Najdi forum

Operacija hemoroidov

Tudi sam sem dobil hemoroide in prvo kar sem naredil je forumi in forumi.. berem kako boli operacija in kakšne muke so po tem. Ok in najdem, da na hrvaškem v zagrebu pa delajo operacije na poseben manj boleč način po sistemu HAL/RAR. Tam so mi dali splošno anastezijo torej sem zaspal in se zbudil šele ko so me dajali na posteljo. Tam sem prespal, čutil nisem nič. Edino problem sem imel, da mi je prostata mal nagajala saj zaradi tega ker se je razburila zaradi operacije nisem mogel lulati normalno.. skos sm hodu na školjko ampak nisem mogel.. pa so mi dali nekaj za sprostitev mišic potem je pa šlo.. drug dan domov sicer sem v avtu sedel malo postrani ampak ok. še isti dan na wc čutil skoraj nič.. pač un filing ker veš da si imel operacijo ampak nič hudega vse ok. Na operaciji sem bil v petek v ponedeljek sem bil že v službi. Pil sem protibolečinske ker nekaj pa že čutis ampak daleč od tega kar sem prebral, da se ti zgodi tukaj v slo pri operaciji. Zdej zakaj to pišem.. ker vidim, da eni umirajo od bolečin in mogoče si pa kdo premisli in gre raje lažjo pot. Sicer se plača 1200 eur ampak meni ni žal. Res je sicer da ne vem niti kakšne metode in operacije imajo v SLO ampak ko sem bral po forumih kako folk umira na obroke mesec dni po operaciji.. ne hvala.. Bil sem pa na kliniki Leptir pri dr. Domagoj Ivanovič. LP

Zdravo, sem že 14 dni po operaciji klasični pa me še vedno tako tišči na zadnjik vsaka hrana ki jo pojem. Bolečine so velike, kot da bi morala izločati pa ne gre ven. Ne vem tudi jaz, komu naj se obrnem za info o tem, lahko le sočustvujem s teboj, ker vem kaj prenašaš. Če dobiš kakšno info mi prosi sporoči. Srečno.

Imel sem težave več kot 10 let. Pred leti sem povedal osebni zdravnici, ki je rekla, naj pokažem. Sem pkazal, pa je dejala, da to še ni za operacijo. Pri tem je ostalo. V zadnjem času je bilo vedno teže prenašati bolečine in krvavenje. Zdaj sem imel klasično operacijo zaradi hemoroidov 4 stopnje. Zunanji in notranji. Odločil sem se za blokado v hrbtenico. Dobro sem prestal, a zaradi obsega ran in bolečin so me obdržali v bolnici še tri dni. V bolnici sem zelo težko šel lulat, blata ni bilo. Šele prvi večer doma. Bilo je hudo, a je šlo. Drugi dan sem šel na blato 4x. Bolečine pa so postajale neznosne. Šel sem do osebnega zdravnika, namesto analgina sem začel jemati doreto. Je pomagalo, a po 6-7h urah se je že precej čutilo popuščanje tablet. Kaj hočemo, treba je zdržat. Nihče do zdaj ni omenil dilatatorjev DILATAN. Po navodilu sem jih kupil v trgovini z medicinskimi pripomočki. So tirje tulci različnih premerov. 2-3x na dan si je treba vstavlajti za 3-5 minut najprej najmanšega, kasneje večjega. Tudi to povzroča bolečine, ki so enake odvajanju blata. Ne toliko pri vstavitvi, kot potem, ko je že not in drži mišico narazen. Ko sem prvič poskusil v kopalnici, sem mislil, da me bo pobralo. Potem pa sem se odločil za sistem. Bolečina je najbolj popustila nekje 2 uri po tem, ko sem vzel tablete. Posteljo sem obložil z brisačo, dilatan namazal z gelom, ki sem ga dobil zraven na recept in vstavil ter zdržal tudi 6minut. Po kirurgovih besedah je operacija samo 40%, ostalo pa da naredim sam z diletacijo, da bo mišica, ki je po operaciji rezana in šivana, po takem krču zopet normalno delovala. Če se rane samo zarastejo, verjamem, da so lahko zelo veliki zapleti, če se v danki naredi en velik trd kakec. Kdo ga bo spravil ven. Kirurg je povedal, da v takih primerih je potrebna nova operacija in po moje novo trpljenje. Kirurg je svoje delo opravil zares profesionalno, pacienti smo pa različni in navadno želimo vse po liniji najmanjšega odpora.
Sam sem razočaran nad seboj, da se nisem prej pobrigal zase. Bi bilo lažje. Po zapiskih na forumu sem mislil, da bom tudi jaz po operaciji šel domov in po tednu dni v službo. Žal ni tako in si zdaj enajsti dan vsakih nekaj ur tuširam zadnjo plat in menjam vatirance, ker mi skoz ven teče. Kirurg je povedal, da je rana v gnoju in kot taka mora ostati odprta, da lahko celi. Celjenje ran pa je rekel da traja od 4-6 tednov.

