Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

Oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

Lep pozdrav vsem skupaj!

Nisem se še opredelila v tej zadevi in tudi referenduma se ne mislim udeležiti, saj ne bi rada, da bi bil moj glas odločilen. Resda sem veliko razmišljala o tem in moram priznati, da mi gredo takšne vrste odločitev težko od rok. Kakršenkoli bo rezultat, upam, a se bomo s tem vsi sprijaznili. Menim pa, da bodo ljudje, ki nimajo čisto razčiščenih pojmov vplivali na to drugače, kot bi sicer, in s tem povzročili nerealne rezultate. Zavedam se tudi, da je teh le manšji odstotek, pa mogoče bo le ta odločilen.

Hvala, majči

V tej zadevi, vidim več argumentov proti, kot za.
Najprej pa čisto osebno:
1. Sama se ne bom poslužila umetne, aseptične oploditve s spermo nekega neznanca.
2. Želim si otroka, vendar ne za vsako ceno.
3. Ne predstavljam si, da bi otroku morala razložiti, da ne vem kdo je njegov oče, da pa sem si ga tako zelo želela, da sem šla v banko semen, povedala kaj bi rada in to dobila.
4. Svojemu otroku želim tudi očeta. Upam, da ga bom nekoč našla, in da bo izbrani dober oče.
5. Ne predstavljam si neznanih sorodstvenih vezi med tako rojenimi otroki. (čeprav naj bi en darovalec oplodil le dve ženski)
6. Ne predstavljam si zadrego otroka, ko bi sošolcem, prijateljem odgovarjal, da sicer ima očeta, da pa niti najmanj ne ve, kdo bi to lahko bil. Lahko da je celo njegov sosed.
Kot “nezakonski” otrok, oz. otrok oplojen od sicer znanega moškega, ima možnosti ugotoviti svoje korenine, z umetno oploditvijo pa ne.

Na splošno:
1. Zakaj naj bi ženske čakale, kot na Velikega Boga-avtoriteto, da država dovoli umetno oplojevanje samskih žensk?
A se res ne znajdete drugače, kot npr. nek nemški par, sicer lezbični, ki sta sami našli darovalca, ga povabili ksebi na dom, ga spoznali itd. in si sami pomagali z njegovo spremo..v domači oskrbi…?

Živjo!
Žal mi je, da se ti je to dogajalo. Vendar mislim, da je med dvemi ekstremi, kot je 1. biti brez očeta, ali 2. imeti očeta, ki te pretepa in ponižuje, zelo lahko izbrati… = RAJE BITI BREZ.
Toda obstaja še tretja možnost in to je zelo verjetna možnost… imeti očeta, ki je po svojih najboljših močeh oče, kot se je naučil od svojega očeta in kot je sam razmisliL, kaj je dobro spremeniti PRI SEBI, kako je dobro vzgajati itd, itd..
Ne pozabi, da je tu še mati, ki IZBERE moškega in izbere, kakšnega očeta bo imel njen otrok. Zato res ne razumem, kako ne upoštevaš tudi te odgovornosti, ki jo imajo matere, ko svoj dom, družino gradijo s TAKIM ali DRUGAČNIM moškim.

Jaz sem zelo strinjam z Mijo. Ce bo zdravim samskim zenskam dana moznost imeti otroka SAMA, zakaj te pravice ne bi smeli imeti tudi moski?! Kje je enakopravnost?! JE NI!!!
V bistvu bi tako lahko imeli otroka tudi dve lezbijki, le odlociti bi se morali, katera bo mama (ali pa bi bili kar obe – torej dva otroka).

Si predstavljte kako bi zraven zenske, ki si noce najti moskega partnerja (ker pac sovrazi moske), odrascal fantek?!!!!!!!

Meni se to zdi eden od kjucnih razlogov, zakaj se tega zakona en bi smelo sprejet. Ce pa se zenska lahko odloci, da bo imela puncko, potem je pa to cista manipulacija, kar je pa se maj prejemljivo!

