Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca padec s konja

padec s konja

zdravo!
obračam se na vas, ker me malce skrbi .. vendar spet ne toliko da bi obiskala svojo zdravnico=) torej..
v petek sem padla s konja, bil je malce hitrejši kas – padla sem na desno stran hrbta. Nosila sem čelado. Po dveh urah po padcu sem v spremstvu odšla na urgenco, kjer so me slikali (tako glavo kot hrbet oz. ledvne predele, če sem prav razumela) nič hujšega ni bilo, nič zlomljenga.. rekli so mi naj počivam in vzamem kake tablete za bolečino. Vse bi bilo vredu če nebi danes, (nedelja) nekako začela opažat da slabše vidm. Že prej sem naosila očala. Nimam nikaršnih krvavitev iz ušes, nosu, tudi bruham ne. Res je da sem popoldne prespala kako urco samo se mi ne zdi da bi bila to posledica kakega pretresa. Je možno, da vidmi slabše? In koliko časa v naprej me bo še bolelo – spodnji del hrbta s tritco vred?
(stara sem 17let)

hvala in lep pozdrav!
m.

Spoštovana obiskovalka medoverneta!

Na podlagi vašega zapisa ocenjujem, da je vaša skrb odveč. Gotovo pa vam moram svetovati, da se vsaj nekaj mesecev izogibate močnejšim sončnim žarkom ter da vsaj en teden omejite daljše gledanje v TV ali računalniškega ekrana. Tako kot po udarcu v mišico nastane “buška”, ima tudi udarec v glavo nekaj kratkotrajnih posledic. Bolečine lahko trajajo tudi do tri tedne.

Lepo vas pozdravljam.

Danica Rotar Pavlič

New Report

Close