Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca otekla bezgavka v dimljah

otekla bezgavka v dimljah

Pozdravljeni,

Torej cista ni nevarna?

Glede teh bulic: ker ko domačim omenim mislijo bule kot res bule, vendar vam bom poskusila po emailu čim bolj razumljivo napisati: namreč ko stisnem spodnji del trebuha (stisnem kot mišice) in ko z rokaži tipam krožno, čutim pod povrhnjo kožo polno kroglic bulic, in bolj niže grem bolj se čutijo, en se bolj ostre oblike, druge bolj mehke, so pa bse gladke in premakljive (so male, bolj ploščate in v skupkih) kot naprimer ko si tipamo prsi (pa jih pred cilusom dosti zatipamo), ne tipam pa si bul v smislu, kot ti zdravnik zatipa trebuh in da bi čutila neke bule v notranjosti. Sicer pa bi se na uz kaj videlo, če bi šlo za kake karcinome, pa verjetno jih ne bi bilo toliko?No jaz ne vem, pa vprašam, da pa spet ne šibam na uz, kajti če je videla cisto, bi verjetno kaki tumor tudi videla???

Hvala in pozdravček od zaskrbljene mamice.

Ciste na jajčnikih so pogoste in največkrat nenevarne. Tiste bulice so glede na opis najbrž nekje v podkožju, tam kaj dosti več od podkožnega maščevja ni, prav nobeni ako “karcinomi” mi ne pridejo na pamet, sicer pa imate še vedno možnost zadevo pokazati v živo in bo hitro jasno, za kaj gre, ne verjamem, da bi za to potrebovali ultrazvok.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

zanima me sledeče: namreč prišla sem do nekih povezav pri mojih bolečinah pa me zanima, če se dobro povezala: namreč zdaj dobrih teden dni opažam da me je začelo boleti na levi strani jajčnika (ni to stalna bolečina, ampak vmes), pa če na tem mestu notri pritisnem me pravtako zaboli, skora stalno bolečino pa čutom na tej nogi pri dimljah dol, oz. najbolj pod ritno mišico, pa dosti krat imam večer krč v tej nogi.Naj še omenim da sem imela pred pol leta na levem jajcevodu abces in mi je bil jajceod v celoti odstranjen.
Pa glih sem bila teden dni nazaj na UZ zaradi bezgavk v dimljah, pa mirazen cisten na desni strani niso našli ničesar. A bi se lahko vnetje ponovili, vendar še teden dni nazaj ni bilo na uz vidno?Kajti abces so mi tudi odkrili komaj pri tretjem uz trebuha.
Hvala in lep večer

Na jajcevodu, ki je bil odstranjen, se seveda ne bo ponovilo, povsem možno je, da gre za nekaj drugega, ne nujno kaj dramatičnega. Žal je bolečine v trebuhu na daljavo praktično nemogoče opredeljevati, pogosto je to zahtevnotudi v živo….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, zakaj pa potem uz ni pokazal, če bi za kaj dramatinega šlo? Aja, pa še neki pred 2 mes. sem si dala pogledati tumor.marker za jajšnike pa je bil 15, a to kaj pove, če bi bil kje kakšen rak, bi se kje videlo?HVALA IN LEP POZDRAV

