Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

Oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

Prijateljica mi je pokazala tole stran, ki je nisem poznala, saj sama nimam računalnika. Prelistala sem najbolj zanimive teme, med katerimi, mi je najbolj aktualna prav tale. Ker imam sedajle priliko in nekaj minut časa, bomo še jaz napisala nekaj stavkov.

Če prav razumem sistem tega oglašanja, potem se moram javiti z odgovorom na tisto javljanje, ki se meni zdi, da bi nanj odgovorila ali pa kaj dodala. No, jaz sem izbrala tega zadnjega od Manje. Zaradi lažjega razumevanja, sem še dvakrat prebrala misli dr. Ruglja. Tudi jaz se strinjam z njim in sem mnenja, da je kot strokovnjak na svojem področju (psihiatrija, psihologija) še kako kompetenten, da napiše izkušnje svojega dolgoletnega dela z raznimi zasvojenci (še posebej alkoholnimi). Večina zagovornikov “ZA” govori, kako ne bo nobenih slabih posledic iz tako rojenih otrok. Kako sploh lahko to nekdo trdi, ki se mu to samo zdi, nasproti človeku, ki je življenske zgodbe nesrečnikov preštudiral, da je lahko takemu tudi pomagal v njegovi travmi. Kako lahko nekdo nekoga sodi, ga obrekuje in omalovažuje njegovo delo, če pa za to nima strokovnih protiargumentov. To bolj zgleda kot, da nekdo tolče po oslovi senci.

Z vsemi ostalimi ugotovitvami, spoštovna Manja se pa tudi popolnoma strinjam. Samo žal, velika večina tega še vedno ne ve in ne vidi. Ko pa bodo, bo morda že prepozno za njih in za nas.

IDA.
Z umetno oploditvijo že vnaprej izključuješ očeta, kot da so vsi taki, kot je bil tvoj oče. Malo krivično do nas, ki smo bolj normalni. Zakaj naj bi se normalna, zdrava ženska umetno oplojevala? Samo zato, da se ji ne bi zgodilo kaj takega, kot se je tebi. Ali si ne bi raje poiskala primernega partnerja.

Že iz spoštovanja do otroka, se enega od staršev ne sme vnaprej črtati in ga postaviti v vlogo otroka samohranilke.

Tudi ženski ego in strah pred moškim tega ne opraviči.

Gregor,

1. Jaz imam se kako dobro izoblikovano mnenje in sem se s tem precej ukvarjal. Naj ti razlozim: nisem proti temu, kar ti mislis, me je pa na nek nacin prizadelo, da trdis, da bi moralo “tako misliti tudi ostalih 2.000.000 Slovencev”. Moj moto je liberalizem – nimam pravice nekomu preprecevati, kar si zeli, tako tudi nimam pravice prepovedovati (ali siliti v to) samskih zensk, ki se zelijo oploditi.
2. Moja punca je PROTI in sva na ta racun imela ze kar nekaj zolcnih debat, njeno mnenje pa vseeno spostujem. Moja opazka se je nanasala predvsem na tvojo opazko iz enega drugega posta, kjer bi “take najraje vrgel razjarjenim Grkom!” (ce je kdo zlorabil tvoj nick se ti opravicujem).

LP

Matej

NinaNana,

mislim da si 100% zadela!!! Na žalost nekaterih (mislim, da je vsem jasno katerim) ne živimo več v srednjem veku, ko je bila ženska odvisna od svojega moškega (očeta, brata, moža…). Časi se res spreminjajo!

zanimivo se je vprašati, kako se počutijo njegove 3 bivše žene??

Mogoče bi pa imeli še večjo perspektivo, kar se bivanja na zamlji tiče. Takrat vsaj niso uničevali naravo s takim tempom kot sedaj. Kljub temu ima včasih človek občutek, da bi se najraje nekateri katapultirali na drug planet, kjer ne živjo taki srednjeveški butci. Očitno nekaterim (mislim, da je vsem jasno katerim) še ni jasno, da se gremo danes enakopravnost med moškim in žensko.
A bi nekateri res radi, da bi bili, nasprotno kot v srednjem
veku, sedaj moški odvisni od žensk (matere, sestre , žene…).

Včasih smo brali stripe o Amazonkah, ki so potrebovale moške samo za razplod (seveda zaradi stopnje razvoja niso poznale epruvete, so se pa “ponižale” in opravile osemenjevanje kar brez nje). A gre morda tukaj (glede napadov na tiste, ki so se izrekli proti) za obujanje amazonskih zgledov? Še dobro, da je žensk, ki so same sebi dovolj bolj malo!

Ženske pač lahko izsiljujejo moški svet z maternico, a ne? Samo, tudi ta bo ostala prazna in hladna, če ne bo moških darov v obliki semena. Kaj pa, če še oni začnejo izsiljevati na podoben način, kot se ga poslužujejo sedaj ženske – hočem otroka, nočem dedca! Eden je že napisal, da Japonci razvijajo umetno maternico.
Ja potem smo pa ženske odveč, saj nas moški ne bodo rabili, imeli bodo oboje. Umetnega semena pa še niso iznašli!

