Najdi forum

Operacija želodca

Jaz imam zjutraj, 8.45, pa ti? kaj mogoče veš, kako poteka ta pregled in kaj se tam potem dogaja, pa datum Op, že lahko kaj pričakujemo? 🙂 lp

Barbara

Jaz pa ob 10 uri-mogoče se vidiva!Ja če se še prav spomnim, ti pregleda izvide in mene je tudi zvagal,ker sem morala shujšat in po pošti sem dobila datum op.,kako je pa sedaj ne vem-dosti drugače sigurno ne more biti.Skratka malo se bosta pogovorila.Če imaš opravljene potrebne preglede pomojem lahko pričakuješ datum.
lp

Imejte se rade! paper

Ok, mogoče pa se vidiva… jaz bom tam z mojim 😉 Ja ja, seveda, vse preglede imam opravljene… samo še to čakam, da dobim datum op.. reči mi še, si potem shujšala na tisto težo kot je rekel… ali si po tem pregledu še morala dolgo čakati na pošto za OP datum?

Barbara

ja sem shujšala 9kg-me je potem dr. poklical po telefonu in mi povedal datum op. in seveda sem dobila tudi pošto.
lp

Imejte se rade! paper

Pa si to dol vzela toliko kot moraš ali je kak kg le še ostal do indeksa 40? in kolikšen čas je bil potreben od takrat do klica in pošte za op?

hvala

Barbara

ojla, jaz imam tudi prvo kontrolo po op 24.5.

mene pa zanima kdaj je zdaj po ta novem CLUB v sg……………..pa kje seveda??????

Klub je vsak zadnji torek v mesecu, torej 31.5.2011 ob 14:30 v Domu Sv.Elizabete pri cerkvi zraven bolnišnice.

LP Franci

Franci C

Malo brskam po tujih forumih in vidim podatek da se polovica operirancev po baypassu(po večih letih po OP) srečuje z anemijo zaradi pomanjkanja železa, folacina, B12, nekateri tako hudo, da morajo na transfuzijo! Sedaj pa se sprašujem, ali enostavno ne dodajajo vseh teh vitaminov ali je res tako nizka absorbcija teh vitaminov? Ker sama dobro vem kako se počutiš ko si slabokrven( nisi ne za živet ne za umret-zmatran, zaspan, srce razbija, zadihan…) me zanima če kateri ve kako je stanje v SLO? Če ste kdaj govorili o tem na sestankih, oz .kakorkoli že? jaz Op resno jemljem in niti podrazno se ne želim igrati s tem, da nebi jedla vit. pripravkov, ampak vseeno včasih pridejo dvomi, ali delam prav ali ne! vem da je to moja odločitev , ampak ko se jaz za nekaj odločim, moram vedeti vse o tej stvari(sedaj o OP) , od komlikacij do dobrih stvari..tko da se še vedno veliko poglabljam v te stvari…za vsako info. bom hvaležna :)) nočko

Pika01!

Moje mnenje je, da ni panike glede tvojega strahu, vendar pod pogojem, da se boš striktno držala navodil operaterja. Kot si sama ugotovila, je absorbcija vitaminov, mineralov in kalorij močno zmanjšana, zato je potrebno dodatno uživati še polivitaminski preparat zraven tega pa še dodatno železo (običajno predpišejo Retafer), folacin, kalcijev citrat, D vitamin in vitamin B12. Vsa ta vitaminizacija kot je napisana je potrebna v kolikor izvidi ne govorijo drugače. O obdobnih pregledih krvi se boš dogovorila z izbranim zdravnikom in tako sproti urejala potrebno vitaminizacijo. To je tvoja odgovornost do same sebe. V kolikor te odgovornosti ni pa lahko pride do pomanjkanja vitaminov in posledično do anemije. Sem pa že zasledil na tem forumu, da so operiranki izvidi govorili o suficitu, tako da uživa samo polivitaminski preparat. O sami anemiji še nisem zasledil da bi pisali operiranci ki bi jo imeli, samo v primeru, da nekdo ve, da je nekdo imel anemijo.

Pogumno naprej!

