Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Omotica, slabost, mrazenje…

Omotica, slabost, mrazenje…

Pozdravljeni, opis vaše težave najbolj spominja na t.i. panični napad. K osebnemu zdravniku ima smisel iti, posebno, če se težave ponavljajo. Manj verjetno se mi zdi, da bi se v ozadju skrivala kakšna druga bolezen.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni Moje ime je suzana in sem Stara 32let. Leto dni imam neznosne bolecine v prsnem kosu.bolecina je pekoča in leva roka je mravljincasta.ker sem že dala nekaj pregledou skozi niso Zaenkrat se nic odkrili(ekg,pulomolg,magn.res.vratu,gastroskopija) vse ok.ker se odpravlajm cez mesec dni v tujino zivet bi rada to tezave resila oz odkrila predno odidem,ker je bolecina pristona 24 ur me zelo obremenejuje..pocutim se omoticno tudi hrana mi ne pase me zelo skrbi kaj bi lahko bilo.moj zdravnik je pac malo poseben in me Samo s tableti fila kot npr brufen.tudi preglede sem pol od tega sla samoplacnisko kajti cakalne dobe so dolge.zanima me kam se bi se lahko obrnila in naredila samoplačniški pregled če je treba samo da mi najdejo diagnozo..še to povem da imam normalno življenje brez stresa,depresije,… po poklicu sem sicer frizerka ampak zaradi takih bolečin ne morem niti delat…:( lp suzana

Pozdravljena Suzana!
Težave z omotico in slabim apetitom bi prej povezoval z bolečinami in skrbmi, kot pa z boleznijo samo po sebi. Bolečine v prsnem košu, mravljinčenje po roki bi, teoretično, lahko bilo povezano z vašim poklicem, če ga redno opravljate oz ste ga pred pričetkom težav, opis najbolj spominja na mišično skeletne težave ali utesnitev prevajanja nekje po poteku živca, ki vodi v roko… Sicer bi za uporaben odgovor nujno potreboval pregled, a če govorim na pamet, mi od preiskav, ki jih niste opravili, v oči pade EMG.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

prosim vas za odgovor glede težave s katero sem se prvič srečala pred letom dni, to noč pa ponovno. Pred letom dni me je iz spanja zbudila močna slabost, pospešeno bitje srca, nisem mogla priti do zraku, občutek omedlevice, ki je minil šele po 10. minutah, bi pa dejansko izgubila zavest, če ne bi klečala z glavo navzdol. Temu je sledilo tresenje in umiritev. Nato se mi je nekajkrat ponoči zgodilo, da se se zbudila, srce je močno bilo, ni pa prišlo do slabosti.

Danes sem že pred spanjem čutila neenakomerno bitje srca. Po treh urah spanca, me je zbudila rahla slabost in nekoliko pospešeno bitje srca in zelo kmalu omotica. Slabost je bila nato še močnejša (mislila sem, da bo prišlo do bruhanja), bledica, mrzel pot in nato mi je po 10. min odleglo.

Stara sem 42 let, ali gre morda za hormonske težave, pomislila sem tudi na hipoglikemijo (čeprav čez dan teh težav nimam), na težave s srcem … Opravljam stresno delo, vendar v tem obdobju nič bolj kot sicer.