Nima smisla oglašati se tukaj, saj se mi zdi, da ponekod veje sam hladen egoizem, še posebej izpod ženskih prstov.

Dragi Borut!
Nisem izjavila, da bom sla jaz na to oploditev. Ne sovražim moških zaradi tega, saj
vem da niso vsi isti. Ljudje, ki nimate teh izkušenj enostavno ne razumete.
Ne veste, kako to vpliva na človeka, ne veste, kako sem se borila, da sem si ustvarila vsaj nekaj samozavesti. Verjamem pa, da je še veliko hujših primerov.
Čudim pa se da ni kake ustanove, ki bi malce brzdala prepotentne moške in raje zaščitila zenske, kot pa da jih še bolj dotolčejo. Ne vem, sem že obupala.
Morda še vsi skupaj nismo dovolj zreli za kaj takšnega.
Ida

Klemen, tole bo bolj zate!
Ne bom več bimba, bil je le malo provokativen vzdevek. Lepo, da si začel razmišljati s svojo glavo in tudi upam, da se boš še premislil glede referenduma. Tvoj glas tudi rabimo. Vidim, da se zelo zanimaš za politiko. Ti dam čisto prav, problem je le v tem, ker ti gre za to preveč živcev. Škoda, saj ne moreš ne ti ne jaz nič narediti. Kar izvolimo, to pa meljemo. In nimamo se kaj pametne delati glede politike, saj večina slovencev podpira “kao” najboljše. Take, ki imajo “kao” premalo denarja, pa se spomnijo ene blesarije in lepo cufajo dnarčka. Se kar bojim, ko bom nehala bulit v debele špehe knjig, ko bodo tudi mene začeli zafrkavati. Sedaj se še trudim, da bom imela čimveč v glavi, da bom “zdravo” prenesla probleme odraslosti- take taprave. Problem glede cerkve pa delajo tisti z malo oz. nič vere. Lepo, da si hodil v cerkev, toda na žalost si hodil zaradi stare mame in župnika, da ti je dal štampiljko, ker si bil priden. Mene so starši vzgojili v trdnega kristjana, ki ve zakaj in po kaj gre v cerkev. Visoka cerkvena smetana me čisto nič ne gane in jaz pač delam na sebi. Priznati je treba, da ne učijo nič napačnega, kdor se pa obeša na vsako njihovo izjavo in pridigo, je pa res lahko slabe volje. Moja vest mi pravi, da moram pometati le pred svojim pragom, zato drugih ne dajem v red, vedno le pomagam in spoštujem vsakega človeka. Tudi kar se denarja tiče ga lahko daš ali pa ne- v “pušco” mislim. Maše se res da plačujejo, ampak tudi župniki so lačni, oblečeni morajo biti, s kolesom pa tudi ne morejo v Ljubljano. Predstavljaj si, da bi prišel Rode v sandalih in stari ponošeni srajci na srečanje s papežem npr. Nekateri župniki živijo v revščini, nekateri so zaprti, vsak se pač sam odloči, toda vseeno so mi politiki večji volkovi. S temle zakonom so šli zelooo predaleč in ne mislit, da bo cerkev veselo skakala in jim ploskala. Bog nas ni ustvaril zato, da delamo demokratično. Če nam je vse dovoljeno, pride do zelo hudih posledic za človeštvo, ne samo za posameznika. Zato pa so božje zapovedi, ki pa so za večino stara šara. Jaz se trudim za dobro in edini, ki me nikoli ne razočara je nad mano. Zato me ne politika, ne nič ne prestavi. Tu ne bo nihče ostal, pa ima lahko denarja cele skladovnice. Nimamo pravice odločati o življenju, ker ga vsakemu da le Bog ali mati narava- za ateiste.
Klemen, pojdi še kdaj v cerkev, pa ne zaradi drugih ampak zase in za svojo prihodnost. Lep dan ti želim.

ZAKAJ SE NOBEDEN NE VPRAŠA, KAJ PA OTROK?KO SE BO TA RODIL IN KO BO HODIL V VRTEC GA BODO SPRAŠEVALI KDO JE NJEGOV OČE.
V VRTCU BODO RISALI OČETE, SE POGOVARJALI O OČETIH? AI BO ON NARISAL EPRUVETO?? ALI MISLITE, DA NE BO ZAMERIL SVOJI MATERI, DA JE BIL SPOČET NA TA NAČIN?

. Sedaj sem poročena, sem pa bila dolgo samska po lastni želji. Kar se referenduma tiče, sem absolutno za.
Kar se pa dr.Ruglja tiče – ali ne sprevidite, da s tem, da se tako (upravičeno) žolčno odzivate na njegove zastarele in milo rečeno neumne nazore, samo delate to, kar sam hoče? Delate mu brezplačno reklamo, da lahko še več denarja služi na račun revežev,ki imajo sami s sabo preveč problemov, da bi ga spregledali. Raje se nasmehnite in ga ignorirajte. Zanj je škoda vsake besede, dobre ali slabe.
To je prvič, da sem mu sploh namenila kakšno minutko svojega dragocenega časa in tudi zadnjič.