LP Franci

Franci C

Franci, hvala! Vem da sem mogoče ful zatežena, ampak kot sem že napisala, hočem pred OP vedeti vse kar lahko po OP pričakujem! Veliko sem brala po tujih forumih, po tujih starneh o bariatrični kirurgiji in podatek da se 3-5 let po baypasuu, okoli 50% bolnikov srečuje z anemijo! To se mi zdi zelo veliko odstotek, spet kasneje je ta odstotek spet okoli 25% toliko kot po 1 letu…ampak sej pravim, ne vem koliko ti ljudje upoštevajo navodila zdravnikov! Spet druge študije kažejo drugače…Veliko po tujih forumih tudi pišejo, da sploh več let po baypassu(5 in več), se pacineti veliko srečujejo z hipoglikemijo, kot vidim je v polnem teku raziskava o tem, nekaj študij je že opravljenih! Res nič luštno , ampak ok, vrjetno večina bolnikov nima nobenih težav…zato pač sprašujem tukaj, kako izgleda to pri nas, zanima me tisti ko so že več let po OP, s čim se srečujejo, kako se počutijo..in tako…
Sicer pa moram povedati da je za mano že gastroskopija in endokrinolog, sedaj čez 14 dni me čaka še psihologinja in dietetičarka, pa pregled pri dr. Breznikarju! Pomoje me bo kr odslovil, k ga bom spraševala vse te strvari :S ampak kaj čem, taka sem…hočem vedeti vse, nočem da sem čez 5 let suha, pa vsa omotična in tako…v prvi vrsti želim biti zdrava..vem pa da me vrjetno čaka še kaj hujšega od tega kar sem zgoraj napisala, če ne bom shujšala …itak en začaran krog… pa se oproščam ker tok težim okol tega, mož me ma že čist dost, drugim pa tko nisem povedala za OP 🙂
LP vsem!!!!
Aja še to-a med poletjem v SG opravljajo bariatrične operacije?

pika01

to tudi mene zanima. Ali med poletjem tudi opravljajo operacije?

Pika meni je po operaciji močno padlo železo,čeprav sem ga jedla(retafer) tako da mi je B rekel,da če se ne bo popravlo na boljše da bom prejela infuzijov žilo.Sedaj čakam na izvide.važno je da se držiš navodil,redno kri kontroliraš po navodilih.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

In sicer me zanima za endokrinologa, samoplačniški pregled. Zanima me kakšna je cena samoplačniškega pregleda?
Nekaj strani nazaj sem prebrala, da je v bistvu za Dr. B-ja pomemben samo dexa test. Ali je potem dovolj da opravim samo to ali še vseeno bolje kar cel pregled?
In če mi kdo lahko priporoča kakšno samoplačniško ambulanto v Celju in okolici. Čakalna doba na napotnico je katastrofalna – od 6 do 12 mesecev.

Občasno berem, kaj se dogaja na forumu. Napisem pa bolj poredko.

Izkusnjo endokrinologa imam iz poliklinike v LJ. Prvi pregled pri zdravnici sem placala 70€, za nadaljne preiskave je bila uporabljena napotnica. Vse skupaj sem opravila v 14 dneh, en pregled pri zdravnici in 2x laboratorijske preiskave, ker je bil prvic ths povecan.

In se komentar na prerekanja in napadanja na forumu; Franci kar pogumno naprej, vem kaksne so vase izkusnje pridobivanja informacij pred operacijo, zato vsak post tukaj lahko opogumi vse, ki nam bodo sledili na poti k boljsemu zivljenju po operaciji.

Pa se mnenje glede teze ki stoji, najbrz stoji tudi aerobna vadba na stranskem tiru. Poleg vnosa kalorij je treba te tudi intenzivno kuriti, da pridemo do zeljene teze in postave. Tudi sama sodim med lenuscke, ki ne bi mignili s prstom, vsaj ne redno vsak dan. Temu primeren je tudi rezultat.

Lepo nedeljo vam zelim in “korajza velja”

LenčkaM a lahko zaupaš na kateri forum še hodiš? A še kej obstaja debata o OP želodca?

Po mojih izkusnjah operirajo tudi poleti. Operirana sem bila 17. 8. 2010, vmes mislim da ima dr B nekaj dopusta, ki ga pa nekaj izkoristi za izobrazevanje v Ameriki in drugod po svetu. Izmenjavanje izkusenj…

LenčkaM prehitro sem vprašala 🙂

Pika01 te popolnoma razumem da te skrbi, ker jaz sem na istem in še poleg tega bi jaz rada še enkrat zanosila in se toliko več bojim. Tako da ko boš bila na pregledu pri dr. Breznikarju in vse o tem povprašala nam napiši. Čeprav jaz sem ga vprašala kako je z nosečnostjo po OP pa je rekel da je vse uredu sam po posegu počakat leto pa pol in potem lahko zanosim.

A ima katera/kateri operacijo 12.09.2011?

FranciC jaz zelo rada berem Vaše poste, ker me pomirjajo ko odgovarjate na vprašanja ki so polna straha in Vi ta strah znate pomirit. Hvala Vam.

