Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Osebna zdravnice ne mora postaviti diagnoze, ali gre za revmatsko obolenje?

Osebna zdravnice ne mora postaviti diagnoze, ali gre za revmatsko obolenje?

Pozdravljeni,

stra sem 29 let, pred približno 1,5 meseca so se mi začele pojavljat bolečine v roki in sicr v členku tik nad dlanmi čez nekaj časa se je na istem prstu pojavila bulica. Nadaljevalo se je z bolečino v ramenu, ki je po treh dneh izvenela. sedaj imam oteklino na 5 prstih občasno me bolijo zapestja, v jutranjih urah prsti na nogah ter celotni prednji del stopal, nad gležnji se mi pojavljajo otekline, ter bolečina se je pojavila tudi v drugem ramenu in prav tako po nekaj dneh izvenela. Zdravnica me je poslala na krvne preiskave, ki pa niso pokazale nobenih sprememb, razen povišani so bili Eozinofilci# 0.7 (0,1-0,6), Eozinofilci 8,7 (2.0-6.0), MCHC 351 (310-350), ostalo je bilo vse vredu. Spremembe v Eozinofilci mi je pojasnila kot povišanost zaradi alergij oz. asmatskega obolenja (to zadevo ravnokar rešujem s pulmologom). Skrbi me otekanje sklepov. Ali je krvna preiskava zadosti za diagnozo revmatskih obolenj? Za kaj bi lahko šlo v mojem primeru? Hvala za pomoč

lp,
Mateja

čakamo na izvid krvnih preiskav, ki bodo pokazale ali gre pri našem sinu za spondiloartritis ali ne- glede na to torej domnevam, da so krvne preiskave dovolj. Le da je ta kri šla na klinični center v LJ in je potrebno čakat 3 tedne….No- morda je za kakšne drugo vrsto revme lahko tudi testiranje v “lokalnih” laboratorijih…

New Report

Close