Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Oteklina podčeljustno

Oteklina podčeljustno

Pozdravljeni,

zaradi bule na vratu že 3 tedne od kar sem opazila, me ne boli, (med brado in vratom, bolj na desni strani), me je osebna zdravnica napotila na ultrazvok. Že dve mnenji pred tem sta bili, da gre za žlezo in da ni nič nevarnega.

Ugotovili so, da gre pravzaprav za limfni vozel, priporoča odvzem vzorca. Zdravnica se mi že 3 dni ne javi. Zato me tudi malo skrbi.

Kri je bila pred 2 tednoma normalna. Ostalih težav nimam, razen utrujenosti in bolečin v mišicah/sklepih že dlje časa.

Zanima me, kaj bi lahko ti izvidi pomenili in kakšni so nadaljni postopki?

 

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

prosim, da kar prepišete izvid UZ vratu. Ne morem vam ničesar svetovati  brez osnovnih podatkov.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Na mestu tipne rezistence, desno submentalno je vidna okroglo centralno prekrvavljena lezija premera 1cm.

Danes sem pa prejela napotnico za biopsijo, vendar me vseeno zanima, kaj bi lahko bilo.

Pozdravljeni,

prepisali ste en sam stavek  – opis ene same spremembe. Ni opisana njena ehogenost. Izvid UZ vsebuje še opis ostalih vratnih  struktur, diagnozo in mnenje.

Reaktivne b.  na vratu imajo UZ značilnosti : velikost do 9 mm, podolgovata oblika (razmerje širina . dolžina = 1: >2), so pa izjemoma submandibularno tudi reaktivne b. lahko bolj okroglaste,  hilusna prekrvavitev (tako kot pri vas – centralno).

Okrogle b. so lahko patološke – tumorske. To bo pokazala punkcija.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala za odgovor.

Ehogenost sploh ni omenjena na izvidu. Ostalo vse v redu. Diagnoze in mnenja pa sploh ni. Zato sprašujem tukaj.

Sicer bom pa počakala do punkcije.

Lep dan.

Potem pa upam, da bo vaš izvid punkcije v redu in ne bo razloga za skrb. Prosim, sporočite izvid!

Lp

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni.

Prosila bi vas za mnenje glede vratu. Zatipala sem bulo na desni strani in sem se odločila, da grem na samoplačniški UZ.

Drugače imam bolečine po desni strani glave že približno pol leta, zato sem naročena z napotnico na ORL pregled v mesecu maju.

Izvid UZ

Ščitnica je primerne velikosti, strukture in morfologije, brez prepričljivih fokalnih sprememb. Obojestransko nekaj posameznih b., s primernim korteksom in hilusom. Največja ob angulusu desno meri 29 mm. Prepričljive patološke vaskularizacije ni videti. V predelu žlez slinavk ni posebnosti.

MNENJE

Posamezne b. , ki so strukturno in morfološko v mejah normale.

Prepričljivih patoloških sprememb ne diferenciram.

Skrbi me ta bula. In me zanima ali menite, da bi morala opraviti še kakšen pregled.

Najlepša hvala za vaše mnenje.

 

Pozdravljeni,

pol leta je že dolgo obdobje bolečin in bule – otekline desno. Zdi se mi predolgo in je potrebna nadaljnja diagnostika povečane b..

Svetujem vam

– citološko punkcijo (biopsijo) povečane b., na katero vas lahko napoti vaš zdravnik brez odlašanja, to opravite v 7 dneh

– CT vratu s kontrastnim sredstvom ali MRI vratu, saj obe preiskavi dasta več informacij od UZ

 

Upam, da bo vse skupaj samo reaktivno (reakcija na virusno okužbo). Sporočite, prosim, izvide punkcije in CT ali MR.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***
Objava čaka odobritev

New Report

Close