Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina osteohondroza

osteohondroza

Spoštovani!
Lepo bi prosil, če mi pojasnite besedo” interverbalna osteohondroza” . Za odgovor najlepša hvala!

Spoštovani!

Ortopedska terminologija žal ni enotna, zato se pogosto uporabljajo izrazi, ki jih je težko razumeti. V vašem primeru gre za degenerativne spremembe medvretenčne ploščice (“obrabo”).

Intervertebralna osteohondroza je izraz, ki opisuje rentgenski izvid, ki se kaže kot izguba višine medvretenčne plošče (razmik med dvema vretencema), kar spremljajo tudi spremembe na kosti vretenca, ki se dotika teg plošče (diskusa). Do tega pride zaradi napredovalega degenerativnega procesa z razpadom hrustančne ploskve. (povzeto po 4. ortopedskih dnevih 1986). Same izraze pa vam je bil dolžan pojasniti rentgenolog, ki vas je slikal in izdelal izvid.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni!
Jaz bi vas pa prosila če mi lahko obrazložite tale izvid:
Vidna je poudarjena fiziološka lumbalna lordoza.
Izrazita sinistrokonveksna deviacija LH z osteohondrozo L V – S I in začetno spondiloartrozo L V – S I.
Suspektna spondiloliza L V – S I .
Začetne spondilotične spremembe. L IV – L V – S I.

Spoštovani!

Nekoliko bolj izražena krivina navzpred.

Ukrivljenost hrbtenice v levo.

Spremembe na hrustancih teles vretenc in malih sklepov med vretenci – “obraba”

Popuščanje medvretenčnih ploščic in začetek premika med posameznimi vretenci.

Vsaka od opisanih sprememb lahko prispeva k bolečinam. Nobena sprememba ne kliče po kirurškem posegu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za odgovor. Me pa še nekaj zanima: jaz delam za tekočim trakom.Kako pa je glede tega, ker ko delam je še slabše ali pa bi morala morda delovno mesto zamenjati?

Hvala

Spoštovani!

Delo za tekočim trakom zahteva prisilno držo in gibe, kar povzroči, da vas v takem stanju še prej boli in hitreje začen spet boleti po ozdravitvi. Bolj razgibano delo bi bilo verejtno manj problematično za vaše težave s hrbtenico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close