Draga Majči, da si neopredeljena, je tvoja pravica, kakor tudi, da svoj glas obdržiš zase!

Ta tiste, ki se ne bodo udeležili referenduma zaradi neopredeljenosti, je zmontno razmišljati, da niso soudeleženi pri končnem rezultatu, na katerega ne želijo vplivati. Toda, če le dobro premislimo, tudi vsak tak glas BO vplival na končni izid, samo ne tako kot moj in vseh tistih, ki se ga pa bomo udeležili. S svojo neopredeljenostjo, so dali glas tej ali oni strani, odvisno katera bo zmagala ali igubila “za las”.

V končni fazi pa, saj za to pa so referendumi in volitve, da lahko tudi mi navadni smrtniki damo svoj glas po svoji vesti.
Drugače pa se naših glasov tako in drugače sploh ne bi slišalo.

Pa še nekaj je. Mene in moje prijatelje so starši naučili, da je to osnovna državljanska PRAVICA polnoletnih državljanov, da soodločajo o določenih stvareh v državi. Istočasno pa tudi dolžnost in odgovornost do nas, do naših prednikov in naših potomcev. Zato se takih stvari vedno udeležimo, razen če je po sredi bolezen ali fizična odsotnost.

Kot sem pa že na začetku rekla, pravico odločitve ima vsak, zakonske dolžnosti pa zaenkrat še ne. Tožnik in sodnik sta le naša lastna vest in zavest!

Rugelj živi v svojem svetu in to je to. Ta njegov svet pa ni najbolj fer do žensk.

Rugelj ima v nekaterih stvareh prav. A tudi brez nekakšnih psihiatričnih tez nam zdrava pamet govori, da okrog tega referenduma nekaj smrdi.

Kaj ima LDS od tega, da plačuje drage jambo plakate, nam deli letake in oglašuje reklamo BOVA, če bo dobra večina tako hotela… Verjetno “Žrtvuje” svoj denar, ker je tako demokratična in skrbi za te izobraženke, za katere ni nobeden moški dober toliko,da bi ga prenašala, saj dovolj zasluži, da ga bo imela sama…

MEnim, da je v ozadju le politika, kdo bo koga. Tudi sama sem volila LDS in še zdaleč nisem za krščanarje, a tu bom volila proti, ker je to proti naravnim zakonom. OTrok ni pravica ženske, ampak dar paru, ki je ali pa ga ni. Ta biomedicinska pomoč pa me spominja na osmenjevanje krav po katalogu…Človeštvo se je že tako obrnilo proti naravi, s tem pa se igramo z nami samimi…
ŽElja po otroku ni pravica ženske, niti etične komisije!

Sam sem proti takšnemu zakonu, ker je to nenaravno in omogoča veliko manipulacj in lep zaslužek ”zdravnikov” (tudi v LDS jih je kar nekaj takih) iz državne blagajne.
Je pa to le začetek. LDS verjetno ni tako načelna (neumna) da bi zaradi nekaj 10 lezbijk, ki hočejo izstopati pognala propagandno mašinerijo za tak zakon. V ozadju je verjetno kaj večjega. Mogoče EVTANAZIJA ali pa še kaj več. Ali pa hoče zdravniški lobi, ki je že tako premočan (saj delajo z nami kot z številkami) pridobiti še primat na tem področju.

Pa brez zamere!

No, kolikor več je razprav na teh forumih, več nas je takih, ki v sprejetju te novele vidimo, da je v ozadju nekaj drugega. To drugo pa je daleč od vsiljevane nam humanosti, trkanja na naše sočutje in lažne pomoči ljudem (parom) v stiski. Tudi medalja ima dve plati!!! Na to temo sem že nakajkrat replicirala, vendar bom ponovila samo nekaj.

ČAS bo pokazal, s kakšnim namenom je bila (iz davkoplačevalskega denarja) financirana tako močna kampanja za sprejetje te novele.
Prepričana sem, da je to le prva stopnica do nečesa, kar bo močno vplivalo na “bitje in žitje” prebivalcev Slovenije. Samo bojim se, da nam to ne bo prav nič všeč, storiti pa ne bomo mogli nič!
Takrat se boste in se bomo spomnili na tele forume in to temo, ki nas v sedanji situaciji ločuje na dva bloka.