Ugotavljanje bolezni ima svoje postopke, žal ne gre tako, da kar naslepo pogledaš malo tega in onega ali pa se naročiš na neko preiskavo, ki pokaže kar kao vse. Vsaka preiskava, tako slikovna kot laboratorijska ima svoje omejitve, neke stvari prikaže dobro, druge slaše, nekaterih sploh ne. Glavni pdatek pred naročanjem preiskav je KAJ IŠČEMO oz kaj želimo potrditi ali ovreči in ne kar nekaj na slepo. Zato predlagam, da svoje skrbi zaupate svojemu zdravniku, on pa naj vodi raziskovanje, če se bo sploh izkazalo za potrebno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani, hvala za odgovor.
Naj omenim da sem imela 3 mes nazaj vzeti tumorski mrker ca125 in da je bil tumorski marker 15 . Torej ker me še vedno vmes ven špika (predvsem bolj ko sedim) in ker pišete da UZ ni vsemogoa preizkava, torej mi zdaj ostane da čakam doker se če je slučajno tumor ne zrase oliko da ga ponovni UZ pokaže? I ker so mi tumorski marker za rodila jemali 1.4. je možno da bi do zdaj zrasel?Torej je moje vprašanje sledeče: Glede na to da mi je bil decembra laporaskopso pregladana celotna trebušna votlina, potem v januarju, marcu in v aprilu, ter sedaj konec maja narejeni UZ, in ker je bil 3 mesece nazaj vzet marker, a mislite da je možno da bi se v tako kratkem času lahko naredil rak?
Torej naj grem na MR, in še enkrat na tumorske markere ali naj preprosto čakam kaj bo, če preneha boleti ali pa bo se še poglabljalo in ko bom šla na ponovni pregled, bodo lahko ugotovili da je res rak in če je vse razšitil? Lepo prosim za komentar na zgoraj postavljena vprašanja. HVALA LEPA IN LEP VEČER

Samo zbadanje res ni prav uporaben znak za postavljanje sumov na tumorje, CA125 15 ne pomeni nič posebnega, nikjer nisem napisal da čakajte, da tumor zraste, saj nikjer nisem niti namigoval, da sploh gre za tumor. Sami voditi neke diagnostike ne morete, zato imate osebnega zdravnika, ki pa mora biti nekdo, ki mu zaupate.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

pred enim tednom sem dobila injekcijo železa zaradi zdravljenja anemičnosti. Nekaj dni zatem sem dobila visoko vročino 38,3, hud glavobol in trgalo me je po kosteh in mišicah, nakar mi je zdravnik predpisal antibiotike, ker ni nikjer odkril vnetja. Antibiotiki so očitno pomagali, ker so vročina in bolečine minile. Ko sem vzela že skoraj vse antibiotike, pa sem zatipala odebeljeno bezgavko v dimljah, cca 2 cm (na desni strani; in v desno zadnjično mišico sem dobila tudi injekcijo železa). Bezgavke ne le zatipam, temveč me tudi boli, ko sedim. Boli me tudi vbodno mesto injekcije.

VPRAŠANJE: Ali je mogoče, da so bile vročina in bolečine posledice injekcije in da je sedaj odebeljena bezgavka v dimljah prav tako posledica injekcije? Zdravnik mi je na direktno vprašanje, ali lahko ima injekcija železa stranske učinke, odgovoril z zelo odločnim NE. (?)

Mi lahko svetujete, kako naj poskrbim za vneto bezgavko in kako v prihodnosti poskrbim, da ne bom imela težav z železovimi injekcijami (po prvi me je še cel mesec bolela zadnjična mišica in imela sem ogromno modrico.)

Najlepša hvala!

Pozdravljeni!
Nič ni nemogoče, teoretično bi seveda lahko prišlo do okužbe in vnetja vbodnega mesta in posledično vročine in vsega ostalega, pri pregledu bi se to videlo. Bolečine na mestu injekcij pa so pogosta stvar Tudi bezgavke v dimljah ne gre kar avtomatsko pripisovati injekcijam. Načeloma je ni stvari, ki nima stranskih učinkov, zato izjavo vašega zdravnika razumem kot pojasnilo, da omenjene težave niso posledica aplikacije železa (in to se mi zdi, kot rečeno, verjetno).
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo, imam eno vprašanje, meni se že več kot leto dni pojavlja otečena bezgavka v dimljah, ki v nekaj dneh izgine in se čez čas spet pojavi in spet izgine……..sem bila pri zdravniku, ki je rekel, da ni nič takega, da gre za vnetje. Ampak, če gre za vnetje, zakaj se mi to ponavlja že eno leto?
Hvala in lep pozdrav!!!

