Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca otekla bezgavka v dimljah

otekla bezgavka v dimljah

hvala,…..se opravičujem tiskarski škrat …februarja 2014….

Sem razkrinkal škrata 😉 Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
star sem 15 let, zatekla pa mi je bezgalka, nekje desno spodaj nevem kje so pri fantih..vzporedno z dimljami pomojem. Zanima me ali je to posledica pubertete al kaj, ker me malo skrbi..:/

Hvala in l.p.

Zdravo! Bezgavke so pri fantih tam, kot so pri puncah. Na tem mestu, torej v predelu dimelj, so povečane največkrat kot posledica vnetja od njih navzdol, torej po nogah, pa naj bo ob nohtih, poškodbah… Niso pa posledica pubertete 🙂
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Vseeno nisem imel nobene take poškodbe, vsaj, da bi vedel.
Torej ni razloga za skrb, ali je mogoče kakšen podoben razlog. Otekla pa mi je samo desna bezgalka.

Hvala

V vsakem primeru je treba povečane bezgavke opazovati, tudi na tem mestu, če je tipna na novo… In jo ob dvomih oz če ne izgine, pokazati zdravniku (čeprav v dimljah posamezne drobne lahko ostanejo tipne). Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
Pred dobrim tednom sem opazil oteklo levo bezgavko v dimljah in temperatura mi je narasla na 38 stopinj. Po treh dneh sem odšel do zdravnika, kjer smo pri pregledu krvi ugotovili normalno sedimentacijo, crp pa le blago povečan. Vseeno mi je dal antibiotike, ki pa v roku enega tedna niso nič pomagali.
Tudi temperatura mi še vedno niha med 36.9 in 37.7

Bi bilo to lahko kaj hujšega? Predvsem me skrbi temperatura, ki ne pade na normalno vrednost.

Vem, da ta tema ne spada sem, vendar mi je z vašim odgovorom zelo odleglo, pa sem imel še eno nesrečo, na ramenih sem dvignil punco, čez nekaj časa sem opazil na obeh stranehg rahle bule, vendar so trde samo ko se napnem, ko sem miren jih ni čutiti, pa me zanima ali gre morda za pruh, zopet sem v skrbeh 🙁

@denis, povišana temperatura je lahko odziv na neko okužbo in ni nujno povezana s tisto bezgavko. Ob nizkem CRP in normalni krvni sliki je verjetneje, da gre za neko virusno okužbo, kjer seveda antibiotiki nimajo učinka.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

@lancii, kje naj bi bile tiste bule?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

zivjo, zelo mi je zatekla cisto spodnja leva bezgalka v dimljah in cisto zgornja bezgalka na desni strani dimelj, danes bo minil teden dni in ne mine. Mi lahko pomagati ali poveste, ce me more skrbeti, kaj bi lahko bilo in ali je lahko nevarno.

hvala

Žal lahko na osnovi teh podatkov napišem samo, da največkrat zatečejo kot odziv na vnetje in da 1 teden ni neobičajno dolgo. Zelo malo pa lahko napišem o konkretno vaših bezgavkah brez pregleda.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
imam zateklo bezgalko na levi strani dimelj in je velika kot grah, zatekla je v parih urah in tudi postala bolj boleča.Zdaj ne vem ali naj grem k zdravniku ali naj počakam kak dan ali dva in opazujem ????
prosim za vase mnenje

hvala za vnaprej

Bezgavka, ki je tako majhna, boleča in povečana komaj par ur, je najverjetneje odziv na neko vnetje in zgolj zaradi nje ni treba na vrat na nos k zdravniku ampak bo kakšen teden opazovanja povsem na mestu.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Moj oce (60let) ze ima 2 meseca oteklo bezgavko v dimljah ki je tudi zelo trda,otekla in boleca.Po noci se poti in ima tezave vcasih z zrakom.Pri krvni sliki so Levkociti povecani (26) danes pa so mu punktirali tudi kostno srz,katero so poslali v LJ na preiskave. Ima moj oce levkemijo??
Za odg. Se Vam zahvaljujem! Lp

Pozdravljeni!
To seveda ni nemogoče, žal pa je zgolj iz navedenih odatkov to nemogoče potrditi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni. pred enim tednom sem bila v bolnišnici, kjer so mi z UZ in CT pregledom ugotovili povečan jajčnik, in cisto na jajčniku 3 cm, na desni strani. jemala sem antibiotik nolicin. povečane so bile tudi trebušne bezgavke. in po izvidih se je vnetje umirilo in sem šla domov.
sedaj, naslednji dan, ko sem prenehala jemati antibiotik, pa mi je otekla bezgavka v dimljah na levi strani.
ali je to morda kaj povezano?

najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni, bezgavka bi lahko bila povečana teoretično tudi zaradi nekega vnetja na nogah in ne nujno v povezavi z omenjenim zdravljenjem, vsekakor pa je priporočljivo opazovanje in pregled v tednu ali dveh, če se stanje ne popravi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sašo pozdravljen!

Včeraj popoldne me je začela boleti desna stran- prepona med medenico in nogo. Nato sem se začela tipati in zatipala sem bulico v velikosti graha, ki me boli. Boli me tudi ko hodim, ležim, sedim. Bojim se, ker ne vem kaj bi to bilo. NA koga naj se obrnem? Na osebnega zdravnika ali na ginekologinjo. To bulo sem že zatipala in ko sem to omenila ginekologinji, mi je ta odgovorila, naj se obrnem na osebnega zdravnika in, da če me ne boli, ni to nič narobe.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljena Strah 🙂
Drobne bezgavke v tem delu telesa pogosto ostanejo tipljive že iz otroštva, tudi če jih najdemo šele kasneje. Boleče so večinoma posledica odziva na neko vnetje in to je lahko tudi precej banalno. Ta, ki ste jo zatipali vi, je zelo majhna, opazovanje je na mestu, neprestano drezanje vanjo pa ne. Pravi naslov v takih primerih pa je osebni zdravnik.
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close