A bi mi kdo znal pomagat in sicer vsi ki berete tuje forume, če ste kje zasledili kako je z nosečnostjo po OP? To me zelo zanima in hkrati skrbi.

Pika01, brez zadrege, pogumno z vprašanji naprej, tako na forumu kot pred dr.B. Rad pomagam, če seveda na zastavljeno vprašanje poznam odgovor, pa četudi se večkrat ponavlja. Tudi dr.B bo vesel tvojih vprašanj, saj zelo rad odgovori na vsa vprašanja in dileme. Glede tujih forumov pa je moje mnenje, da operiranci po določenem času neodgovorno ravnajo sami do sebe, saj ne čutijo potrebe po vitaminizaciji ali celo redni kontroli krvi. V kolikor sam nimaš skrbi za to, te izbrani zdravnik zagotovo ne bo klical, da bi bilo potrebno narediti pregled krvi. Ko pa pride do anemije pa so vsi drugi krivi samo sam ne. Če logično razmišljaš do anemije po mojem ne more priti, če se držiš navodil zdravnika, le z njegovo pomočjo in obdobnih krvnih preiskav lahko uravnavaš morebitni deficit ali suficit vitaminov v organizmu. Če enkrat to opustiš in prenehaš z vitaminizacijo je lahko temu tako. V zvezi s krvnim sladkorjem pa, jaz sem srečen, ker sem se rešil hiperglikemije, sem se o tem veliko pogovarjal z dr.B, pa mi nikoli ni nakazal, da bi lahko kdaj imel hipoglikemijo. Govoril je samo o popolni normalizaciji krvnega sladkorja, najkasneje v 3 mesecih.

kkranj, veseli me da se “slišiva” tudi na forumu. Hvala za vzpodbude, tako meni kot ostalim operirancem. Tisto tazadnje o lenuščkih mi je bilo zelo všeč, ker namreč potrjuje statistiko v tistem, ko pravi da 30% operiranih ne more dolgoročno obdržati željene teže. Če ne paziš pri vnosu kalorij in ne izvajaš aerobnega gibanja vsaj 5 x na teden, si kaj hitro lahko v tej skupini. Aerobno gibanje za dr.B velja hitra hoja ali kolesarjenje v naravi. O telesni aktivnost oz. gibanjem malo govorimo na forumu, ker bi naj bilo to samoumevno. Gibanje bi moralo biti na vzporednem tiru in ne na stranskem. Kot sem že napisal, če v telo vnesemo toliko kalorij kot jih potrošimo, kg stojijo in če tega ne želimo, moramo zmanjšati vnos kalorij ali povečati njihovo porabo torej več gibati. Če pa jih vnesemo več kot jih porabimo pa se začnemo rediti.

LP Franci

Franci C

Najprej hvala za komplimente, mislim pa, da se tudi vi morate pomiriti, ker če pogledama resnici v oči, oba vema da imajo okrogla dekleta velike probleme z zanositvijo, če pa se ta že zgodi, sledijo komplikacije v sami nosečnosti, torej rizična nosečnost in porod. Kot je dr.B povedal , je zanositev optimalna leto in pol po OP. Zakaj? V tem času se bo vaša teža “normalizirala” s tem pa se bo normaliziralo tudi delovanje vašega organizma. In rezultat bo na dlani oz.v “trebuščku”.

Le pogumno!

LP Franci

Franci C

Julci-moje železo je že sedaj nizko(zadnje merjenje pred 1 mesecem po dolgi menstrualni krvavitvi 6.9), čeprav hemoglobin in hematokrit pa vedno glede na železo zelo visok(hemoglobin 145), tako da vrjetno imam že sedaj slabšo absorbcijo Fe! imela sem železo že samo 1, ko sem bila noseča! zato me mogoče še toliko bolj skrbi! nebi pa rada dobivala železo v obliki infuzije, ker ima 100 in 1 stranski učinek-seveda ne , če se dozira 1x na leto, ampak pri bolj pogosti uporabi !

Franci-res hvala, za vse vaše besede, mi dajejo pogon za naprej! Bolj se bližam datumu za pregled, več preiskav ko je za mano, bolj se ubadam z vsem skupaj! malo pregledujem forume, berem zgodbe operirancev izpred 15 let, ki so se BW skoraj vsi nazaj zredili 🙁 pa tuhtam…ja kot že vsi vemo, potrebno bo kerenito spremeniti način življenja, uvesti gibanje, gledati pri prehrani…upam, da nam vse rata 🙂

New Report

Close