Takole je s tem Urša. Državljani se vsaj z nečem pospešeno ukvarjamo,
vlada pa med tem časom mirno privatizira banke – sicer ne vem
če se sploh kdo zaveda, da je tale referendum samo pesek v oči državljanom.

Po drugi strani pa če gledam kaj pravi cerkev – seveda so proti umetnemu
oplojevanju, mene skozi bolj daje, da bom glasoval ZA in sicer samo
zato, ker cerkveni “bimboti” zopet nekaj težijo in nam vsiljujejo
svoje “pokvarjeno” mnenje.

Zanimivo je prebirati taka in draugačna mnenja. Naj še jaz dodam eno: nihče ne more govoriti o pravici do otroka, ker je otrok dar in ne pravica, saj noben človek nima pravice do drugega človeka.
Po drugi strani pa se v tem (morebitnem) zakonu kaže velika sebičnost do otrok.
Dragi moji-otroci niso naši, ampak so nam le na posojo.

Kaj pravite na oplojevanje samskih moških?
Da bomo imeli ravnotežje lez… in gay….

Radi bi naredili zmedo v državi, da bi lažje manipulirali z nevedneži in tudi tistimi ki bi lahko po tem dogodku ostali samski, pa tudi na novo postali samski !

Seveda, zato pa je porinjeno tako vprašanje v prvi plan, da smo ja vsi zaposleni s prerekanjem kdo ima bolj prav. V to pa so še potegnili (porinili) tudi Cerkev, ker je takega razmišljanja o njej kot je tvoje, v Sloveniji veliko. Za to so temeljito poskrbeli naši “nepristranski in objektivni” mediji.
Snovalci tega zakona pa so računali tudi na take, ki bodo glasovali kontra tistemu mnenju, katerega je podprla tudi Cerkev. Tako razmišljanje kot je tvoje, je v bistvu naperjeno proti institutu Cerkve, krščanstvu, ne pa proti politiki, ki ji očitaš dvoličnost ali zakonu, ki je napisan za nas ljudi! Preprosto povedano, če bi Cerkev podprla zakon, bi ti potem glasoval “proti”, a ne?

Hej, tukaj daješ glas za določene življenske norme Slovencev, ne pa “cerkvenim bimbotom”!! To boš lahko storil kdaj drugič, ko bo tako vprašanje v prvem planu.

Hmmm, mnenja so razdeljena, kakor v Sloveniji sploh velikokrat.
Referendum zaradi 8 ali 10 zensk na leto je nedvomno politicna poteza
in nic drugega.

Kakorkoli ze, zakaj pa ne bi zadeve nacelno dovolili pod pogojem, da vsaka
kandidatka pac zadevo v celoti placa sama, pa konec cirkusa ? S tem
bi naredili tudi neke vrste “izbor” – za tako oploditev bi se odlocile zenske,
ki si jo lahko privoscijo in si torej lahko privoscijo tudi samohranilstvo.

Se zavedam, da sem zgornjo misel napisal nekoliko enostransko, vendar
ni tak predlog nic manj enostranski, kot vsa ideja o referendumu v celoti,
kaj mislite ?

