Najdi forum

OH

Spoštovani,

veliko je bilo napisanega, da se spolne celice (neplodnost) lahko izboljšajo s prehrano s čimmanj OH. Zanima me, ali je pri tem pomemben tudi glikemični indeks, ali samo izločanje OH iz prehrane.
Sicer mi ni čisto jasno, ali se glikemični indeks določa samo OH ali tudi drugim živilom.
Je za tako dieto primeren fižol, po mojem mnenju so to beljakovine, a ga Montinjak uvršča med živila z visokim GI.

Lep pozdrav in hvala.

POzdravljeni,
Če govorite o dieti popolnoma brez OH, potem je potrebno izločiti vse OH ne samo tiste z visokim GI. Vendar v naravi le redko najdemo živilo, ki vsebuje samo eno vrsto hranilnih snovi, večinoma gre v tem primeru za prečiščena živila (olje, sladkor,…). Tako tudi stročnice vsebujejo OH, čeprav so bogat vir beljakovin, pa tudi žito vsebuje beljakovine, čeprav je to glavni vir OH.
Priporočilo je, da uživamo živila z nizkim GI, saj je tako koncentracija glukoze v krvi bolj enakomerna, kar pa je za organizem manj obremenilno. Izogibanje uživanja prečiščenih živil (bela moka, beli sladkor,…) je tudi eno izmed načel zdrave prehrane, zato naj bodo živila, ki jih uživate čim bolj nepredelana (celo žito, kaše…).

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

New Report

Close