Najdi forum

Pozdravljeni,

prosim vas za pomoč.
Imam 2 letnega sina, s katerim imamo težave s spanjem že od rojstva. Bili so trenutki, ko se je zbujal tudi 20x na noč, ali pa ni zaspal po 2 uri. Zadnje čase so nočna zbujanja manj pogosta, je pa katastrofa zvečer ga spravit spat. Ko gremo spat tako kriči in zganja ipiko, da je zjutraj ves hripav. Poskušava ga zamotit s pesmicami, mu govorima, ga božava,…. on v tistem afektu ne vidi nič in ne posluša nič kaj se dogaja okoli njega. Včasih – sicer redko- ga zagrabi tudi čez dan, če mu kaj ne gre in se znese kar na svojo 4 letno sestrico. Skrbi me za njega, saj enostavno več ne vem, kaj naj- Zadnjih par dni ga po opravljeni rutini pač dava v posteljo, kjer 5 minut kriči in se vleže in zaspi, ampak mi je že zelo mučno poslušati njegovo kričanje, z možem sva že na koncu z živci, zato vas lepo prosim, da mi pomagate ali pa me napotite h komu, ki mi lahko pomaga.
Moti me predvsem to, da je čez dan lahko zelo priden in res ni z njim problemov, zvečer pa mu ne moreš do živega.

LP,

5ra83

Lepo pozdravljeni!

Zelo dobra metoda, ki ima dober rezultat, tudi iz lastnih izkušenj je, da otroka položite v posteljo, mu zaželite lahko noč in ne dovolite več nobenega kontakta. Vsedete se na tla v isti sobi, a dovolj stran, da vas otrok ne more doseči. S tem dosežete, da se otrok počuti varnega, saj ste tam, toda se ne smete odzivati na njegov jok in tarnanje. Če dolgo joka, kriči, povejte le, da je noč in je čas za spanje, nato ostanite tiho. Tako počnite nekaj dni, nato pa se počasi vsaki dan pomikajte proti izhodu. Na koncu sedite tako, da so v sobi vidne le še vaše noge. Kmalu niti to ne bo več potrebno. Bistvo vsega je, da se otrok počuti varno, da ve, da ste tam z njim, a se ne odzivate, ker ni čas za igro. Tako otrok hitro osvoji spalno rutino.

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

New Report

Close