Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ostra pekoča bolečina v srcu

Ostra pekoča bolečina v srcu

Pozdravljeni,

zanima me, kaj je vzrok zakaj pride do tega, da me na vsake toliko časa cca na 14 dni, res močno stisne pri srcu? Gre za ostro, pekočo bolečino in ko se pojavi se res ustrašim, ker je iz nenada (kot da bi te nekdo zelo špiknil z nečem v predel srca). Potem ko dvakrat malo globeje vdihnem me še zaboli, potem pa čisto popusti in je okej.

Hvala za pomoč.

Za bolečine v prsih je veliko vzrokov (hrbtenica, mišice, pljuča, srce ..).. Ostre bolečine v prsih, ki jih opisujete verjetno niso srčnega izvora. Bolečine srčnega izvora so ponavadi neodvisne od dihanja. Npr. angina pektoris se načeloma pojavi ob naporu in se čuti kot stiskajoča ali pekoča bolečina, ki pri mirovanju izgine.  Torej, menim da omenjena ostra bolečina (zbadanje pri srcu) ni povezano z boleznijo srca in ožilja

Lp

Aha hvala. Pomislil sem na srce, glede na to da imam aritmijo in ubistvu je v dednosti nekaj težav s srcem (spodbujevalnik enega od starih staršev,…)

New Report

Close