Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe okrevanje po artroskopiji kolena

okrevanje po artroskopiji kolena

Pozdravljeni,
22.11.10 sem si poškodovala koleno. Ko sem isti dan prišla v bolnišnico so mi naredili punkcijo. Tekočine ni bilo, le sled krvi. Na kontrolo sem šla se 30.11., 7.11, in 14.11.. Takrat sem se tudi dogovorila za operacijo kolena, saj je kirurg sumil na poškodbo meniskusa. 5.1.2011 so mi naredili artroskopijo kolena. Takrat do videli dejanske poškodbe – poškodovan hrustanec na medialni strani kondila femorja ter raztrganino prednje križne vezi (cca polovica).
Na ponoven pregled me niso naročili. Moj osebni zdravnik mi je predpisal 10 fizioterapij – razgibavanje kvadricepsa. vaje delam tudi sama doma Sedaj sem z fizio pri koncu. Koleno je še vedno otečeno, težko ga pokrčim (nimam moči), ko pa ga poskušam čimbolj iztegnit imam čuden občutek kot da se mi bo “zaskočilo”. 1.2. pa naj bi začela delati.

Ali mi lahko odgovorite koliko časa ponavadi traja rehabilitacija in ali so take težave “normalne” oz. pogoste

hvala za odgovor Ines

Priporočam pregled pri operaterju. Po takšnih posegih traja rehabilitacija običajno 2 do 6 tednov.

Glede na poškodbo sprednje križne vezi je smiselno razmisliti o dodatnem operativnem zdravljenju (nadomestitev pretrganega dela vezi).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close