Saj ni treba, da je nevemkakšno vnetje, lahko že kje na nogah, ob nohtih in podobno……kaj točno je pri vas pa seveda žal ne morem vedeti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Skoraj eno leto bo od tega, ko sem šla na ultrazvok da so mi potrdili otelko bezgavko. Če se prav spomnim je zdravnica rekla, da zgine z antibiotiki, a jih nisem dobila, ker ni bilo nuje, niti jih nisem želela.
Jaz imam po več kot enem letu še vedno oteklo bezgavko, za kakšen centimeter ali dva večjo. Ne moti me, ne boli me, samo skrbi me da bi lahko bilo nevarno čez čas. Je možno da pride do kakšnih zapletov, ali je bolje da jo poskušam na kakšen način odstraniti, ali je popolnoma vseeno, če je tu?

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem. 🙂

Pozdravljeni!
Odvisno, kje je in zakaj je povečana. Če je v dimljah, je možno, da tam, ostane in je lahko tam že iz otroštva, na kakšnem drugem mestu pa je največkrat posledica sicer nekega vnetja, a če vztraja toliko časa, se dogovorite s svojim zdravnikom za ponoven pregled. Gre pa izključno za ugotavljanje vzroka in ne da bi bila tipljiva bezgavka nujno škodljiva sama po sebi
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Najprej sem imel povečano bezgavko na levi strani vratu potem se mi je za 1 leto povečala še ena bezgavka poleg prve, zdaj po 2 letih pa se mi je še povečala še tretja bezgavka vse bezgavke so enako velike nekje okoli 1 cm… ali je to kaj hudo narobe?
Lep Pozdrav

Povečane bezgavke so največkrat odziv na neko vnetje, če so res bezgavke in res že 1 leto, bi bilo smiselno pokazati zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

jaz imam pa že kakšno leto vedno ponavljajoče se otekle bezgavke v dimljah… Po navadi je to večja ena bulica (1 cm do 2), ki peče ob dotiku in je na zunaj rdeče barve, ko uplahne pa za njo ostane skorajda modrica… Zdaj me skrbi, ker so se mi naenkrat pojavile kar 3 večje bulice… Na levi strani ena in na desni strani kar dve….

Ja, že odhajam k zdravniku… Naročena sem naslednji teden…. Zanima me, če mi lahko samo približno poveste kaj lahko pričakujem….

Vnaprej hvala!

LP!

V dimljah so bezgavke še najmanj sumljive, a za njimi običajno ostajajo modrice. Kot omenjeno, so največkrat odziv na neko vnetje, za tiste bezgavke, ki bi utegnile pomeniti kakšno resnejšo bolezen, ni značilno, da bi vmes izginjale. Pričakujete lahko pregled, morda laboratorij….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

spoštovani!

Na vas se obračam ker ne znam presoditi ali je zadeva za k zdravniku ali ne. Že nekaj časa nazaj cca 4 mesece sem zatipala v predelu dimelj za grah veliko zatrdlino na desni. Mislila sem da je kakšen vozlič ali kaj podobnega. Se pa pod kožo premika. Zadeva pa raste in zdaj imam na desni približno 3 cm dolgo in slab cm debelo ztrdlino tik pod kožo. Pojavila se je tudi na levi in je malo manjša. ker veliko tečem sem mislila, da se je na vezi naredil vozel…. zadnje čase pa razmišljam, da bi lahko bile tudi bezgavke. pred približno 14 dnevi sem se začela nenormalno potiti ponoči. res pa da je bila vročina, ampak tudi zdaj ko je ni več se mi dogaja, da se zbudim popolnoma premočena, pogosto moram preobleči posteljo. Oboje najbrž ni povezano, pa vseeno omenim. Kaj menite, bi morala k zdravniku? in če osebnega zdravika ni (dopusti…) a lahko grem tudi k svoji ginekologinji, da me pošlje dalje?

hvala

Pozdravljeni!
Možno, da je bezgavka. Tam se pojavljajo sicer pogosto, lahko tudi kot posledica majhnih poškodb na nogah, a ker se spreminja, vam vseeno predlagam kontrolo pri zdravniku, če osebnega dalj časa ni, mora imeti urejeno nadomeščanje in napisano na vratih (ali na informacijah, če ga imate v zdravstvenem domu
LEp pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close