Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Otrok ne vidi premikajočih se pik

Otrok ne vidi premikajočih se pik

Pozdravljeni,

Danes smo ugotovili nekaj zares čudnega, ki mi ne da miru. Hči, 8 let, je igrala igrico Minecraft, kjer se pojavljajo migetajoce utripajoce majhne bele pikice (premera 1mm) in črtice v vzporednih linijah,verjetno zaradi slabše zmogljivosti grafične kartice. Vidimo jih trije družinski člani, ona pa trdi, da jih ne vidi. Če posnamem zaslon (screenshot), jih na sliki (isti zaslon) normalno vidi. Ko pa igra igro, pa ne. Pravkar sem poskusila še z videom, na originalnem zaslonu jih ne vidi, ko pa snemam video originalnega zaslona s svojim telefonom in gleda originalni zaslon preko videa na mojem telefonu, jih vidi, med snemanjem ter na posnetku. Ne vidi jih torej samo, kadar gleda direktno v zaslon, kjer se pojavljajo. Vidi dobro, pred kratkim je imela pregled v šoli in niso opazili nobenih posebnosti. Z barvami ni okoli imela težav. Sploh si ne morem predstavljati, kaj bi lahko to bilo. Zares me skrbi, ker se nikoli nisem slišala, da je kaj takega mogoče.

Prosim za odgovor, zelo me skrbi.

Hvala in lep pozdrav.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovana, po vašem opisu težav, bi pomislil, da je moten pri hčeri vid na bližino. Pri navadnem pregledu vida na daljavo se skrita daljnovidnost ne odkrije. Morda so potrebna očala le za bližino. To se bo seveda ugotovilo pri pregledu pri očesnem zdravniku, ki bo pregledal tudi funkcije mrežnice ter barvnega in svetlobnega čuta. Svetujem pregled pri očesnem zdravniku, takoj ko bo minila nevarnost korona virusa. Lep pozdrav in brez skrbi, dr. Gorazd Kolar

*******************************************

Spoštovani, ostajam pri odgovoru, ki sem ga že podal. Potreben je natančen oftalmološki pregled osnovnih elementov vida. Če se ugotovi kakšna nepravilnost jo je potrebno korigirati. Obstaja tudi možnost, da otrok ne razume zahtev igre. Več ne bi znal pojasniti , poskusite ponovno čez nekaj časa. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close