Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Olimpijada gluhih

Olimpijada gluhih

5. septembra se pričnejo OI gluhih na Tajskem.
Več novic lahko spremljate na tem linku: http://www.h3networkmedia.com/

in na drugih spletnih straneh.

Naši košarkarji bodo nastopili, brez podpore Mihe Zupana.

Srečno vsem našim nastopajočim!

mag. Petra Rezar

Pozdravljeni!!

Tudi jaz sem na tekočem kjer bo sproti obvestil prijatelj Damijan (Dami),ki nastopa za košarkaško reprezentanco….to bodo zadnji nastopi Damjana Šebjana!
Karkoli je res,da Mihe Zupana ni na olimpijskih igrah gluhih,ki potekajo v Tajvanu.Vzrok je verjetno prepoved s strani vodstva(ali trenerja) grškega kluba Trikala…Ta klub ima letos visoke ambicije kjer želijo sodelovati tudi v evropskih pokalih!!
Jutri bodo naši igrali proti Rusiji…..in upajmo na dober rezultat!!

Lp

Zupanu res verjetno klub ni dovolil nastopa, Trikalla je res ambiciozen in mlad klub (zanimivost, ustanovljen je bil 13.9.1999).
Sicer pa vsem slovenskim tekmovalcem, če se prav spomnim so to košarkaši, Samo Petrač in Eva Zorko Potočnik, želim veliko sreče in uspeha na tekmovanju in držim pesti za njih.

Pozdravljeni!

Za tiste,ki morda ne veste kaj se dogaja na OI v Tajvanu…
Slovenska košarkarska reprezentanca je v 1.krogu premagala Rusijo z 65:63!!

Bravo naši!!

Bravo SUPER!!!!!

Tako naprej!!

LP Mira

V 2.krogu so igrali proti Španiji,ki pa so žal izgubili z 72:87.
V 3.krogu igrajo proti Ukrajini,ki nujno potrebujejo zmago!!

Srečno NAŠI!!

sam tega ne spremlam.za moj lajf je nebistveno.
mi pa ni jasno, v čem je razlika med slišočim in gluhim košarkarjem.A ma en večji obroč in nižji koš?
Gluhi bi komot bli v normalni reprezentanci na normalni olimpiadi.
zakaj ločevanje?
Podobno gluhi smučar.
boj za mesto kralja na vasi.
Sam sem za normalno konkurenco ne pa tko getovsko.

Kolikor vidim,da niti ne spremljaš dogajanje v košarkarski reprezentanci od začetka priprav za Evropsko prvenstvo,ki se pravkar dogaja na Poljskem….
Gluhi košarkar Miha Zupan se je udeležil priprave za to prvenstvo vendar je moral sedanji selektor Jure Zdovc zmanjšati število igralcev in sicer na 12(bilo je prijavljenih kar 25-bil pa je tudi med 16)….
Tako,da tudi gluhi nekaj veljajo med slišečimi….
Omenim še to,da nekateri gluhi košarkarji igrajo tudi v 2.oziroma v 3.slovenski ligi medtem ko najboljši igralec igral za Union Olimpijo,zdaj pa bo igral v Grčiji!!

Lp

Ja, res ne spremljam niti enga športa.
To je zame nepomembno.
Važna je le tista rekreacija, ki jo mihelj s svojimi mišicami izvede.
Od hoje, plavajna, bicikl etc,
Kaj drugi, profiči, fizkulturirajo mu je figo mar. Za amaterje bi še spremlal (makar vaški klub), ampak zbildane profiče pa ne.
Pač tolk tečejo kokr jim plačajo. Pa še mal kuhne.
Še manj me zanimajo uspehi kakih temnopoltih al rusko govorečih kaoslovenskih reprezentantov.
Mihelj se usmerja nase in vase.
Ne raste več ampak zori.
Torej kvaliteta in ne kvantiteta.

