Najdi forum

Pozdravljeni!
Pred nekaj meseci sem si kupila orbitrek in ga pridno uporabljala. Na njem sem vadila od pol ure do uro ali pa celo več naenkrat pri majhni obremenitvi. Nisem imela nobenih problemov, pred kakšnim tednom pa sta me začeli boleti koleni; ni bila močna bolečina, vendar je bila vztrajna in ni popuščala. Močno sem se ustrašila, da sem si trajno poškodovala koleni. Od takrat nisem bila na orbitreku in danes, po kakšnem tednu, prvič ne čutim bolečin.
Ali sem pretiravala z vadbo? Koliko časa je priporočljivo biti na orbitreku in kako pogosto? Nočem si že pri tako mladih letih (stara sem 21 let) uničiti kolen…

Hvala

Če težav s koleni pred tem niste imeli, je bil najverjetnejši vzrok za Vaše probleme pretiravanje. Če se bodo bolečine še pojavljale, Vam priporočam pregled pri zdravniku, ki se ukvarja s poškodbami sklepov (pregled pri nas je možen po predhodnem naročilu na telefonu 041 654330), saj se lahko v ozadju skrivajo nepravilnosti v gradnji Vaših kolen. Pred morebitnim pregledom opravite Rtg posnetke obeh kolen (AP, stransko) ter obeh pogačic tangencialno (o tem se lahko dogovorite z osebnim zdravnikom).
Aerobni trening, če nimate vrhunskih športnih ambicij, ni potrebno izvajati vsakodnevno. Zadoščal bo trening 30 do 60 minut 2-3 krat tedensko.
Lep pozdrav.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close