Najdi forum

Otrok ne mara mleka

Pozdravljeni!

Sem mamica devet mesečne deklice. Pred dvema tednoma sem zaradi zdravstvenih razlogov bila primorana prekiniti z dojenjem, čeprav nama je bilo obema v veliko veselje (nujno zdravljenje z močnimi antibiotiki). Hčerko sem dojila samo še pred spanjem in zgodaj zjutraj. Ob prenehanju dojenja pa sem prišla do velikega problema, saj moja hčerkica ne mara nobenega mleka. Ne kravjega in ne prilagojenega mleka. Ob vsakem požirku se ji obrača in začne neutolažljivo jokati. Pomiri jo šele steklenička čaja. Poskusila sem z vsemi možnimi triki, vendar vse je bilo brez uspeha. Poskusila sem vse vrste prilagojenega mleka, ki ga je mogoče dobiti na našem tržišču, poskusila sem sladkati mleko, vse možne stekleničke, lončke……
Hčerka je drugače prekinitev dojenja lepo sprejela. Zvečer je bila navajena zaspati na prsih, sedaj popije malo čaja in sama zaspi v svoji posteljici. Zelo sem zaskrbljena ker vem, da je mleko nepogrešljivo v otrokovi prehrani. KAJ NAJ STORIM? Ali je dovolj, će hčerka poje na dan dva jogurta in skutko in mlečno večerjo. Zelo rada ima namreč mlečne izdelke (jogurt, sirček, skuto, puding…), pa tudi jedi pripravljene iz mleka kot npr. mlečni riž, pšenični zdrob na mleku, polento in mleko…. Ravno zato mi ni jasno zakaj samega mleka noče piti. Je mogoče to iz užaljenosti, ker sem jo odstavila?
Ali je imel še kdo podobne probleme? Kako ste jih rešili?
Vsakega nasveta bom zelo vesela.

Naš malček tudi ni hotel piti mleka, potem pa so pri njem odkrili alergijo na kravje mleko. Še danes imam slabo vest za vsak dcl mleka, ki ga je popil zaradi uporabe takšnih in drugačnih mojih zvijač. Še danes ne mara ne mleka, ne sira, jogurtov, nič mlečnega. Je samo čokolino in tam notri je mleko.

Poizkusite ponovno vzpostaviti dojenje, baje se to da. Drugače pa se ne sekirajte, kajti otrok bo dobil dovolj kalcija in potrebnih snovi iz mleka tudi preko jogurtov in ostalih mlečnih izdelkov. Samo ne ga siliti in bo že sam vedel kaj mu prija in kaj ne.

Naš dobi zjutraj čaj, v vrtcu so se tudi navadili in dobi čaj ali sok, ko je za zajtrk mleko, če pa že mislim, da mu primanjkuje kalcija pa mu dam kakšno žličko sirupa: floradix, kalcij, magnezij, cink. Saj je vse skupaj bolj za to, da pomirim sebe, kot pa da bi otroku res kaj primanjkovalo.

Želim vam samo veselje in srečo z vašo deklico.

Pozdravljeni,

Imam enajstmesečnega sinčka, ki je pri devetih mesecih sam odklonil dojenje. Seveda smo mu ponudili kravje mleko, pa je takoj pokazal, da ga ne mara. Pljuva ga, če mu pa ponoči ( se še zbuja) ponudim belo kavo ali kakav, ga spije. Tudi sama sem bila zaskrbljena in ko sem to omenila svoji pediatrinji, me je potolažila, da če je mlečni riž, zdrob, polento, jogurte… je že nekaj in naj ga nikar ne silimo z mlekom.

Potolažite se tudi nekateri odrasli mleka enostavno ne marajo, pa ni nič narobe.

Jaz bi rekla da se ne preveč sekirat zaradi tega. Tudi moj sine se je pri sedmih mesecih sam odločil da se ne bo več dojil in potem še več kot eno leto mleka ni niti poskusil, niti raznih čokolinov in kar je še takih zadev. Je pa jedel jogurt pa maslo. Danes je star 3 leta in včasih si zaželi kozarec mleka, ampak to je zelo poredko. Poznam pa še kar nekaj otrok ki mleka ne marajo.

