Najdi forum

Pozdravljeni

Bila sem pri zobozdravniku ker se mi je naredila luknja v zobu zgoraj in občasno mi je otekla dlesen nad zobom. dal mi je injekcijo in začel vrtat itd. sčistil kanale..nato mi je z nečim namazal , ki tako smrdi..cel čas imam v ustih ta vonj.in dal mi je neke vatke not. zdaj imam veliko luknjo v zobu oz odprt zob. čez en teden sem spet naročena. ker bom pomoje dobila plombo.in to je moj prvi taki primer.
zanima me, če lahko jem normalno in kako naj si čistim zob ko se mi bo nabrala hrana v njem…ali te vatke padejo ven?

Lep pozdrav

Spoštovana teja_,

če je zob odprt, potem skoraj zagotovo naslednjič še ne boste dobili plombe, temveč zdravilo v koreninske kanale in začasno plombo – tak zob se ponavadi kar nekaj časa zdravi, šele kasneje se kanale dokončno zapolni in zob plombira.
Vatko si v zob lahko vstavite sami, predvsem pred jedjo in sicer z namenom, da se v kanalih ne nabira hrana. Glede čiščenja boste morali biti nekoliko bolj potrpežljivi in na tistem mestu malo dalj ščetkati. Če je “luknja” v zobu dovolj velika, potem tudi samo čiščenje ne bi smelo biti preveč težavno.

New Report

Close