Najdi forum

padec-koleno izvid MR

Prosim,če mi lahko razložite izvid MR:
-križni vezi desnega kolena sta ohranjeni.
-ohranjene so kolateralne vezi ter ligament patele.
-v področju meniskusov ni videti sigurnih raztrganin.
-vidna je lateralna subluksacija patele z znaki hondromalacije patelarnega hrustanca.
-stanjšan je medialni patelofemuralni ligament.

Težave so nastale 21.10.2010 po padcu iz višine.Koleno mi večkrat zaskoči.Imam bolečine v notranjosti kolena hoja po neravnih površinah(sploh stopnicah) je skoraj nemogoča.V kolenu mi glasno poka in hrusta.
Prosim za odgovor.Hvala lp Karmen

Kot kaže ste si poškodovala pogačično-stegnenični del kolena. Magnetna resonanca je pokazala pomik pogačice navzven, okvare sklepnega hrustanca na pogačici in stanjšano notranjo pogačično-stegenenično vez, kar lahko pomeni poškodbo le te.

Rezultat poškodbe je nepravilno drsenje pogačice na stegnenici, kar vam povzroča opisane težave. Zdravljenje je lahko z ozirom na položaj pogačice bodisi operativno bodisi neoperativno.

Priporočam pregled z opravljenimi izokinetičnimi meritvami stegenskih mišic (041753913) in z rentgenskimi slikami obeh pogačic tangencialno pri pokrčenju kolena 30 stopinj.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close