Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina omotičnost

omotičnost

Prosim vas, če mi lahko navedete vse možne vzroke omotičnosti. Imam nižji, občasno zelo nizek pritisk, katerega vzroka še nisem šla odkrivati. Pred 6. leti sem imela hujšo poškodbo glave, ki se je do teh let sanirala. Takrat sem imela le hude glavobole, si so s terapijo izzveneli. Potem sem nekajkrat izgubila zavest in pri zdravniku so mi ponavadi izmerili pritisk okoli 75/60 (normalnega imam okoli 110/70). Moram povedati še, da sem imela do konca srednje šole prej višjega, kot normalnega ,tako, da mi ta preskok ni jasen.. Splošna zdravnica pravi, da se vzroke za padec kot tudi za nizek pritisk ne ve. Omotičnost je vedno večkrat prisotna, opazila sem, da večkrat kadar sem v zaprtih prostorih, ob prvih dneh menstruacije, slabšem vremenu. Ker meje to začelo motiti, sem sklenila to raziskati. Kaj mi predlagate. Pregled pri nevrologu, kardiologu? Omotičnost zame potemi negotovost v nogah, kot da se mi zvrti slika pred menoj. Kot sva z zdravnico ugotovili, ne gre za vrtoglavice, ampak omotičnost. Kaj mi svetujete? Stara sem 31 let, zaposlena, prej velik športnik, sedaj sem se polenila. Zaenkrat si skušam pritisk zviševati s tem, da kdaj spijem malo kave, vendar je boljše le za nekaj ur, potem pa še slabše. Skušala sem si ga dvigniti tudi s športno aktivnostjo, vendar se mi takrat še bolj vrti. Zdravnica mi je svetovala, naj jem tudi malo več soli, kar tudi upoštevam. A kot rečeno, je vedno slabše. Mi lahko torej navedete čimveč vzrokov za te težave in možno pomoč?

Spoštovani!

Tudi soli vam ni treba jesti, ker prav tako ne bo opravila tistega, kar bi vsi skupaj radi – spravila vašega krvnega tlaka na vsaj 110/70, ko je stanje kolikor toliko znosno. Najbrž ste drobni, relativno sproščene narave, zato bo na dvig krvnega tlaka najbrž treba počakati še desetletje ali dve. Kakšnih preprostih in učinkovitih zdravil za dvig krvnega tlaka pa tudi ni. Svoje čase smo uporabljali ditamin, a je nekako zatonil v pozabo. Škoda, da z dvigom telesne aktivnosti ni boljšega počutja. Kako pa je z vašo ščitnico – da vam ne dela premalo?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close