Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca otekla bezgavka v dimljah

otekla bezgavka v dimljah

Pozdravljeni,
2.oktobra mi je otekla bezgavka na desni strani dimelj,ampak ni bila zelo povečana. ker sem se prestrašila,sem šla 3.oktobra k zdravniku, ki je povedal,da je povečana za kakšen cm, in mi predpisal amoksiklav 1000 mg. nato mi je v nedeljo bezgavka na desni strani zelo otekla,kar mi še danes onemogoča normalno hojo,težko sedim,težko se vstanem, in imam tudi občutek,da se mi malo v glavi zavrti ko se ustanem, spremljajo me glavoboli… otekla mi je pa tudi bezgavka na levi strani v dimljah, ki je pa povečana samo za 1cm, na desni strani pa imam zelo otečeno, in imam tudi oteklino. bila sem v torek pri osebni zdravnici,je rekla,da je desna bezgavka zelo povečana(velika kot češnja),me dala na pregled krvi,ki pa ni pokazal nič posebnega,samo rahlo vnetje. ker imam antibiotike samo še za danes,me zanima kaj naj storim? naj grem jutri nazaj k osebni? Kaj Vi mislute, kakšna bi bila lahko diagnoza? ker stanje se mi ni nič kaj pretirano izboljšalo…naj še omenim,da sem stara 21 let.
že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor,lp

Pozdravljeni! 5 dni in 1 cm povečana bezgavka je najverjetneje posledica nekega vnetnega dogajanja (na nogah?) in se mi samo po sebi ne zdi nič zaskrbljujočega. Na osnovi dveh povečanih bezgavk seveda ni možno postaviti neke konkretne diagnoze in vam tudi ne povzročata slabega počutja in vrtoglavic. Seveda, če so težave hude, se oglasite nazaj do zdravnika, sicer pa je za bezgavke primerno opazovanje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober dan! Jaz imam povečano bezgavko v dimljah na desni strani in to se mi vseskozi ponavlja, enkrat na levi enkrat na desni strani vendar na hitro izgine. Zanima me če je možno da prihaja do tega zaradi britja ali bi bilo boljše da grem do zdravnika. Enkrat sem že šla, mi je zdravnica dala napotnico, vendra prej ko sem prišla na vrsto je izginila. Hvala za odgovor!

Pozdravljeni! Še največkrat gre za vnetje v predelu nog, tudi neko vnetje po britju bi lahko bil vzrok. Načeloma pa bezgavke, ki s časoma izginejo, niso posebno sumljive.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na levi strani dimelj imam oteklo bezgavko,veliko kot oreh že pol leta. Na začetku je bila boleča. Zdaj ne več,razen,kadar sem precej utrujen,malo boli. Imam tudi slabo vodo.Imel sem že preiskave,a diagnoze še ni.Kaj vi menite.Imam 43 let. lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Diagnoza ne bi smela biti problem, če ni že od “nekdaj” in ni nobenega vugotovljivega vzroka, je možno opraviti punkcijo in poreklo pojasni mikroskopski pregled vzorca.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Začela se je najprej pekoča bolečina v predelu zadnjika(predvidevam da gre za hemeroide) dan ali dva za tem pa sem obcutila povecano bezgavko na desni strani v dimljah in na pritisk bolečo. K zdravniku sem ni hodla ne za eno ne drugo.
je to dvoje povezano? In če je, moram zaradi hemeroidov k zdravniku?

Pozdravljeni!
Pekoča bolečina bi lahko bila tudi zaradi razpoke-fisure v tem predelu, ne to ne hemeroidi niso nevarni in se zaradi tega k zdravniku ne mudi. Bezgavka je najverjetneje povečana od česa drugega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. Po opisis na internetu bi verjetno res lahko bila razpoka….. Zanima me se samo to, ker sem si kupila vlazilne robcke proti hemeroidom in sem jih uporabla in prav blagodejno vpljivajo, da tako ne cutim bolecine. Jih lahko uporabljam in tudi hemoclin gel ce niso hemeroidi?

Škodilo ne bo, po opisu je ta gel namenjen tudi temu.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
stare sem 28 let, in sem si na desni strani dimelj otipala 2 bezgavki cca do 1 cm, ju pa tipam če prst bolj globoko porinem, mi lhako prosim poveste kako se sploh tipajo bezgavke, tako da čist notri gremo s prstom ali samo nežno na površini? Sem pa 4 mesce nazaj imela abces jajcevoda, vendar na levi strani, pa še trenutno imam perilo, je mogoče to kaj povezano?Ž
Hvala za odgovor

z vnetjem je lahko povezano, s perilom načeloma ne, lahko so tam tudi od mladosti. Pri tipanju (in če niso izrazito velike) je treba vedeti, kaj tipaš in za domačo rabo je to včasih težko. Takole na oko je nekaj pritiska že treba, recimo kakšen cm globoko in seveda na pravih mestih.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor, kako pa potem veš če je nevarna, ker po telesu imamo kar neaj bulic, pa za vsako ne šibamo k zdravniku, a se te nevarne kaj razlikujejo, namreč danes sem si na eni strani zatipali 3, res je da identično ležijo kot tiste na drugi strani, le da so večje. A to kaj pomeni?
Hvala

