Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo PADEC KRVNEGA SLADKORJA

PADEC KRVNEGA SLADKORJA

Pozdravljeni,
lepo vas prosim za vaše mnenje glede mojih težav.I in sicer mesec dni nazaj sem prvič dobila nekakšen napad tresenja celotnega telesa,mrzlice in občutek lakote.Ko sem pojedla8jabolčni zavitek)se je stanje izboljšalo,samo nekoliko utrujena sem bila,brez energije.Labaratorijski izvidi so pokazali da (biokemične preiskave)NASIČENOST TRANSFERINA je 5(od 20 do 50)dobila sem 2 tabl.na dan ferrum,(imunološke preiskave)S-prosti t4 11.1(12-22)dobila napotnico za pregled pri tirologu in S-GLUKOZA 4,40(4,10-6,05).Naj omenim da sem na dan,zjutraj, ko sem bila v labaratoriju popila pred tem belo kavo.
Nenadno tresenje se je ponovilo še 2 krat,v isti obliki traja pa priblišno 10-15 minut in mine ko jem.Ali je možno da mi pade sladkor in se počutim tako?Kaj narediti v primeru če se bo to spet ponavljalo,kako nevarno je to,saj me je goglanje po spletu prestrašilo glede padca sladkorja.
Omenim naj se da se veliko potim,zredila sem sem,menstr.ciklusi so krajsi in močnejši.
JE KRIVA ŠČITNICA,SLADKOR,ŽELEZO,ALI JE KAKERŠNA KOLI POVEZAVA Z VSEM?
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni,

najverjetneje veste, da vam ne morem na podlagi vaših podatkov postaviti diagnoze. Lahko pa se pogovarjava. Imate nekoliko nižji en od ščitničnih hormonov, ne navajate pa T3 in TSH, kar bi skupno dalo več podatkov. Navajate feritin, ki je nižji in pomeni zmanjšano zalogo železa v telesu, ne navajate pa hemoglobina, ki najbolj vpliva na vaše počutje. Glede na to, da vam je zdravnik predpisal železove preparate in vam sploh določal feritin sicer sklepam, da imate anemijo, to se pravi, da nekje izgubljate kri – upam, da sta se z zdravnikom pomenila, kje bi to lahko bilo oz. da vas je poslal k ginekologu, vam določil kri na blatu, pogledal urin.. Glede padca krvnega sladkorja. Hude hipoglikemije, o katerih ste najverjetneje brala, so lahko prisotne le ob zdravljenju sladkorne bolezni s preparati inzulina ali zdavili, ki povzročajo sproščanje inzulina (sulfonilsečnine, glinidi). Hipoglikemije, vendar blage, s tresenjem, hitrim srčnim utripom, lakoto, potenjem, lahko nastanejo po zaužitju obroka s hitrimi ogljikovimi hidrati (sladkor, bela moka), pri hitrem prehodu hrane skozi prebavila (po posegih na prebavilih), lahko pa tudi ob notranjem prekomernem sproščanju inzulina (takrat se znaki običajno pojavijo po obdobju daljše teščnosti).

Lep dan

Karmen Janša

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close