Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca okužba???

okužba???

Lepo pozdravljeni!
Pred meseci sem kot pomivalka posode delala v nekem hotelu. Cel teden sem roke po deset ur namakala v vročo vodo in detergente. Domnevam, da sem si pri tem uničila zaščitni plašč kože, ki jo varuje pred vstopom bakterij in virusov. Naj omenim, da mi je koža na nekem mestu celo počila. Sedaj sem zelo zaskrbljena, da sem se v tem času okužila s hivom, hepatitisom B in C ali sifilisom, saj sem v roke prijemala tudi uporabljen pribor, pomivala nože s katerimi se je urezal kdo izmed zaposlenih v kuhinji. Torej, zanima me, če je mogoča okužba, če se z rokami z uničenim naravnim varovalom dotikam uporabljenega pribora (hepatitis v slini), noža s katerim se je kdo urezal (a na njem ni očitne krvi)?! Kakšna je procentualna možnost?! Naj povem tudi, da sem po treh mesecih od tega dogodka že opravila testiranje, vednar so mi rekli, da v tem času testi še niso zamesljivi (res pa jim nisem povedala razloga za testiranje). Ali mogoče veste, kakšna pa je zanesljivost testov po tem času (procentualno)? Kaj mi svetujete? Te stvari me zelo obremenjujejo, kar mi otežuje študij, sedaj pa ravno prihaja čas izpitov, moja koncentracija pa…
Že vnaprej hvala za vaše mnenje, nasvet…

Pozdravljeni!

Najprej naj vam povem, da sem med svojim študijem medicine tudi sama delala v dveh kuhinjah in menzah ter prav tako pomivala posodo, kozarce in pribor. Uporabljali smo močne detrgente, tako da nisem niti pomislila na možnost okužbe. Tudi v vašem primeru je možnost teoretična in minimalna. Z enako verjetnostjo se lahko namreč okužite pri zobozdravniku.
Skratka: svetujem vam, da se z navedenim dvomom ne obremenjujete več in da čim bolj uspešno opravite izpite.

Danica Rotar Pavlič

New Report

Close