Zanimivo vprašanje…….bezgavke so na določenih mestih, za domačo rabo so bolj “uporabne” na vratu ob straneh, pod pazduhami in v pregibu. Najbolje je vse na novo nastale, ki niso povezane z očitno okužbo, prehladom in ki ne izginejo po njih, pokazati zdravniku. Če imate raznih bulic cel kup, enkrat pokažite vse naenkrat in ko bodo pojasnjene, v naprej lahko spremljate le še nove, teh pa ne bo toliko, da ne bo obvladljivo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
hvala za odgovor, vendare vedno mi niste odgovorili, kakšne so bezavke ki so limfomske, kako se razlikujejo od ostalih, namreč jaz si jih tipam 1 tedn (mogoče jih imam še dlje smo prej si jih nisem tipala, ko sem pa lamce brala na netu o limfomu, pa sem si jih večer tipala in evo zatipala. Je lahko na kupu (naprimer v dimljah)več limfomskih bezgavk, ali je to ponavadi samo ena?
hvala za podrobnejši odgovor

1 teden ni prav dolgo, samo iz opisa oz tipanja ni možno določiti vzroka povečanja, diagnozo da odvzem tkiva in mikroskopski pregled. Poleg tega bi pri limfomu lahko pričakoval še druge težave. Pa tudi limfom ni edina “huda” zadeva, povezana z povečanimi bezgavkami (da ne omenjano večine nedolžnih vzrokov).
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani, spet vam pišem glede dimlja, namreč šla sem kljub temuna UZ, kjer piše sledeče:
UZ tebuha: v trebušni vtlini ne najdem bezgavk, ob arterijah iliakah ni videti bzgavk. Vidna pa je manjša cista desno ovariju v velikosti 12.x 14 mm, ovarij desno meri 26mm x 26 mm, levo 20 x 32 mm.
UZ bezgavk v dimljah: desno je videti tik po površino dva manjša nodusa v veikosti 6,6 x 5 mm in 2,6 x 6,2 mm, ki sta neravne površino, z bolj hiperehogeno vsebino in fibroznim središčem, ob tem sta distalno še dve manjši v vel. okrog 5 x 3 mm. Levo enako vidim bezgavke, ki so neravne, s hiperehogeno vsebino, ki deluje bolj postvnetno spremenjeno, največjo izmerim 6,7 x 4,4 mm, 3,1 x 5,1 mm.
Bezgavke izgledajo postvnetno spremenjene. Naj si kontrolira velikost samo pred in po menstrual.ciklusu, kontrola čez 2 do 3 mes.
Je pa zanimivo d me sedaj že cca 4 dni vmes špika v področju jajšnik malo na levi in malo na desni strani, sem pa pred 6 mes imela bces jajcevoda, ki je bil v celoti odstranjen. Vročine nimam, sem si pa dala pogledati tumorski marker na rodilih, p je bil mislim da 15, v glavnem nizek. Če bi šlo za vnetje bi verjetno bila vročina, če pa bi se delal kaki karcinom, bi se to videlo na UZ?
Pa še nekaj: pod popkom tik pod površno kože si tipam kroglice-bulice (verjetno so to podkožne bezgavke), so tik pod kožo, pa vse polno jih je, mi lahko obrazložite prosim celotni dopis.
Hvala in lep večer vam želim

Ni kaj dosti komentirati, bezgavke izgledajo povečane kot posledica vnetja v tem predelu, za lokalizirana vnetja ne potrebujete vročine, tumorjev na UZ ni videti v delu, ki so pregledovali, UZ seveda ni univerzalna preiskava, ki prikaže čisto vse. Tiste bulice v podkožju pod popkom najbrž ne bodo bezgavke.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor, te bulice, so po celem spodnjem delu, sicer ko je zdravnica gledala UZ ni nič omenila, bi lahko bilo to kaj pod kožo, ki pač mora tu bti (kakšna trebušna stena?)
Glede ciste: ni nič kaj posebej omenila za kakšen gin.pregled, a lahko ta cista sama od sebe odide??

Pa še nekaj glede otroka: sin star 4 leta se vsak večer noro poti, jede normalno, vročine nima, zakaj torej tako veliko potenje?

Hvala in lep pozdrav

Tista cista je morda povezana z menstruacijskim ciklusom, bulice v spodnjem delu si težko predstavljam, a bezgavke tam niso, morda so te bulice del podkožnega maščevja……
Lep pozdrav

Aja, dnevi in noči so soparne in kup ljudi zdaj misli, da se nenormalno poti. V času, ko se vsi zbujamo bolj alli manj prepoteni je to res težko na pamet pripisovati nekim boleznim
Lep pozdrav še enkrat

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close