POMISLITE TUDI NA TISTE PARE,KI JIH BO NEGATIVNI IZID REFERENDUMA PRIZADEL.
MENIM, DA LJUDJE SPLOH NISO SEZNANJENI Z POSLEDICAMI IZIDA REFERENDUMA.
CELA ZADEVA JE ZATO ENO SAMO DVIGOVANJE PRAHU, ZATO DA UBOGI SLOVENCELJNI NE BODO MISLILI NA VSAKDANJO MIZERIJO.

Referendum je maslo cerkvene politike in konkvistadorja gospoda Rodeta.V istem referendumskem paketu so namreč samske ženske in pari.Žalostno je pa to, da ima pravico do tega odločanja tudi kler.
Kadar ima zraven prste cerkev in prpotentni politiki me vedno mika, da bi še kaj dodala, vendar je boljše da se zadržim.

Mici pozdravljena..

Lepo, da poveš svoje ime. KDO STE VI KI RABITE MOJ GLAS ??? Je to cerkev,
so to kristjani (cerkveni), ali so to ljudje iz prihodnosti- kdo ste VI Mici.
Oprosti jaz bom glasoval za sebe in po svoji vesti, ne pa zato ker me boste
VI prepričali. OK nazadnje sem pa sicer sklenil da glasujem proti, ampak samo
zaradi “političnega prepričanja”. Sicer mi je kar hudo, ker bom glasoval tako
kot se po prižnicah derejo in razlagajo “fajmoštri”, pa vendar.
Veš Mici s cerkvijo (pazi klasično krščansko cerkvijo) sem pa jaz že zdavnaj
razčistil. Nič pa nimam proti ljudem ki hodijo v cerkev imam pa veliko proti
cerkveni politiki ki je zelo nasilna – do mojega mišljenja, torej cerkev bi želela,
da vsi ljudje mislijo tako kot bi “fajmoštri” želeli. jok Mici pri meni pa to ne bo šlo.
Ali si videla pred nekaj dnevi po TV predraga Mici, kako so obsodili dve nuni na
ječo – zato ker sta “pomagali” pobiti veliko Hutujcev. OK ne mislim debatirati
o “fajmoštrih”, še manj pa o Rodetu, ki v moji državi (kjer jaz plačujem davke) in ostale dajatve, dela samo še zdrahe.
O revnih “fajmoštrih” mi pa prosim sploh ne govorit. Poglej kaj VSE si je cerkev
NAGRABILA v moji predragi Sloveniji – gozdove, travnike in nepremičnine, ne mi
prosim govorit da so revni, prosim NE, ker ti tega enostavno ne verjamem.
Če pa cerkev ne potrebuje vseh teh zadev naj jih pa prosim PODARI vbogim in revnim, ter otrokom ki so ostali brez strehe nad glavo.

Enostavno Mici nimaš dovolj argumentov, da bi me prepričala, da je cerkev v
moji predragi državi revna, ker to NI RES.

Ok Mici to je bilo moje osebno mišljenje in prosim ne me razumeti kot neki napad
na cerkev, ali napad na tebe, to je samo moje mnenje.

Prav lep pozdrav..

ps. Mici zakaj “fajmoštri” nikdar ne imenujejo boga po imenu ????

Ime mu je Jehova .

res žalostno, da ste se pustili zaslepiti absurdnemu mnenju “uglednega slovenskega psihiatra” dr.Ruglja,…….saj mu je tako odlično uspelo sfilozofirati vso patologijo moškega spola v krivdo žensk, da bi morda nekoč lahko celo postal “ugleden slovenski filozof”???

kaj pa ženska, ki je bila spolno zlorabljena in se ji moški spol “gnusi”,……..ali taka ženska nima pravice do otroka, ki si ga resnično želi???

mislim, da nihče ne sme določati kdo si kaj zasluži in kdo ne,……….ali si/ste se mogoče kdaj vprašala/li kaj si ti/vi vse dobila/li, pa si morda tega še zdaleč nisi/ste zaslužila/li?!

ali se ti zdi primerno otroku že v vrtcu razlagati da je prišel nasvet s pomočjo epruvete???,……..mislim,da je za to temo primerna določena starost otroka,………in sem tudi prepričana, da vsem ostalim otrokom v vrtcu,ki so bili “naravno” spočeti, mamice oz. očetje ne razlagajo na dolgo in široko, o penisu in vagini,…itd., kako so prišli na svet, ampak izberejo neko krajšo in bolj preprosto verzijo.

Maša,

Torej praviš, naj bo otrok tisti, ki naj najebe zaradi materinih frustracij?

Andrej

Alja

motiš se.

Marsikdo razlaga o penisu in vagini otroku že pri 3 letih ali manj. Zakaj pa misliš, da optrok ne bi mogel tega razumeti.
Jaka

Ni Jehova. To je napačen prevod. Jahve je. Hebrejščina namreč ne zapisuje samoglasnikov in v originalu je JHWH – SEM, KI SEM. Če ga že kličeš po imenu, ga vsaj pravilno kliči, čeprav verjamem, da ti ne bo zameril, če mu rečeš Jehova.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close