Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Opravljen UZ, krvni izvidi

Opravljen UZ, krvni izvidi

Pozdravljeni,

Na vas se obračam zaradi določenega strahu, ki se poraja v meni.

Težave so se začele cca.14 dni nazaj in sicer izguba apetita in slabse pocutje po obroku predvsem občutek tiščanja v predelu žličke in spahovanje.

V zadnjih 14 dneh opažam da sem izgubil cca. 3-4 kg vendar nisem bil pozoren kaksni so bili obroki v primerjavi pred težavami. Obenem se mi je ob prebiranju simptomov pojavila tesnoba in stres da mogoče ni krivo za vse skupaj rak trebušne slinavke.

Opravljena sta bila uz trebuha kjer razen zamaščenosti jeter drugih posebnosti ni bilo. Tudi pri pankreasu piše UZ normalno

Na krvi imam blago povišan encim

Alt-0,88

Gama-0,92

Ostale vrednosti lipaza, amilaza so v mejah normale.

Moja vprašanje je bi se v primeru da bi šlo za začetne stadije raka na trebušni slinavki rezultati krvi kazali v drugačni obliki, bi UZ pokazal vsaj manjšo spremembo na pankreasu ali okoliških organih?

Ali mogoče vseeno svetujete da opravim CT samoplačniško ker je UZ manj uporaben pri trebušni slinavki? Zdravnica sicer pravi da potrebe ni da je v veliki meri stres krivec za želodčne težave takih simptomov a strah vseeno ostaja da ni kaj v začetnih fazah.

V upanju na vaš odgovor vas lepo pozdravljam

 

New Report

Close