Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Operacija sinusov

Operacija sinusov

Spoštovani,

21.10.14 sem imela na ORL kliniki oprevljen poseg: endoskopska srednja meatotomija levo v lokalni anesteziji.
6 dni sem si vkpavala Maxitrol kapljice in fiziološko raztopino (katero še vedno vkapavam 3x dnevno). Stanje se je vsekakor izboljšalo, vendar se mi še vedno izloča krvava sluz in me zanima ali je to normalno?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Logar Tanja

Spoštovani,

Celjenje sluznice poteka 14 dni in v tem času se lahko še pojavi krvavkasta sluz, lahko se tudi še kasneje izloči stara kri iz sinusa. Nadlajujte s fiziološko raztopino še 2 meseca.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovani, čez 3 dni imam operacijo na sinusih: srednja meatotomija in zapora AO komunikacije v splošni anesteziji. Na CT opažajo kronično vnet levi maksilarni sinus. VIdeti je tudi AO komunikacijo v reg. zoba 25. Ob levem maksilarnem sinusu je videti hiperdenzno spremembo. Sluznica v področju zg.in sp. nosne školjke na levi strani je močno zadebeljena.

Lepo prosim, če mi lahko poveste, kako huda je ta operacija, koliko dni je potrebno ostati v bolnici, koliko dni se ima tamponado, kako poteka zdravljenje. Precej me skrbijo možni zapleti.
Zelo vam bom hvaležna za čimprejšnji odgovor.
Lepo pozdravljeni.

Spoštovani,

operacija je reševanje vnetja čeljustnega sinusa kot posledice karioznega zoba, ki je bil izpuljen. Ker je bila ob korenini vneta in razžrta kost, je ostala komunikacija zobne alveole v ustih s sinusom.

Sinus endoskopsko skozi nos odpremo, izpraznimo gnoj in glivice. Zapora oroantralne fistule se naredi skozi usta.

Komplikacije so ponovitev fistule, infekcija, krvavitev.O tamponadi in dolžini bivanja v bolnišnici odloča operater.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close