Zanima me še smotrnost jemanja npr. Paroxata v takšnih primerih.
Hvala za vaše odgovore.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni, sicer iz opisa ne morem izključiti kakšne motnje srčnega ritma, pa vseeno vaš opis najbolj spomnja na panični napad, torej na psihogeno težavo. Tudi pri “neenakomernem” bitju srca gre lahko za motnjo srčnega ritma, a bolj verjetno zgolj za dodatne utripe-ekstrasistole. Za potrditev tega bi vsekakor potrebovali EKG. Jemanje antidepresivov, paroxata neposredno med napadom panike, nima nobenega smisla, je pa to zdravilo lahko kronična terapija za bolezen, ki jih povzroča, recimo anksioznost.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Stara sem 20 let, študentka. Zadnji mesec in pol (sedaj ko sem začela jemati kontracepcijske tabletke Yasminelle) se zelo slabo počutim. Nenehno imam hude glavobole. Pred tremi tedni sem bila zaradi pospešenega bitja srca in hudega glavobola tudi na urgenci. Zdravnik je rekel da ni hudega, da je ekg normalen. Imela pa sem povišan tlak 150/90 in utrip 120. Dali so mi injekcijo, napisal pa mi je tudi analgin, rekel je da je to verjetno zaradi stresa, po izpitnem obdobju, ker sem se vsak dan učila in si nisem vzela dovolj premorov. Vendar sedaj ta teden je bilo nevzdržno. Pikalo me je pri srcu, imela sem grozne krče v levi nogi, bolelo me je v križu, bila je zelo ostra bolečina. Včeraj zvečer se je pojavila še slabost, bruhala sem, tresla sem se. Pikalo me je pri srcu in pod desno dojko, čutila sem pekočo bolečino po levi roki, izreden pritisk za levim očesom. Oči sem imela popolnoma rdeče, glavobol, bolela me je tudi leva ličnica. Imela sem občutek kot, da me boli vsaka mišica v telesu. Spreletaval me je pot, vročina. Težave z dihanjem nisem imela, izmerila sem tudi pritisk, bil je normalen (113/64), tudi utrip je bil normalen (68) in enakomeren. Ko sem se zbudila danes zjutraj se mi je zdelo kot da imam popolnoma odrevenel del levega telesa. Naj omenim še, da imam na levi dojki velik hemangiom vijolično-modre barve čez celo dojko, in da odkar jemljem KT me zelo boli, prav tako mam zelo občutljivi dojki, kot bi imela neke zatrdline, saj so zelo trde na otip poleg tega so se tudi povečale. Vem da moram spremeniti način življenja in se začeti več gibati, saj se sedaj ko hodim na faks nič več ne gibljem, ker imam enostavno preveč obveznosti. Strah me je da sem doživela blagi infarkt ali rahlo možgansko kap. Je to sploh mogoče glede na to da sem tako mlada? Prav tako sem pomislila tudi na multiplo sklerozo. K zdravniku nisem hotela iti, ker te noben ne jemlje pri takšnih letih resno, ker vsi zdravniki mislijo, da tako mladi ljudje ne morejo imeti resnejših zapletov.

V enem vašem odgovoru pravite, da je možno, da se človek stresa in anksioznosti ne zaveda. Lahko to prosim razložite?

Spoštovani imam probleme z omotico ki so skoz prisotne imela sem tudi že nekaj napadov vrtoglavice ki so trajali kar nekaj ur z bruhanjem postavli so mi dijagnozo vertigo jem betašerc 24 mg in ampril 2.5 mg betaserc 2 krat na dan zjutraj in zvečer ampril 1 zjutraj to jem že tri leta od prvega napada bila sem na ct glave in bp imam občutek zaotekanja obraza in mravlinčenje prosim za kakšen nasvet kaj še naj storim ker to je nevzdržno stara sem pa 45 let

Podatkov je konkretno premalo. Betaserc je proti vrtoglavici, ampril zdravilo (primarno) za zniževanje krvnega tlaka. Če imate vrtoglavico potrebujete pregled in diagnozo, če imate omotico, pa druge preiskave.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani
Opravila sem ekg imela 24 ur napravo za merjenje krvnega tlaka ct glave bila sem tudi pri orl specijalistu in sem ležala na mizi v levo in desno uho pa so mi vlivali ali kako se naj izrazim mlačno vodo izvidi vseh preiskav so bili bp prav tako ščitnica meni pa še vedno bega ali je lahko kakšen tumor ali kaj v glavi ker omotica ki jo imam čez dan je nevzdržna saj skoz sem v nekem strahu kaj je oziroma kaj se mi bo zgodilo prav tako pregled pri nevrologu je bil bp razen oslabelih refleksov na stopalu in majhne nesigurnosti v hoji z zaprtimi očmi in iztegnjenimi rokami ostalo bp ne vem kaj še naj naredim kam naj se obrnem hvala za odgovor in lp

