Najdi forum

Spoštovani

Srečujem se s popolnoma istim problemom, z zelo sličnimi zapleti, kot jih opisuje suhi99. Pri meni se je začela vrtoglavica v zelo intenzivni obliki kar naenkrat. Slučajno sem bila v bližini zdravnika, ki je zmeril nekoliko povišan pritisk. Napad sem odležala dve uri, nato je bila omotica samo še zmerna. Naslednji dan sem se zbudila z zelo močnim glavobolom v čelnem delu glave, na mestu, kjer običajno ne čutim glavobola, ki je trajal dva dni. Težave sem lajšala z Lekadolom. Nato sem imela še v istem tednu en dan povišano temperaturo. Ponovni močnejši napad omotičnosti je bil peti dan od prvega, ostala sem doma. Nato sem imela ponovno močnejšo omotico čez pet dni, ki je trajala še naslednje dopoldne zjutraj. Omotice so bile tudi drugače prisotne v milejši obliki ves ta čas in so še danes, vsega skupaj sedaj že več kot en mesec. Dva dni sem imela ponovno povišano temperaturo, močan glavobol, boleti me je začelo še grlo in zbadati v ušesih. Opravila sem test urina in krvi, vse je praktično bp, le levkociti bi naj bili nekoliko povišani. Imela sem pozitiven Romberg test. Ker res ne moram ostajati vsak teden po dan ali dva doma, mi je zdravnica bolj kot ne preventivno dala antibiotik, po 24 urah še zmeraj pika v ušesih, grlo je še prav tako boleče, vendar ni nič od tega tako zoprno kot vrtoglavica. Omotico čutim kot nekakšen počasen posnetek dogajanja okoli sebe, npr. ko obrnem glavo, slika še potrebuje kak moment dlje, da se stabilizira. Mislim, da se posledično pojavlja občutek kot pri morski bolezni z neugodnim občutkom v želodcu, vendar ne tako močno, da bi bruhala.

Kar je bolj neobičajno od mojega počutja pa je to, da me je prvič, čisto na začetku, ko sem imela glavobol v čelnem delu, sodelavec takoj vprašal, če se mi tudi kaj vrti. On je imel takšno fazo teden dni pred mano. Vrtoglavica je trajala več kot mesec dni, različne težave pa vseskozi. Sedaj je ponovno na bolniški, s povišano temperaturo, močnim kašljem in zadnjo diagnozo, ki mi je poznana, bronhitisom.

Kak teden za mano je za omotico začela tožiti še ena sodelavka. Še posebej, ker se vsak dan vozi 130 km v eno stran, ji omotice močno otežujejo življenje. Sedaj je bila dva dni doma, ker ni bila zmožna vožnje.

Še en sličen primer, prav tako sodelavec, je zaradi vrtoglavice skoraj povzročil težjo prometno nezgodo na AC. Zapletov in poteka njegovih težav ne poznam, se pa je zdravil zaradi težav s centrom za ravnotežje.

Po prebolevanju verjetno virusnega obolenja s povišano temperaturo pozimi, je hčera vseskozi tožila za vrtoglavicami, bila večkrat pri zdravniku in odsotna iz šole. Napotena je bila na različne preiskave, tudi kardiološke in razen pozitivnega testa z nagibno mizo niso odkrili ničesar. Vrtoglavice se po pol leta še vedno občasno pojavljajo.

Na to, da se nekaj dogaja, da nisem edina, sem opozorila tudi svojo zdravnico in bi z lahkoto rekla, da je tej informaciji posvetila premalo težo. Enako zgodbo lahko ponovita tudi oba sodelavca, saj sta oba omenila, da nas je že več. Zato me čudi skrajna medsebojna nepovezanost in nesposobnost zdravstvenih institucij zbirati informacije kaj se dogaja na terenu. Zdravniki na primarni ravni očitno nimajo navodil ali nekega standardnega postopka, da bi morali javljati simptome pri virusnih obolenjih v center za nalezljive bolezni, slednji potem očitno nimajo podatkov, da bi lahko dajali navodila, pacienti pa v tem primeru potegnemo ta kratko in nas zdravijo pri istih težavah vsakega drugače tako dolgo, da potem težave pač izzvenijo same po sebi. In ne bi želela biti žaljiva, ko odpove vse drugo, se pa brska po stresnih situacijah, ki jih ima prav gotovo vsak od nas in se na koncu pokažejo kot rešitev za nekaj, čemur bi z lahkoto rekla, da podatki so, le nihče jih ne zna spravit na eno mesto.

Jaz sem svoje naredila. Opozorila na več mestih, vključno s tem sedaj, da se nekaj dogaja, pa ni bilo odziva. Sedaj bom pač vdano počakala, da mine. Enkrat že bo. Plačo, pa tudi bolniško mi daje ta ista država, ki plačuje vsaj v tem primeru verjetno več ali manj nesmiselne preiskave in verjetno nepotrebna zdravila. Če pa se komu zdi potrebno, da premakne naše zdravstvene ustanove s postopanja na mestu, pa naj se pozabava s tem, ker to, kar sem zapisala, bi nekomu morala biti informacija.

Lep pozdrav

New Report

Close