Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Oteklina na komolcu

Oteklina na komolcu

Danes se mi je na desnem komolcu, točno na ‘špici’ pojavila kar velika oteklina. Nič ne boli, je pa neprijetna. Ne gre za nobeno poškodbo ali pik. Ker veliko delam na računalniku, predvidevam da gre za vnetje zaradi ponavljajočih gibov (delo z miško in tipkovnico). Ali je to nevarno? Kako naj ravnam? Ali naj dam na oteklino kakšne obkladke?
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Verejtno se vam je zaradi drgnjneja komolca ob podalgo vnela komolčna sluzna vrečka (burzitis) in bo potrebna punkcija, ki jo lahko naredi vaš zdravnik, da se vam oljaša pritisk in omogoči nemoten gibanje. Izogibati se morate dejavnikom, i so pripeljali do tega, če ne se ponavlja. Včasih jo morajo kirurgi izrezati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

Najlepša hvala za odgovor. Me pa še zanima, ali je punktacija nujna. Ali bo mogoče oteklinia zginila kar sama? Ali lahko k temu kaj pripomorem? Drugače sem si delovno mizo že prilagodil tako, da ne drgnem več komolca in tako upam, da se ne ponavljalo.

Spoštovani!

Nujna ni, a bo najbrž brez tga trajalo več tednov, predno bo oteklina (tekočina iz vrečke) izginila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close