Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca otekla bezgavka v dimljah

otekla bezgavka v dimljah

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Učeraj so mi rahlo otekle bezgavke, potem sem imel spolni odnos. Danes zjutraj pa sem opazil da mi je zatekla glavica na penisu. Ali mogoče veste kaj bi lahko bilo?

lp

Pozdravljeni
Ugibam…..glavica vam je otekla kot posledica drgnenja pri spolnem odnosu, bezgavke pa verjetno niso povezane s tem, saj so bile, kot navajate, povečane že prej. Niste napisali, kje naj bi bile oovečane..
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni !

Imam eno vprašanje. Zvečer se mi je na levi strani povečala bezgavka, boli tudi ko hodim al pa se je dotaknem. Po tem mi je še narasla temperatura na 37,7*C, mrzlica, utrujenost. Ali gre za vnetje ? Ali je možno da je to povezano kaj s črevesjem, kajti 2.5.2013 sem bila na urgenci zaradi ileusa (vendar ni še bil popolni) in so mi delali 2x klizmo, da so se rešili “zamaška”. Danes sem imela še vedno probleme s odvajanjem, vendar manjše kot prejšne dni.

Hvala in lep pozdrav !

Pozdravljeni.
Tudi jaz imam eno vprašanje. Pred prebližno tednom dni sm v predelu dimlj zatipala bulico v velikosti graha in me ne boli. Ali lahko domnevam, da je to bezgavka? Zgoraj sem prebrala, da se bezgavke lahko povečajo ob poškodbi nog in jaz sem imela res pred tednom dni in pol poškodbo mezinčka na nogi. Je lahko to povzročilo povečano bulco oz.bezgavko?
lp

@P4nj4
Najverjetneje je res posledica nekega vnetja, lahko v sklopu omenjene vročine, mrzlice. Če imate še vedno te težave, med tem, ko ste čakali na ta odgovor, je čas, da obiščete zdravnika. Sicer pa se mi e zdi prav verjetno, da bi bilo povezano z omenjenimi črevesnimi težavami ampak bolj, da z vnetnim dogajanjem od tam navzdol proti prstom nog….


@lolita3

Pozdravljeni
V tem predelu je to res najverjetneje bezgavka, koliko časa je tam, seveda ne morem oceniti, çe se je pojavila na novo, pa je res najpogosteje to posledica nekega vnetja, lahko tudi posledica omenjene poškodbe, če je seveda prišlo do kakšne rane. Sicer pa je tako majhno bezgavko težko opredeljevati, predlagam pa, da jo opazujete.

Lep pozdrav obema

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, tudi jaz imam nekaj težav z bezgavkami. Pred slabima dvema mesecoma sem imel kar nekaj pikov komarjev ali strupenih muh po nogah in takrat sem začutil rahlo povečano bezgavko v predelu desnih dimelj. Prvi dan je rahlo bolela,naslednji dan nič več in vseskozi je bila majhna,majnša od graha,kakšen dan vmes je skoraj ni bilo mogoče otipati,včeraj pa je spet bila malce povečana oz. lažje otipljiva. Sicer me v vsakdanjem življenju popolnoma nič ne moti,tudi ko se ukvarjam s športom me ne moti. Je lahko kaj resnega,ali lahko malce povečana bezgavka ostane tudi za vedno? Sicer sem domaj suh po naravi…
Hvala,lp

Pozdravljeni!
V tem predelu dostikrat najdemo tipljivo bezgavko aloi bezgavke, ki so tam od nekdaj, ob vnetjih se vseeno lahko povečajo in bolijo. Vseeno je koristno pokazati zdravniku, če za sprememba velikosti traja dlje časa, sploh če zanjo ni jasnega vnetnega razloga.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
Star sem 13 let in sem pred dobrim mesecem opazil zatrdlino v dimljah v velikosti graha. Včeraj pa sem opazil da mi je malo zrasla in blizu se je pojavila nova-enaka. Te zatrdline je mogoče gibati pod kožo, na koži pa ni opaziti ničesar. Zatrdlina ne boli niti ob dotiku, drugih težav nimam. Prosim vas ,da mi poveste kaj je to in ,če moram k zdravniku. lep pozdrav