Cilj športa je po mihelnovo bolše zdravje, in na mihelnovo zdravje prav nič ne vpliva pozitivno ti kao vaši olimpijci.
Mi je npr čist vseeno, če je en slovenc dober, oz prvi za metanje kladva. Lohk bi metal tud kleše zarad mihelna.
Samo majhni so obsedeni s prepoznavnostjo.
Velikim ni treba.
In nekateri so veliki navznot, drugi pa zgolj navzven,

In kaj sploh rabmo prepoznavnost? Sam je ne.
Prepoznavnost je zgolj zaradi trga, prodaje.

Že vidim, da v takem okoju nkol ne bom dočakal da bi bla tle švica. Al nordijska deželica.
Egoizem in sebičnost in balkanski okus in vrednote s švico nima nič skup.

Me pa zanima kako gluh fuzbaler al košarker spremlja sodnika če ne sliši žvižga sodnika, pa vpitja trenerja etc?
Očitno se da.

Mihau:” Me pa zanima kako gluh fuzbaler al košarker spremlja sodnika če ne sliši žvižga sodnika, pa vpitja trenerja etc? “

Miho Zupana sem večkrat gledal po TV in med igranjem košarke nosi če se ne motim dva slušna aparata(nisem siguren),en aparat ima 100%…..Kako se on razume s trenerjem je pa vprašanje…..to pa ne bi vedel povedati!
Drugo pa je pri nogometaših…..spomnim se še iz časov Jugoslavije ko sta v takratni prvi Jugoslaviji igrala gluhonema igralca in sicer pri Rijeki Damir Desnica in pri v Osijeku Ivica Grnja….nekaj tekem se si ogledal ko sta igrala(oba napadalca)…Ko sodnik žvižga opazita druge soigralce,da ne igrajo oziroma je prišlo do prekinitve(foul…)!
V Murski Soboti(in tudi drugod po Sloveniji) je bil nogometni turnir za gluhe in naglušne kjer sem si tudi ogledal nekaj tekem,gluhi brez slušnih aparatov slišijo pisk,nekateri soigralci pa tudi mahajo z rokami…..!!

Pozabil sem napisati,da so naši košarkarji katastrofalno izgubili tudi proti Ukrajini za 30 točk tako,da bodo jutri odigrali za 9.mesto…..Škoda!!

Naši košarkarji so za 9. do 15.mesta premagali Turčijo z 81:62!Najboljši strelec je bil Miha Jakofčič z 30 koši,dobri so bili tudi Matic Makuc in Šebjan Damjan.Omenjeni igralci so bili tudi edini igralci,ki so igrali vseh 40 minut…..Jutri bodo igrali za 9. do 12.mesta z Japonsko!

Preidemo k judoistki Evi Potočnik…..
V 1.krogu je izgubila proti Rusinji Yuliji Molodstovi,kasneje premagala Mongolko Gantumurjevo….
izgubila pa je proti Venezuelki Barreto Mayerlyn Nereida in na koncu ostala brez medalje….

Lp

kruha in iger je moto za večino folka že 2000 let.
Prevod:
folk rabi nekaj da ne misli na žalostni vsakdan.
In to je danes še bolj aktualno.
ker Sredni vek je bil kao krivičen ker so graščaki kmetu vzeli desetino.
Zdaj pa ti elita vzame več kot pol.??
Zato je kruha in iger tolko pomembnejše.
Pa že raj vidim da se zatekajo v šport kot v alko drogo nasilje etc.

Miho Zupana sem večkrat gledal po TV in med igranjem košarke nosi če se ne motim dva slušna aparata(nisem siguren),en aparat ima 100%…..Kako se on razume s trenerjem je pa vprašanje…..to pa ne bi vedel povedati!
Zupan nosi 2 slušna aparata med tekmo, kolikor je nekje povedal, jih je začel nositi pri slovanu, drugače pa hitro opaziš, če vsi okoli tebe obstanejo.
Ko je bil trener Đikić (pa tudi kasneje) je Zupanu velikokrat pomočnik trenerja povedal, kaj je govoril trener.