Tisti,ki imate težave, nikar ne odlašajte, ker ne minejo samo dnevi, tedni in meseci, ampak tudi leta. Ja, avgusta lani sem po koloskopiji prosil zdravnika za napotnico do proktologa in mi je napisal nujno. Zdaj je konec maja.

Pozdravljeni,

Tisti, za katerimi je ze operacija, me zanima kako dolgo ste bili na bolniški

Prej sem prehitro poslala.

Kako je s hemeroidi in fisuro po operaciji?

Se spet pojavojo? Ali se stanje umiri?

Hvala za vaše odgovore, mnenja, izkušnje, že naprej.

Kakšno operacijo? klasično operacijo odstanitve hemeroidov ali samo ligaturo. Ker po ligaturi greš takoj domov in delat po klasični operaciji pa vsaj ene teden ne…..prej dva.

Bom še jaz dodal svojo izkušnjo, ker je tema vedno aktualna. Osebno razen dokaj pogostih krvavitev iz zadnjika (od krvi pri brisanju po potrebi pa vse do “menstruacije”) in občasnih vnetij zunanjih h. pretiranih težav nisem imel, vendar me je motilo, ker nikoli nisem bil ziher, da so krvavitve res posledica h. Lahko bi bil namreč tudi rak debelega črevesa, čeprav gre v tem primeru za staro kri, pri meni pa je vedno sveža. Izak sem pa zdaj dopolnil 50 in ko bi tisti tam na Svitu videli kri v blatu, bi me klicali na preiskave. Zato sem se odločil, da se te nadloge rešim. Pregled in operacijo sem opravil v NM, ker sem tam hitro prišel na vrsto. Operacija je bila kombinirana – podvezovanje notranjih polipov in rezanje zunanjih. Operiran sem bil v splošni anesteziji. Ko so po operaciji analgetiki popustili, so bile bolečine kar hude, čeprav so me ves čas šopali z paracetamolom v žilo in še občasno kakšno injekcijo, če je bilo prehudo. Delno je bil razlog bolečin zloženec, ji so ga pustili v riti, da je ustavljal krvavitev, delno pa sem si bolečine zakuhal SAM. Po navodilih sem prejšnji dan jedel normalno misleč, da bodo itak 2 svečki zjutraj na dan operacije očistile črevo. Kakšen bedak sem bil. Seveda se je tista hrana med okrevanjem v bolnici predelala v blato, ki mi je še dodatno (poleg prej omenjenega zloženca) z notranje strani pritiskalo na rektum in povzročalo bolečine. Dodaten problem je bil retenca vode, zaradi česar so mi vstavili urinski kateter. Bolečina pri tem je bila zelo huda, slekeča. Ko je vil enkrat noter, ni več toliko bolelo, je pa bilo še vedno skrajni neprijetno. Naslednji dan zjutraj so mi ga odstranili in po nešteto poskusih, da bi le odtočil, mi je tudi uspelo. Zato so me potem tega dne tudi odpustili. Tisti dan je ob vseh protibolečinskih tabletah še nekako šlo, naslednji dan tudi, tretji dan po operaciji pa se je v črevu kljub temu, da po operaciji nisem jedel skoraj nič (na dan operacije cel dan tešč, naslednji dan v bolnici juha in solata, doma en jogurt) nabralo toliko blata, da so bolečine zaradi pritiskanja na rektum postale NEZNOSNE. No, po strahovitih mukah (mislim, da me še nobena stvar ni tako bolela, pa prenesem kar dosti) mi je črevo s pomočjo Donata, Lactacona in Glauberjeve soli le uspelo izprazniti. Bolečine so skoraj popolnoma izginile, seveda pa sem še vedno poln pritibolečinskih tablet. Upam, da he najhujše za mano.

Torej: pooperativne bolečine se v osnovi da obvladovatu s protibolečinsko terapijo. Vstavljanje urinskega katetra je zelo boleče, vendar pa je bolečina relativno kratkotrajna, čeprav ga tudi kasneje ni prijetno imeti v tiču. Morda jo ženske tu odnesejo kaj bolje. Niti ni nujno, da bo pri vsakem prišlo do zadrževanja vode, čeprav je pri moških to precej verjetno glede na to, da se pri operaciji očitno precej vzdraži prostata, zaradi česar ta oteče. Se pa da to olajšati s tabletami za sproščanje prostate. Tudi bolečine pri iztrebljanju niso prehude, če je le blato mehko. Tu pomagajo odvajala, Donat, bolj redka hrana in gibanje. Vse bolečine v zvezi z operacijo h. se torej da obvladovati, če le ne boste naredili iste napake, kot sem jo sam: da se fino najeste dan pred operacijo. Svetujem vam, da 3 dni pred operacijo jeste lahko prebavljivo hrano, pred samo operacijo pa se še temeljito sklistirate, pa boste odstranili temeljni razlog neznosnih bolečin, ki sem si jih jaz pridelal po lastni neumnosti. Pa srečno.

