Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija OPERACIJA LOJNICE

OPERACIJA LOJNICE

Pozdravljeni,

 

februarja sem bila na urgenci operirana zaradi zamašene lojnice pod vratom. Kirurg mi rane ni zašil, ker se rano pusti odprto, da se iz nje izceva gnoj. Potem sem kar nekaj časa hodila v svojo ambulanto na prevezo rane, kjer so mi rano prevezovali s jodovim trakcem.

Sedaj je minilo že precej časa in rana se je le delno zacelila, en delček je še vedno nezaceljen in iz njega se izteka gnoj.

Zanima me kaj naj naredim v tem primeru, ker se bojim, da se rana ne bo več zacelila.

Hvala in lep pozdrav.

 

Pozdravljeni, predvidevam, da je bila lojnica (aterom) vneta, in se rane zato ni zašilo.

Razlog, da se iz rane še vedno izceja ateromska masa, je najverjetneje prisotnost ostanka ovojnice ateroma. V primerih, ko je aterom vnet, je ovojnica tako vnetno spremenjena, da jo je izjemno težko odstraniti v celoti.

Predlagam, da se naročite na ponoven izrez preostanka, saj se bo rana le tako dokončno umirila.

 

Lep pozdrav,

Igor Višnjar, dr.med.,

spec. plastične, rekonstruktivne, estetske kirurgije

spec. splošne kirurgije

Klinika Višnjar

klinikavisnjar.si

Igor Višnjar, dr. med. Estetska klinika Višnjar Murgle Center Cesta v Mestni log 55 1000 Ljubljana Tel. št. +386 41 776 000 www.klinikavisnjar.si

New Report

Close