Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Ozdravitev fibromialgije

Ozdravitev fibromialgije

Pozdravljeni!

Izbira Dolenjskih toplic je kar prava odločitev. Vsaj jaz imam dobre izkušnje. Voda je topla, v centru saven je še Japonska kopel z zelo toplo vodo 38°C- 40°C, kar izredno prija. Če se prej naročite lahko opravite še pregled pri dr. Popoviču. On običajno pri fibromialgiji svetuje tudi energetsko komoro, ki je tudi na voljo v Dolenjskih toplicah.

Lep pozdrav, čim manj bolečin in prijetno bivanje v toplicah vam želim!
Janja

Spoštovana Janja!

Hvala za Vaš nasvet. Me zelo veseli, da imate dobre izkušnje in prav taka
usmeritev je v tem trenutku za svakinjo zelo pomembna. Nikakor se ni mogla sprijazniti, da bi šla kam drugam. Kot sama navajate je voda zelo topla, kar pa marsikomu zelo ugaja. Sedaj bomo videli, kako bomo ravnali – najverjetneje bo prvo šla v toplice, da se malo oddahne – nato pa naslednji koraki- obisk zdravnika, revmatološke klinike in tako naprej.

Hvala še enkrat za nasvet in lep pozdrav !

Dva meseca sta minila odkar sem spremenila prehrano.
Ves ta čas pa tudi uporabljam magnetno blazino in moram povedati, da zelo pomaga. Ne vem, zakaj je ne uporabljajo za zdravljenje FM in SKU. Vem, da jo uporabljajo po bolnišnicah v Avstriji in Nemčiji.
Kot sem rekla, uživam pretežno sveže sadje in zelenjavo.
Ugotovila sem, da se mi po mesu okrepijo bolečine, ne samo utrujenost.
Še vedno jemljem Tramal, vendar mi včasih uspe, da ga ne vzamem kar 12 ali pa 24 ur. Tudi antidepresiv še jemljem in ga bom, dokler bodo prisotne bolečine. Sicer pa imam namen do poletja ukiniti vsa zdravila.
Sedaj sem toliko boljša, da sem lahko ves dan pokonci.
Pa še tale link, če koga zanima:
http://www.svet-je-lep.com/prehrana/makrobiotika/kronicna_utrujenost.php

Veseli me . Držite se !

Nove izkušnje:
začela sem jesti samo sadje in zelenjavo. Tudi klistirala sem se, da bi pospešila čiščenje. Naslednji dan so se bolečine močno okrepile.
Tudi dva Tramala mi nista pomagala. Imela sem tudi zelo grozne sanje.
Vse to bi lahko zdržala, če mi ne bi bilo treba delati. Ker pa te možnosti nimam, sem se odločila, da bom poleg presne hrane jedla tudi malo kuhane, da upočasnim čiščenje, ki povzroča bolečine.
Tudi PMS se je že uredil, pa tudi sama menstruacija. Prej so bile bolečine pred menstruacijo bolj intenzivne, sedaj pa niso več. Stalno opažam napredek.
Sedaj sem že čisto navajena, da jem v glavnem samo jabolka.
Sicer so pa menda banane zelo bazotvorne (zdravilne).

Kot ste lahko opazili, nisem vztrajala na presni hrani, takrat.

Sedaj pa sem resno začela, (ca. 95 %) od tega je že 7 tednov.

– po 3 tednih se je splošno počutje izboljšalo
– po 5 tednih se mi je zbistrila glava
– po 6 tednih so se bolečine začele zmanjševati
– potrebujem spet samo toliko spanja kot včasih
– zdržim cel dan pokonci, celo v službi sem (da ne omenjam pritiskov)

Skratka, mislim, da je to edini način, da se pozdraviš. Če kdo pozna boljšega, naj pove. Je pa res,da je to trnova pot.
Vse je odvisno od tega, kaj ti več pomeni, koliko si pripravljen narediti za zdravje. Lahko bi se še naprej smilila sama sebi in vegetirala do konca življenja. Ampak tako življenje nima smisla. Sploh, če poznaš rešitev.

Glede kandide obstaja rešitev, četudi ješ sadje. Če bo koga zanimalo, bom kaj več napisala.

Lep vikend (četudi bo dež), čim manj bolečin in čim več lepega vam želim vsem skupaj!

Emina

Spoštovana EMINA !

Vaše sporočilo je dobrodošlo. Tudi sama iz izkušnje zaključujem,
da gre po vsej verjetnosti za presnovni defekt. S čisto presno hrano
še nisem poskusila , čeprav sem na dieti -veganski način prehranjevanja
že dobro leto in tudi opažam določena izboljšanja.
Bliža se poletni čas in presno prehranjevanje ne bo problem. Vredno je poskusiti. O sadju in kandidi pa bi me zanimalo vaše spoznanje.
Hvala in lep pozdrav!

New Report

Close