P.S. Morda se v prejšnjem postu nisem preveč dobro izrazil, ko sem svetoval, da 3 dni pred operacijo jejte lahko hrano. Ključno je, da se do operacije znebite vsega, kar ste pred njo zaužili. Nič vam namreč ne pomaga če boste izpraznili črevo, želodec bo pa še poln na pol prebavljene hrane od prejšnjega dne, ki se bo še predelala v blato, le-to pa vam bo potem povzročalo bolečine ravno takrat, ko vas bo vse skupaj bolelo že bodo zaradi same operacije. Torej: 3 dni pred operacijo lahko prebavljiva hrana, dan pred operacijo pa skoraj nič, pa še tisto bolj tekoče. In še klistiranje na dan operacije. Kako pomembno je to, sploh ne morem dovolj poudariti. Pa srečno.

Pozdrav.
Pred tednom dni so mi podvezali hemeroid 1/3. Zdravnik mi je zagotovil, da pri podvezovanju ni cutiti bolecin, in da bom lahko ze drugi dan v sluzbi. Noc po podvezu me je pricelo precej boleti, menjavali sta se ostra in pekoca bolecina. Danes je osmi dan od posega, se vedno cutim bolecine, po odvajanju blata precej hude. Se vedno sem na tabletah. Precej neprijetno je.

Zdravo,

Imel sem obsežno operacijo RAR+HAL+Morgan. 3 tedne pekel, potem še 1 teden grozno. Po enem mesecu bolečine izzvenijo. Sedaj po dobrih 2 mesecih pregled, zadeva se ni idealno zacelila in še naprej krvavim. Pravijo naj jem eno leto detralexe in če vmes ne izkrvavim se vidimo takrat in se spet pogovorimo o možnostih morebitne ponovne operacije. Kot razumem se operacija ni izšla idealno, ne želijo pa popravljati, dokler nisem življensko ogrožen. Za tiste ki ne veste, ko hemoroidi obsežno krvavijo, postanemo končno slabokrvni, pade hemoglobin in lahko pademo v nezavest. Meni je tako pred meseci padel na 70 in sem bil kar slaboten. Skratka s. ranje je imeti te težave, rešitev pa tudi uradna medicina ne ponuja. Alternativa pa ponuja preveč, sicer ničvrednih rešitev. Od operacije naprej pijem sveže počasi stisnjeno zelenjavo v sok. Verjetno bom probal tudi post par dni. Ne vem česa se še lotiti, da bi si sam pomagal. Sicer imam 10 let prebavo moteno in posledično se mi je danka počasi pokvarila, to pomeni da leze proti ven in se delajo notranji hemeroidi. Zelo si želim, da bi si to uredil.

Pozdravljeni.

danes je prvi dan po operaciji hemeroidov 3 stopnje…umiram od bolecin (2x sem rodila pa ni niti priblizno temu kaj zdaj dozivljam).

Dobila sem 5 vrst protibolecinskih tablet, ko zagrabijo je ok, po 2 urah ko popustijo je spet katastrofa. Ne vem ali me tisci na wc ali samo boli rana…

Zelo pameten nasvet od Mučenika zgoraj, da se pred operacijo znebite nepotrebnih zalog v crvesju! Skoda, da sem ga sele zdaj prebrala ko sem ratala mucenica sama…

Upam, da vse skupaj cimprej mine, ker si res nisem pricakovala taksne muke in bolecine!

Sedaj po pol leta vidim da prihajajo nazaj. Zdravniki ponovno potrjeno nimajo pojma kaj delajo. Pač klamfajo keš za nič. Očitno so te operacije useless če popolnoma ne spremeniš hrane! Jaz itak ne jem glutena, cvrtega in še kaj, jem ful sadja, zelenjave, oreščke, vlaknine, vitamine, pijem ful vode. Klinac. Ni dovolj dobro. A bom moram na surovo hrano al kaj, tko zgleda. Fak to bo komplicirano fuuul. Ampak vse kaže na to.

Prvič je bilo tudi pri meni najhuje. Sem komaj prišla do doma v bolečinah 🙂 Od takrat vedno 2 uri pred posegom 2 nalgesina pojem in skoraj ne čutiš, pa tudi prvič sem predolgo čakala.

New Report

Close