Draga Primorka , MLEKO ni nujno za rast in razvoj tvojega malcka.KALCIJ , ki je v mleku pa je.Mislim, da ti je ze kar nekaj mamic povedalo, kako je z mlekom pri otrocih, ki so nanj alergicni.Ce tvoj otrok uziva vse , kar si napisala, potem se nimas kaj bati, da bi mu kaj manjkalo.Tudi moj dveletnik ima ugotovljeno alergijo na kravje mleko, pa sedaj pije sojino, kar iz trgovine, pa se to samo zmesano z kakavom.Pa se to prosi le, kadar vidi starejsega sestletnika, da pije kakav.Drugace pa vse stvari od pireja do peke peciva in kuhanja pudinga uporabljamo sojino mleko.Ker ga se vedno dojim, sem tudi sama prenehala piti kravje mleko in moram ti povedati, da se mu je alergija zelo popravila( pred tem, ko sem samo jaz pila kravje mleko in sem ga dojila, je imel zelo hud izpuscaj, ki je bil vmes ze kar v krastah ).ko pa sem izlocila kravje mleko iz svoje in tudi njegove prehrane ( vrtec ) se je stanje super popravilo.Tako moj otrok ne je nic kravjega, pa mu zato nic ne manjka.Kalcij se da super nadomestiti tudi z drugimi stvarmi.Zelo dosti kalcija vsebuje zelenolistna zelenjava in dvakrat vec kalcija, kot ga ima kravje mleko, ima neolusceni sezam, ki ga prazenega in s sojino omako moj mali obozuje.Malo poskusi pobrskati po kaksnih vitaminskih biblijah, kje vse se lahko najdes kalcij , potem pa je potrebno se samo malo domisljije.
LP Mojca

Draga Primorka , MLEKO ni nujno za rast in razvoj tvojega malcka.KALCIJ , ki je v mleku pa je.Mislim, da ti je ze kar nekaj mamic povedalo, kako je z mlekom pri otrocih, ki so nanj alergicni.Ce tvoj otrok uziva vse , kar si napisala, potem se nimas kaj bati, da bi mu kaj manjkalo.Tudi moj dveletnik ima ugotovljeno alergijo na kravje mleko, pa sedaj pije sojino, kar iz trgovine, pa se to samo zmesano z kakavom.Pa se to prosi le, kadar vidi starejsega sestletnika, da pije kakav.Drugace pa vse stvari od pireja do peke peciva in kuhanja pudinga uporabljamo sojino mleko.Ker ga se vedno dojim, sem tudi sama prenehala piti kravje mleko in moram ti povedati, da se mu je alergija zelo popravila( pred tem, ko sem samo jaz pila kravje mleko in sem ga dojila, je imel zelo hud izpuscaj, ki je bil vmes ze kar v krastah ).ko pa sem izlocila kravje mleko iz svoje in tudi njegove prehrane ( vrtec ) se je stanje super popravilo.Tako moj otrok ne je nic kravjega, pa mu zato nic ne manjka.Kalcij se da super nadomestiti tudi z drugimi stvarmi.Zelo dosti kalcija vsebuje zelenolistna zelenjava in dvakrat vec kalcija, kot ga ima kravje mleko, ima neolusceni sezam, ki ga prazenega in s sojino omako moj mali obozuje.Malo poskusi pobrskati po kaksnih vitaminskih biblijah, kje vse se lahko najdes kalcij , potem pa je potrebno se samo malo domisljije.
LP Mojca

Tudi v jogurtih in ostalih mlečnih izdelkih dobi dobi dovolj hranilnih snovi. Poskusite s sojinim mlekom. Ponovna vzpostavitev dojenja bi bila možna in zelo koristna.

Tudi nas malcek je imel obdobje ko ni hotel piti mleka. Cez nekaj casa (2 meseca) sem mu pa ponovno ponudila mleko in do takrat ni vec tezav. Vsak vecer spije 2 dl mleka, in se cez dan posebno pred spanjem.

Z mlecnimi izdelki gotovo dobi dovolj hranljivih snovi, zato po moje ni razloga za skrb. Pisem bolj zato, ker sem bila tudi sama otrok, ki ni maral mleka (in ga se zdaj ne maram) – nikar ga ne silite z mlekom, nekaj mojih najslabsih spominov na otrostvo je povezanih prav z mlekom.

Moj sin ravno tako ni maral (oziroma ga še sedaj pri enem letu ne pije) mleka. Kaj vse smo počeli!!! Poskusi najti zamenjavo, npr. rabarbarin kompot vsebuje ogromno kalcija, pudingi, skuta…. Moj sin ni pil nobeno mleko. Poskusila sem z vsemi adaptiranimi kar jih ponuja tržišče in metala stran polne škatle, ker je od jeze kar jokal. Poskusila sem tudi z mlekom v prahu in navadnim alpskim mlekom. Ni bilo šanse, da bi pil.
Sedaj niti ne poskušam več. Kot sem napisala, mu dajem druge zamenjave (rad ima Anja sanja in pudinge), ker pa je na splošno zelo slab jedec, mu dajem še vitaminski sirup Sanatogen.
Lep pozdrav!

imam dve punčki; prva je stara 19 mesecev in druga 3 mesece…moj problem je dojenje druge. Dojim obe… vendar me to vedno bolj obremenjuje; počutim se grozno.

Starejša hči me izkorišča in se želi kar naprej dojiti, če ne dobi se prične histerično dreti vreščati (zgodi se celo da, ostane brez zraka) postane neznosna to lahko traja tudi ura ali dve dokler seveda ne popustim in jo dojim. Tega ne odobravam več( ker menim, da je malček star 19 mesecev že skoraj mali človek in ima dovolj močne zobe da bi jedel ostalo prehrano) vendar sem primorana… KAJ NAJ STORIM POMAGAJTE MI PROSIM

New Report

Close