Mislim, da gre le za bezgavki, te se povečajo ob kakšnem vnetju v tem predelu, lahko tudi ob ranah in ranicah v predelu nog, posamezne lahko zatipamo od tam že od zgodnjega otroštva. Vseeno ob priliki pokažite zdravniku, sploh če bodo postajale večje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,pisal sem vam že pred slabimi 3 tedni..bil sem pri zdravnici,je pogledala in ugotovila,da morda sploh ni bezgavka,tudi nahaja se višje kot so dimlje..rekla je da naj nebi bilo nič resnega. Me pa vseeno zanima kaj bi to bilo,občasno čutim le nekakšen pritisk,a ni boleče in še vedno velja,da me ne moti pri športu ali drugih stvareh. Je lahko kaj povezano z morebitno poškodbo prepone?
Lp

Pozdravljeni!
Pri meni se je povečala zgolj leva bezgavka in sicer v začerku junija. Približno 14 dni me je na otip bolela, potem pa se je počasi manjšala, ampak še vedno je nekoliko povečana in ne boli me več na otip. Poškodbe oz. vnetja noge (in drugih delov telesa) nisem imel. Mislite, da bi lahko bilo kaj resnega? Skrbi me predvsem, da bi lahko morda bil rak na modih.
Hvala za odgovor.
Lp

Pozdravljeni
Kot preventivno aktivnost proti raku na modih, si redno tipajte moda, tista bezgavka bi lahko bila večja tudi zaradi banalne ranice, ob piku,…. Raka na modih pa ravno ne nakazuje. Vseeno pokažite zdravniku, če vam je kar koli sumljivo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Stara sem 30 let in pred slabim letom sem imela zaradi povečanih bezgavk desno v dimljah opravljeno punkcijo (reaktivni limfadenitis), ginekološki pregled bp (opravljen tudi vaginalni UZ) in UZ abdomna prav tako bp. Bezgavke se sicer v tem času nisto zmanjšale, res pa je, da niso dosegle več kot cca 1,5 cm. Sedaj sem ponovno začutila nelagoden občutek desno v dimljah, ki se občasno širi navzdol po stegnu, hkrati pa prav tako občasno občutim neprijetnosti desno ledveno (kar bi lahko pripisala tudi nepravilni drži pri delu, čeprav teh težav do sedaj nikoli nisem imela). Drugih težav ni, menstruacijski cikli so redni, kakršnih koli drugih vnetij nisem imela. Ali je smiselno ponovno opravljati punkcijo? Na ponoven gineko pregled sem se naročila in še čakam. Seveda sem malček zaskrbljena, saj bi rada končno našla vzrok tem težavam ter odpisala kakšno hujšo diagnozo. Morda malo paničarim, a raje to, kot da je kdaj prepozno. Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni
Vprašanje, koliko je smiselna ponovna punkcije istih in enakih bezgavk, prav tako je vprašanje , če so te bolečine sploh povezane z njimi. Vzroke opisanih bolečin bo sicer po netu nemogoče ugotoviti, v dimljah, če si jih predstavljate tam kot jaz, pa je bolj mišičnoskeletni sistem, kot pa notranji organi. Česa alarmantnega v vašem zapisu ne najdem, a pokažite osebnemu zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani Sašo Rebolj!
Stara sem 49 let. Imam diabetes tipa 1, sicer sem zdrava. V otroštvu me nikoli niso bolele bezgavke. Dve leti pa mi zateka leva bezgavka v dimljah. Zatečena je ponavadi kakšne tri tedne. Včasih boli, opazna je oteklina. Drugič ne boli in je le otečena. Zaradi bolečin v dimljah sem enkrat težko hodila. Najdlje je bila prisotna bolečina en mesec in pol. Ves čas sem se opazovala, vendar nisem našla na nogi ali okoli pasu ranic, razjed ali kakšnih drugih oteklin. Trebuh me ni bolel. Zelo nerada hodim k zdravniku. Sprašujem vas, kakšen bi lahko bil vzrok, da zateka samo leva bezgavka, na kaj naj bom pozorna, da bom lažje opisala težavo zdravniku, saj bom šla k njemu, če me bo ponovno hudo bolelo. Ali si lahko kako pomagam sama? Za odgovor se lepo zahvaljujem.