Lep pozdrav vsem,
zanima me, zakaj smo kristjani bimboti, če si želimo zdravih, naravnih odnosov, normalnih spočetij, ki izvirajo iz ljubezni do partnerja in želje po čudežu narave-otroku, če si prizadevamo, da ima otrok zgled ” normalne” ženske in “normalnega” moškega v svojih starših, če delimo čas in skrb za otroka na moža in ženo, če si pomagamo v medsebojnih težavah…
Meni so večji bimboti tisti, ki sploh razmišljajo o epruvetah, v kateri plava vir sreče za uboge ženske, ki se ne morejo toliko ponižati, da bi sprejele moškega na svojo stran, da bi bile pripravljene tudi ljubiti!!! A taka ženska bo imela rada otroka? Kaj pa če bo sin? Po moje ji bo kasneje tako zameril, da bo ta ženska še bolj zafrustrirana. Pa tako je skrbela zanj..
Kako si bo pa ženska izbrala otroka? A po barvi epruvete, ali iz kataloga? kaj pa če bo prizadet? Kaj pa če bodo po nesreči zamenjali epruvete in bo rodila mulata ali japonca? Tako so nekateri proti južnim narodom. Kaj pa če bodo le oni darovalci? Kam bodo pa z ostalimi zarodki? Kaj pa če bo imela četverčke?
Dragi moški, prosim, da se borite za ženske in za svoje bodoče otroke. Nevarno je namreč, da boste morali svoje seme nosit le še v semensko banko. Ženske bodo pa “vse srečne” štrikale jopice za svoje otročke.
Važno je, da se bomo prav odločili. Očitno je država za dva pola- moški in ženski. Nevarno je to, ker se lahko prelevi v obojestransko sovraštvo. Moški si ne morejo kar privoščiti otroka brez ženske (švarceneger si ga je dal v trebuh, pa je izgledal le trapec, zato mislim, da si moški ne bodo umislili česa takega, če bodo ženske dosegle svoje), ženske pa očitno lahko. Slovenci pa smo dokaj nevoščljiv narod….
Take ženske naj si grejo kupit Barbike in naj jih češejo in božajo, otrokom pa naj pustijo, da imajo normalno mamo, očeta in možnost za zdrav in normalen razvoj. To je pač moje mnenje, vsak pa ima seveda svojega.

Z dr. Rugljem se v celoti strinjam, treba ga je prebrati večkrat, treba je na lastni koži doživeti pekel alkoholizirane družine, alkoholizirane družbe ,ki naša nedvomno je, potem pa se podati na lastno, krvavo pot odrešitve in samouresničitve, da se lahko kar povprek pljuva in laično komentira njegovo delo in članke. Vsak človek, ki hoče pri sebi kaj doseči, popraviti, rešiti lasten zakon, se mora krepko in nadvse popraviti in zagotavljam vam iz lastnih izkušenj, da je edino njegov program, najsi nam navadnim državljanom, ki raje jamramo kot kaj storimo, ki raje valimo krivdo na druge (partnerja, politiko,etc.), kot da bi sami prevzeli odgovornost za svoje življenje in kaj storili , da se kakovostno dvignemo nad mentaliteto množice, s katero se da zelo dobro manipulirati.
Več kot očiten dokaz za to je tudi tale referendum, na katerem in s pomočjo katerega, kot ste že vsi pred mano ugotovili, več ali manj, se meče državljanom samo pesek v oči. Politika je kurba. In samo psihološko nedozoreli moški se ukvarjajo z njo.
Jaz bom glasovala proti, ker je vse nenaravno. A žal mi je, da se bo čez čas pokazalo, da je šlo zadaj v resnici za kaj večjega, za prelivanje ogromne količine kapitala, mi pa bomo kratko potegnili.
Nisem politično opredeljena, ker imam veliko več dela z lastnim dvigom, s skrbjo za lastno družino in moža, ko hočem živeti po lastni vesti, ne pa nekaj obkroževati in glasovati, potem pa se tolči po glavi.
LDS, ki nam vlada že toliko let, nas bo prodala za “male pare”, oni bodo pa potegnili ogromno od tega. Kakšna liberalnost, lepo vas prosim?
Vse se je sesulo, potem pa si mali človečki drznejo obregovati se ob vsestransko delujočega terapevta, ki se za naša mila ušesca izraža malce preveč grobo.
LDS nam skozi vse institucije, zelo močno tudi skozi zdravniški in farmacevtski lobi, servira najbolj abotno obliko življenjske filozofije.