Glede na napisano menim, da se bo verjetno izkazalo, da trpite za anksioznostjo in da bodo po primernem zdravljenju težave minile. Prav nobenega razloga ne vidim za skrbi o možganskih tumorjih.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Star sem 18 let
Zadnje čase se mi pojavlja kot nekakšna omotičnost ali vrtoglavica,včasih me tudi zbada v prsnem košu.Bil sem tudi pri zdravniku vendar EKG,pulz,pritisk,laboratorij vse uredu.
Sedaj pa se mi pojavljajo kot nekakšni mravljinci po obrazu in telesu,tudi krči v rokah.
Med tem sem bil tudi malo bolan vendar zdravnika nisem obiskal,skrbi me da ni to nekakšna posledica zastarele bolezni ali kaj hujšega,sem že res v paniki.
Hvala za odgovor Lp

zbadanja v prsnem košu je pogosta in večinoma mišično skeletna težava, pri omoticah, mravljinčenjih, krčih in podobno, pa se pogosto izkaže, da gre zgolj za anksiozno stanje, sploh če preiskave ne pokažejo odstopanj.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor 🙂
Lp

pozdravljen dr.
moje tezave so sledece..sem 9 mesecev po porodu,torej ena utrujena mamica. zadnje case se mi dogaja,da mi ob govorjenju naenkrat nekako zmanjka sape,kot da bi iz sebe stisnila zadnji izdihljaj..ob tem me zategne v vrau in dobim nek cuden pritisk v glavo.. imam tudi tezave z zelodcem,zaradi katerih jemljem nolpaza40,ki mi jih je predpisala zdravnica. celotna krvna slika je b.p. in nasploh sem zdrava, res pa me skrbi kaj pomeni ta zadihanost, se posebaj ko otroku govorim kaj z malo popacenim glasom mi takoj zmanjka sape…
hvala vnaprej za vas cas,lep dan

Pozdravljeni, prav nobebe ideje nimam, zakaj bi vam zmanjkalo sape zgolj, ko se pogovarjate z otrokom in ne bi me začudilo, če bi šlo bolj za psihično težavo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,sem nov tu gor na tem forumu.
Imam več vprašanj! Prvo sem pred dvema letoma delal (sem privat) v krki in sem opazil ,da imam nekakršni strah pred zaprtimi prostori!) enako sem doživel ko smo šli z družino na morje ko sem šel v letalo a to sem nekako prebrodil.A zakaj pišem.
na začetku tega leta smo šli s kolegi med službo na kavico in po zaužitju kave ,me je nekako oblila polt in občutek kot ,da se mi bo zavrtelo v glavi pa je nekako v tisti paniki se stvar stabilizirala!(k zdravniku nisem šel!)No sedaj pa resno 7.2 ponoči grem na WC in ko pridem do postelje sem se začel tresti kot šiba na vodi -grem na urgenco v Domžalah naredijo tesr za sladkor,ekg in dajo mi neki tablet za pomiritev ter me napotijo k svoji zdravnici naslednji dan.Pri zdravnici povem kaj in kako pa reče da sem imel mrzlico…itd pritisk je bil ok-tudi doma imam normalni pritisk glede na tisto kar pove aparat samo javla možna motnja srčnega utripa!No to stanje se je nekako izboljšalo in se dva dni po tem odpravim na preventivni sestimacki pregled kri,voda,ekg ,kapaciteta pljuč vse OK grem tudi na UZ srca k pri.mag,Nada Ruzic tudi tam je OK a se mi je stanje sedaj včeraj zvečer spet ponovilo le da ni bilo take ga tresenja tako da sem s pogovorom to nekako prebolel in normalno spal a skozi dan imam vse skozi ,čuden občutek ,da nekaj ni OK neko tesnenje v desni strani prsnega koša in blaga bolečina na desni strani pod lopatico zadaj skratka ne vem kaj mi je in kam to pelje ! Sem star 43 redni športnik 2x tedensko igram namizni tenis in 1x tedensko veliki nogomet sem pa levičar in vse delam z levo roko.Kam lahk še grem na kakšne preiskave ,ker to me izčrpava.
Lp Igor (Hvala za odgovor)

Zdravo Igor, opis me najbolj spominja na napade tesnobe, v to kategorijo bi se dalo uvrstiti pravzaprav vse vaše težave. Predlagam, da se z osebnim zdravnikom pogovorite o tej možnosti, saj vam lahko močno vpliva na kvaliteto vašega življenja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close