Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija izguba voha, ne morem dihati skozi nos

izguba voha, ne morem dihati skozi nos

Izgubila sem voh, pa ravno zdaj, ko imam toliko novih parfemov, namreč soprog mi to kupi za praznike. Ne morem dihati skozi nos, ponoči se prebujam. Ne gre brez kapljic za nos. Tudi robčki so moj stalen spremljevalec. Opažam, da sem tudi bolj razdražljiva.

Lepo prosim za informacije, kako bi najhitreje rešila svoj nos. Naj se kar odločim za operacijo?

Na takšem način ne želim preživeti zime in pomladi, saj šele poleti na barki se mi ponavadi vse uredi.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

vidim, da vas vaš nos zares ovira in vam uničuje kvaliteto življenja, pa še celo spanja. Z vohom so povezani mnogi užitki in res mi je žal, da ste prikrajšani zanje.  Omenjate, da je bilo že v preteklosti tako in se vam je šele na barki prenehalo.

Potrebno je napraviti endoskopijo nosu, da se bo ugotovil vzrok slabega voha in zamašenosti. To so lahko

– virusna okužba – hud prehlad

– kronično vnetje sinusov z nosnimi polipi

– težja stopnja alergijskega rinitisa

 

Začnite uporabljati nosni kortikosteroid (najbolja flutikazon propionat v kapljicah – vsebnike).

Glede na vzrok vnetja in morebitne še dodatne strukturne nepravilnosti v nosu, ki stanje poslabšujejo, se potem odločimo, kakšen poseg je za vas primeren. Operacije nosu seo zelo uspešne pri izboljšanju dihanja skozi nos, pa tudi pri povrnitvi voha. Več bo jasno po opravljeni endoskopiji nosu.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close