Z dr. Rugljem se v celoti strinjam, treba ga je prebrati večkrat, treba je na lastni koži doživeti pekel alkoholizirane družine, alkoholizirane družbe ,ki naša nedvomno je, potem pa se podati na lastno, krvavo pot odrešitve in samouresničitve, da se lahko kar povprek pljuva in laično komentira njegovo delo in članke. Vsak človek, ki hoče pri sebi kaj doseči, popraviti, rešiti lasten zakon, se mora krepko in nadvse popraviti in zagotavljam vam iz lastnih izkušenj, da je edino njegov program, najsi nam navadnim državljanom, ki raje jamramo kot kaj storimo, ki raje valimo krivdo na druge (partnerja, politiko,etc.), kot da bi sami prevzeli odgovornost za svoje življenje in kaj storili , da se kakovostno dvignemo nad mentaliteto množice, s katero se da zelo dobro manipulirati.
Več kot očiten dokaz za to je tudi tale referendum, na katerem in s pomočjo katerega, kot ste že vsi pred mano ugotovili, več ali manj, se meče državljanom samo pesek v oči. Politika je kurba. In samo psihološko nedozoreli moški se ukvarjajo z njo.
Jaz bom glasovala proti, ker je vse nenaravno. A žal mi je, da se bo čez čas pokazalo, da je šlo zadaj v resnici za kaj večjega, za prelivanje ogromne količine kapitala, mi pa bomo kratko potegnili.
Nisem politično opredeljena, ker imam veliko več dela z lastnim dvigom, s skrbjo za lastno družino in moža, ko hočem živeti po lastni vesti, ne pa nekaj obkroževati in glasovati, potem pa se tolči po glavi.
LDS, ki nam vlada že toliko let, nas bo prodala za “male pare”, oni bodo pa potegnili ogromno od tega. Kakšna liberalnost, lepo vas prosim?
Vse se je sesulo, potem pa si mali človečki drznejo obregovati se ob vsestransko delujočega terapevta, ki se za naša mila ušesca izraža malce preveč grobo.
LDS nam skozi vse institucije, zelo močno tudi skozi zdravniški in farmacevtski lobi, servira najbolj abotno obliko življenjske filozofije.

Predraga Bimba – ali pa bimba, saj jaz nikogar nisem silil v nič.
Jaz sem povedal svoje mnenje zakaj bom ZA. Sicer pa saj veš kako je
s Slovenci zadnji hip si premislimo, nekateri celo takrat ko smo na voliščih
z listkom v roki.
Kaj pa veš, mogoče bom takrat glasoval PROTI. Sicer imam še nekaj časa
za razmislek – do nedelje.
Tudi jaz sem dolgo časa hodil v cerkev, verouk, pa birma, pa še kaj bi se našlo.
Ampak starejši ko sem postajal, bolj sem pričel misliti s svojo glavo (zgornjo).
Po eni strani imam zadosti naše “blesave” vlade, ki nam da referendum
zato, da hkrati ne vidimo kako bodo med tem časom sprivatizirali naše banke.
Po drugi strani imam pa tudi zadosti cerkve, katera se vtika v naše vsakdanje
življenje – pa ne mi govoriti, da to velja samo za kristjane, ne oni vodijo tudi
življenje laikov (tistih ki ne hodijo v cerkev) – posredno/neposredno.

Kaj pa vem mogoče sploh ne BOM ŠEL volit, čeprav se mi to zdi še
najslabša varianta od vseh možnih (ZA/PROTI), ker s tem ne bom povedal
svojega mnenja. No ja volit bom šel, samo še kaj bom volil, pa mislim da
se bom odločil zadnji hip.
Lepo pozdravljena in ne se počutit Bimba – ni treba

Ko sem preletel ponovno na hitro nekaj wqdnjih vpisov, sem naletel tudi
na nekaj mnenj v stilu: ” Ne boč sel/sla volit “; Seveda se vsak odloca sač
o tem ali bo volil in kako bo volil, vendar je dejstvo, da ce ne volis, odlocajo
drugi namesto tebe, kar je ne glede na vrsto referenduma ali volite najslabse!
Zato vam ne glede na opredelitev predlagam, da greste na referendum, pa
ni vazno, kaj si o njem mislite.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close