Hvala Kayx…..sem si mislil,da nosi oba slušna aparata med igro…za drugo pa ne bi vedel

Slovenska reprezentanca gluhih v košarki je danes premagala Japonsko z 104:80.Najboljši strelec je bil Miha Jakofčič z kar 49 koši,zelo dober je bil tudi Perič Aleksander z 24 koši….
Jutri bo zadnja tekma za naše košarkarje in sicer proti Rusiji tokrat za dokončno 9.ali 10.mesto!!
Obe reprezentanci sta v 1.krogu rednega tekmovanja že odigrali mesebojno,zmagala je Slovenija z 65 :63.

Upam,da bodo prav na zadnji tekmi tudi zmagali…..

Lp

HI!!!
Hvala Robert za informacije in sprotno podajanje podatkov!
Npr. jaz sploh nebi vedla, kaj se dogaja, če nebi imeli takega “reporterja” in sedaj ko malo pobrskam po netu (za drugo tak ni časa…), se mi lepo zdi, da se počutim vsaj malo v sklopu dogajanj….

DAJMO NAŠI!!!!!

Sicer pa se mi zdi, da je večina kolektivnih športov kar malce preveč “grobih”.
Sama sem se vedno ukvarjala z bolj z individualnimi: rolanje, drsanje, smučanje, plavanje , namizni tenis in seveda ŠAH….

Pa se res sprašujem, če se splača slušne aparate, ali polžka nesti na igrišče, oz. ga razkirati????
Sinu to nebi preveč svetovala… sicer pa upam, da bo tudi bolj individualist…. seveda s pravimi ljudmi okrog sebe…..

Aha- Mihau: al si probal kake predlagane gostilne????

Pozdrav vsem!!!!

Pozdravljeni!!

Slovenska košarkarska reprezentanca je končala s tekmovanjem z ponovno minimalno zmago protiRusiji, tokrat z 90:88.Najboljši strelec na tej tekmi je bil kdo drug kot Miha Jakofčič,ki je dosegel 37 košev.Prav ta Miha je tudi bil najboljši strelec v reprezentanci in na videz bi po doseganju košev lahko igral tudi za prvoligaško ekipo…..Vse čestitke Mihi in pa tudi ostalim čeprav bi bil uspeh vsaj med najboljšo peterico…..Ali bo to zadnja tekma veterana Damjana Šebjana še ni znano(pred meseci je povedal,da bo končal s košarko)zato bom objavi kasneje….

Odgovor za Naomi:

Nikakor naj ne nosi slušni aparat v športnih aktivnostih,kjer se borijo med sabo…..
Drugo pa to,če bo res moral nositi(upam,da ne) tudi v vrtcu,kasneje v šoli priporočam,da zavarujete prek zavarovalnice slušne aparate,ker so res predragi…..

Lp

šinjorja sem probal. fajn je blo.Ampak niso mel tistga kar sta priporočala. enkrat sem biu v neki okrepčevalnici v moravcih na pici (prihod), zadni dan pa sem hoteu jest pr nekmu hrvatu, pa nič. sm pol šel v kuzmo v neko gostilno na križišču. Poden. Niti ene prekmurske jedi, niti bograča niso meli. Pa tam sicer nič ni klapalo.
Ja, ženi sem spet moral kupit v muri nek kostim.
Mladina danes verjetno bol mal nosi kostime in kar dela mura konfekcije.
Sem se potolažil na rogli.
Dež in mraz, košta pa dobra.

sem v središu na dravi včiri po oljarni gledal tekme v galopu.
To je šport.
S strani konja in jezdeca.Za si polomt tilnik.
LP

Mihau: . sm pol šel v kuzmo v neko gostilno na križišču. Poden. Niti ene prekmurske jedi, niti bograča niso meli.

Pa kaj imaš tam iskati……
Pa kje Goričanci kaj imajo kar mi Ravenci imamo????

Nič ne ubogaš kar ti z naomi predlagava!!!

Če bom rekel,da imajo v Lendavi trgatev boš šel na Goričko trgatev,ki pa tam skoraj ni kulinarskih dobrot kot v Lendavi!!!

Lp

New Report

Close