Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija operacija dimeljske kile

operacija dimeljske kile

Pozdravljeni.

Pred letom in 10 meseci sem imel operacijo dimeljske kile, ki je bila zaradi moje takratne starosti (27 let) narejeni po Shouldice metodi. Bolečin nimam in me zanima, ali je kaj narobe, da sem se začel ukvarjati z dvigovanjem uteži? Zanima me tudi, ali je v redu, da si dam pred vadbo klasičen pas za hlače malce nad dimljami, da ne pride do prevelikega pritiska? Malce sem razmišljal, če bi kupil tudi kar tisti originalni pas za kilo.

Hvala.

Spoštovani, uporabljajte originalni pas. Obremenitve povečujte postopoma, max sunkoviti gibi šele po 1 letu, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni. Jaz ze ene dve leti čutim bolečine v desnem testisu in na desni strani zgoraj pri vrhu kolka ( tam kjer bi nekak ponavadi bila kila ). Bolečine čutim vsake toliko in pol držijo kaki 15 dni. Čutim jih ko stopim na desno nog, dvignem kaj ali ko poskušam ustati iz sedečega položaja. Bil sem že pri treh urologih in še na UZ trebuha. Urologi so mi rekli, da je to najverjetneje varikokela. O kili pa naj ne bi bilo ne duha ni sluha.
Ampak mi ni logično zakaj me poltem zaboli ob obremenitvi?
To mi je ratalo zelo moteče in bolečina je vsakič hujša.
Sprememb na testisih ni.
Prosim za odgovor.
LP

Priporočal bi pregled pri abdominalnem kirurgu – kila in pa ortopedu – kolk, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni zanima me pred osmimi tedni sem bil operiran..imel sem za mosko pest veliko hidrokelo..in me zanima kako dolgo traja da vse zaceli od znotraj ker je se vedno nekako vse oteceno..trdo…in ni vec podobno jajcku kot pred hidrokelo….tudi opazam da je vse malo manjse v lezecem polozaju..cez dan se nekoliko poveca…napne..in me zanima ali bo se to samo obnovilo..in ce se lahko ponovi hidrokela…aja da se omenim pred leti sem bil na isti strani operiran zaradi varikokele in ce to kaj vpliva..

operacija hidrokela spada v urološko področje, glede na opisano (oteklina in ze druga operacija) pa bilo prav, da vas pregleda operater, urolog, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni
Pred 1 msecem sem bila oprerirana ( dimeljsji kanal in vstavitev mrezie ).Zanima me okrevanje po operacii.Še vedo me večkrat peče in boli predel rane…Kaj in koliko časa se naj izogibam…..( glede gibov pri sesanju ,hoji po stopnicah, voziti avta še ne upam,ker me hitro ustavi bolečina in počijem – se uležem za kako uro…Po operaciji sem imea 3 tedne hude bolečine……in se res pazim…Glede na to ,da sem suhica,gre celjenje baje bolj počasi….

Pred 5 dnevi sem imel operacijo ingvinalne kile (helioplastico). Po 4 dneh sem bil brez bolečin, nato pa sem kihnil, pri čemur sem občutil kar močno pekočo bolečino. Po 8 urah še vedno čutim rahlo pekočo bolečino. Ali je možno, da se pri kihanju poškodujejo šivi na mrežici, zunanji šiv je nespremenjen in ne boli. Že od vsega začetka pa čutim manjšo bolečino nad kolkom ob robu medenične kosti, čeprav je ta del kar precej oddaljen od šiva. kaj je vzrok za to? Hvala za odgovor.

spoštovani, pravilno ste ugotovili, sivi in mrezica potrebujejo vsaj 14 dni za dosego primerne čvrstosti, po tem se lahko prične s stopnjevanjem aktivnost. Zaenkrat počitek in lokalno hlajenje, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Imam obojestransko dimeljsko kilo. Zdravnik mi je svetoval dve ločeni operaciji odprtega tipa. Na spletu pa sem potem prebral, da je v primeru obojestranske dimeljske kile primernejša laparoskopska operacija, saj je na ta način moč naenkrat odstraniti obe kili. Prosim še za vaše mnenje. Ali je možno laparoskopsko operacijo opraviti v Kirurškem sanatoriju Rožna dolina?

Spoštovani,

pred 14 dnevi sem bil operiran dimeljsko kilo. Bila je operacija po metodi Liechstein. Danes me še vedno boli ko hodim. Kot da me nekaj reže v področju dimelj. Ali je to normalno?

spoštovani, če ste bolj aktivni in vitalni se priporoča laparoskopska operacija objestranske kile, omejitev je tudi velikost!
v sanatoriju ste za tako vrsto operacije samoplačnik, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

spoštovani, celjenje pač poteka različno hitro (2 – 3 mesece), bolečine pa opominjajo na pretirano aktivnost. lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

spoštovani, pričakovano okrevanje je 2 – 3 mesece, bolečina je znak pretirane aktivnosti, lahko si pomagate tudi z analgetiki, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close