Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca otekla bezgavka v dimljah

otekla bezgavka v dimljah

Pozdravljeni, biopsija je zgolj odvzem nekoliko večjega vzorca, kot pri citološki punkciji in omogoča mikroskopski pregled tkiva in ne le nekaj posameznih celic. V praksi za vas to pomeni rez na koži in običajno na koncu tudi šiv kože. Tako na pamet ne vidim razloga, da bi morali ostati v bolnici.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

hvala za odgovor. Včeraj sem prejel napotnico dermatologinje za IO na kateri piše navajam:
prejeli smo izvid aspiracijske biopsije bezgavke s tanko iglo, šlo naj bi za reaktivni limfadenitis, vendar svetujejo
odstranitev ene bezgavke, ter histološke verifikacijo.
Zanima me, zakaj je potrebna odstranitev, ali je to sum da gre za rak?.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Citološka punkcija potegne iz bezgavke zgolj nekaj celic, histološki pregled odstranjene bezgavke pa omogoči pregled celotnega tkiva. V navedenem izvidu sicer ni nikakršnih sumovo na rakavo bolezen
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
dne 29.02.2016 so mi naredili ekscizijo bezgavke ingvinalno desno.
Danes so mi odstranili šive na OI in dali rezultat oz. diagnozo.
– Atipična limfoidna proliferacija. V osnovi gre za dermatopatski limfadenitis, vendar v parakorteksu so prisotne velike CD30 pozitivne celice, ki so pozitivne tudi na CD5, CD7 ter delno na CD 3. Narave teh celic ne moremo zanesljivo opredeliti.
Material so poslali na Oddelek za molekularno diagnostiko za določitev klonalnosti limfocitov.
Izvid je sledeči:
z molekularno genetsko preiskavo so v vzorcu dokazali prisotnost poliklonskih celic B in poliklonskih celic T.

Zdravnica na OI mi je danes dejala, da čakajo sedaj na odločitev konzilija.
Po mojem mnenju je vse to posledica moje bolezni kože Pitriasis rubra pilaris, ki še danes ni ozdravljena, čeprav je že bistveno boljše kot je bilo.
Zanima me, če mi lahko poveste kaj več, oz. ali rezultati preiskave kažejo sum na raka in kakšen bo sedaj nadaljni postopek .
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni, žal se v nmp ne ukvarjam s tem in to področje poznam skrajno površno in premalo, da bi vam lahko odgovoril. Poskusite na forumu dermatologija.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Mene pa zanima na kakšen način naj bi si otipal povečane bezgavke pod pazduho? Ali moram imeti roko dol in lepo sproščeno. Ali iztegnjeno navzgor? Ker ko imam iztegnjeno zatipam neko bulo vendar nisem siguren ali je to kakšna kita mišica ali bezgavka. Ko imam roko sproščeno navzdol ne zatipam nič.
A če so bezgavke pod pazduho povečane so ponavadi povečane pod obema pazduhama?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, roka naj bi bila na pol dol. povečana je lahko vsaka posamič in ne simetrično na obeh straneh. Vseeno mislim, če sumite na povečane bezgavke, da je bolje to tipanje prepustiti zdravniku, saj zanesljivo tipanje terja nekaj izkušenj.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

No ko jo imam napol dvignjeno da je komolec v višini vratu tudi ne zatipam nič je vse gladko.

Pozdravljeni,

v lanskem letu sem imela, zaradi mejno-malignega tumorja jajčnikov, tri zaporedne operacije. Poleg obeh jajčnikov, jajcevodov, omentuma so mi odstranili tudi slepič (odstranitev slepiča je bila februarja 2017).

17. 11. 2017 sem imela še operacijo kožne gube na anusu. Ker sem bila konec januarja nekaj časa zaprta, se mi je pri odvajanju blata pojavila kri. Celjenje po odstranitvi kožne gube bi naj trajalo 3 mesece, zato nisem temu posvečala prevelike pozornosti, spremenila prehrano in kri pri odvajanju blata je izginila.

V istem času – konec januarja – sem pričela vsak dan delati globoke počepe (do tal, od 30 do 50). Po nekaj časa se je pojavila vedno hujša bolečina v dimljah, 1x sem se vsa premočena prebudila sredi noči (imela sem občutek pulzirajoče bolečine). S počepi sem prenehala, a bolečina kar ne izgine, če hodim se samo še poveča in seva do kolena desne noge. Šla sem k osebni zdravnici, ugotovila je povečane bezgavke ingvinalno – reaktivne in znižane levkocite. Težave imam tudi pri odvajanju blata, zjutraj preden grem na blato me boli celotno pelvično dno, tudi odvajanje je kar boleče, ne glede na to, da nisem zaprta. V zadnjih 2 dneh se mi je spremenila tudi dinamika odvajanje blata, zjutraj moram iti 2x zaporedoma in danes me je pri tem tudi grozno zbodlo v slepiču. Počutim se vedno bolj zanič in noben ne ve zakaj.

Ginekološki UZ ni pokazal nič posebnega, tumorske markerje čakam. Kolonoskopijo sem imela v decembru in je bilo vse v redu.

Vprašanja:
1. Ali so lahko znižani levkociti povezani s povečanimi bezgavkami?
2. Ali je možno, da sem si z globokimi počepi natrgala šive tam, kjer je bil včasih slepič in imam zaradi tega sedaj težave z bezgavkami?
3. Ali pa so bezgavke lahko povečane zaradi verjetno natrganega šiva po operaciji kožne gube na anusu?

Kaj mi je storiti? Osebna zdravnica, osebna ginekologinja in ginekologinja,ki me je operirala, so mi iskreno povedale, da ne vedo, zakaj povečane bezgavke in znižani levkociti. Jaz pa se počutim vedno slabše, počasi me zdelujejo tudi živci.

Se opravičujem za malce daljši post.

Hvala vnaprej,
Nasstja

Pozdravljeni, nobena od treh točk se mi ne zdi prav verjetna. Brez pregleda seveda ni možno ugotoviti zakaj gre, bolečina pa bi lahko bila tudi mišična in ni nujno povezane z vašim posegom. Bezgavke tam so lahko povečane stalno, lahko se povečajo tudi zaradi zelo banalnega vnetja. Vrednost limfocitov oa sama po sebi nima posebne uporabne vrednosti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close