Pozdravljena snežinka
Povečane in boleče bezgavke so res v veliki večini posledica oz odziv na neko vnetje v predelu, ki ga pokrivajo. V vašem primeru so ti največkrat noge, lahko vse od majhne ranice ob nohtu do večjih vnetnih sprememb. Če razen boleče bezgavke ne najdete nobene druge spremembe, se oglasite k zdravniku, da razišče stvar in seveda preveri, če gre res za bezgavko. Da bi se v nedogled s tem ukvarjali sami, nima nobenega smisla, ker je ob vaši sladkorni bolezni lahko prevajanje po živcih moteno, pa je dober razlog za še nekoliko večjo previdnost oz. vam zdravnik obiska nikakor ne bo zameril. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

stara sem 32 let. V soboto sem bila na velikem sprehodu, se cel dan drsala, in proti koncu dneva me je v desni nogo že kar mišica bolela, pa ne prehudo. Danes si tipam na obeh straneh identično dve bezgavki, vendar je razlika v tem da sta na levi strani malo bolj trdi kot na desni, mogoče malenkost večji kot oni dve na levi, v velikosti graha (cca 5 mm), moti me edino to da sta ti dve na levi strani malo bolj trdi in tipni kot oni na levi. Se pa to opazi z tipanjem, ni kot oteklina da bi bila velika, sploh ne. Šla sem danes na samopšlačniško hemogram in dks, pa je čisto vse v mejah normale. Ker si že nekah ur to neprestano tipam, me je začelo boleti. A menite da naj raje pustim, ali še grem kam na uz?

hvala za vaše mnenje

Pozdravljeni. Povečane bezgavke so običajno odziv na neko vnetje, lahko tudi na banalno. Da bi kar prvi dan navalili s preiskavami krvi, ultrazvokom pa še punkcijo nima zato nobenega uporabnega smisla, spremljanje je povsem dovolj in si je do nadaljnjih preiskav lahko vzamemo teden ali dva časa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,

stara sem 31 let in lansko leto nekje maja sem začela opažati da na desni “vulvi” imam podolgovato bolico,ki je bolela in počila iz nje se je cedil gnoj in kri,nekje decembra 2013 sem to operirala navedli so da je rahlo uneti tumor,februarja 2015 niti 2 meseca po operaciji,se je stanje ponovilo,zato so zopet odločili za operacijo(tokrat so za drenažo uporabili trak,ker v prvo sem imela šive)omenili so,da mogoče gre za cisto,no zdaj smo pa marca….še vedno čutim podolgovato bulico,ki se iz nje cedi gnoj in kri….Sprašujem Vas kaj naj naredim,kaj bi po Vašem to bilo?cista ali tumor?Res sem že štufna bolnic,saj sem v januarju bila operirana tudi divertikel mehurja….

Pozdravljeni
Na tem mestu bi šlo lahko za vnetje Bartolinijeve žleze. Zdravljenje je lahko z antibiotiki, če se v tem delu nabira gnoj, pa s kirurškim posegom. Prav tako je možno kirurško razreševati pogosta pojavljanja teh težav. Če imate torej oteklino, iz katere izteka gnoj, se vrnite na kontrolo k zdravniku, čakanje doma je nepotrebno odlašanje. Za googlanje pa vtipkajte Bartholinitis.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close