Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Paličnjak – kaj v akvarij?

Paličnjak – kaj v akvarij?

jaz bi jih zelo rada imela- imeli smo samo enga pa smo ga potem ko je izjomno zrastel spustili tako da imamo prazen teerarij… tako da če bi ti ali kdorkoli imel kakšna 2 , 3 na voljo bi bili zelo veseli… najboljše da čim manjše ????? prosim in hvala

Nekdo ki ga zanima nakup – oprosti, ampak najprej se nauci bit odgovoren/odgovorna za zivali. Imeli ste palicnjaka pa je zrasel in ste ga,spustili, sedaj pa bi imel/a spet majhne?! In kaj, ko bodo ti zrasli, jih bos spustil/a itd? Se zavedas da zival ni prezivela zunaj?

Ljudje, ko kupite zival se zavedajte da BO ZRASLA. Da ne bo vedno mlada, majhna. Spostujte jih toliko, da ce niste sposobni skrbet zanje njihovo celo zivljenje, jih ne kupujte. Niso igrace, ziva bitja so.

Pred vsakim nakupom – ne glede na to, za katero zival gre, se je najprej treba vprasati ali si jo res zelimo. Da ni to le zelja otrok ali muha enodnevnica. Zavedajte se, da zival rabi hrano tudi pozimi, ko je povsod sneg. Boste res takrat iskali robide, da ne bodo lacni? Nato se je treba o njih POUCITI in to ne na forumih, kjer vsak lahko napise kar zeli – ne glede na to kaj je res in kaj ni (mimogrede brslana ne smejo jesti, tut solata ni prava hrana zanje – jedo robide in vrtnice,nic drugega ne rabjo za jest, vlazi se terarij ampak ne vsak dan/ali pa ne veliko, v terarij lahko das katerokoli vejo sadnega drevja oz kateregakoli drevja da plezajo po njej, in NI RES da notr ne smes dat sadeza maline – ne jedo ga, zato jim nebi bilo nic ce ga das notr skupi z vejico), nato jim pripraviti USTREZEN terarij in ga SELE NATO PRINESTI DOMOV.

Vsaka zival je zivo bitje. Vsak nepremisljen nakup pa povzroci da je to zivo bitje nesrecno in mnogokrat postane nezazeljeno.

Pa brez zamere, vse je napisano z najboljsimi zeljami. Zivali ne znajo govoriti, bodimo njihov glas. Storimo vedno to, kar je zanje najbolje – ne pa to, kar si mi v nekem trenutku zazelimo 🙂

Rekla bi da jim daš tudi nekaj zemlje. Poznam prijateljico, ki ima paličnjake in notri ima tudi zemljo samo, da prekrije tla.

Zdravo, zanima me, ali je kdo med vami sam doma izdelal terarij oz. insektarij za paličnjake. 🙂
Midva bi se rada v to podala, pa bi pred tem rada videla kakšen domač primer, da nama bo lažje pri izdelavi 🙂
Hvala in lep pozdrav
Nuša

zanima me kolikokrat na teden moraš čistiti terarij ?????????

pa še s čem jih hraniti pozimi

plis odgovorteeeee

Tudi jaz sem dobila paličnjake a se nekam čudno vedejo. Ne premikajo se oz. se težko in delno ležijo a ko jih uzamem ven se lahko premikajo ampak malo .

Prosim pomagaj mi.

lahko dam les v terrain paličnjakov, kot protser za skrivanje

Živijo jaz dobim paličnjake.Moja mami jih je imela ko je bila majhna zato se ne spomni vsega. A ni tako da ne smejo jest malin ampak samo listje od njih, in jst bi rada da se razmnožujejo in a majo tamladi paličnjaki isto prehranjevanje in vse to da nč nerabm kkšne posebne prehrane a lahko jejo vse kar odrasli paličnjaki jejo? Pa če mi lahko kdo pove kej več o njihovem domu oz. Terariju. Sem 12 let in nimam ne Facebooka ne twiterja ali instagrama zato se vedno zanesem na google👍

Hvala

L.p. Hanna

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

To da se paličnjaki ne premikajo ko so v akvariju ni nič narobe. To je normalno. Ponavadi se premikajo ko jih vzameš ven. Čudno bi bilo če se npr. Paličnjaki ne bi premikali ko jih vzameš ven npr. Da niti mignili ne bi

Objava čaka odobritev

New Report

Close