Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Poraba električne energije je praviloma dovoljena le za dopolnilno ogrevanje objektov razen v primerih, kjer ni možna uporaba primarnega energetskega vira za ogrevanje (23. člen v Pravilnik o racionalni rabi energije pri gretju in prezračevanju objektov ter pripravi tople vode (Uradni list SRS, Št.81, 11.10.1984)).

zakon o katerem sem govoril

0,56€ na dan je mišljeno samo za en 866w ir panel imam pa inštaliranih cca. 4 kw. In če preračunaš pride okoli 400€ na leto.[/quote]
0.56€ deljeno 5 ur (povprečno glede na vaše trditve 4-6 ur dnevno skozi celo sezono) 0.112€ za kW/h pa ne bo šlo ker preprosti izračuni dokazujejo nasprotno vašim trditvam o ceni med 0.12 in 0,135 € pa še ti dve ceni sta močno nizki za kW/h kot jo plačujemo (cena kW/h pa ima veliko dejavnikov od priključne moči do ponudnika vezave ter še in še vplivov). Ne želim vas vleči za jezik samo želim korektne podatke ker me stvar morda zanima.
imam pa še pomislek o zakonski prepovedi ogrevanja z elektriko, kot sem zasledila na neki spletni strani ponudnika IR Panelov[/quote]

Vsaj malce bolj pameten človek opazi, da za tem pravilniku stoji naftni lobi. Včasih tega sploh niso omenjali od kar se je na trgu pojavili IR paneli pa so se seveda ti lobiji, ki delujejo preko državnih energetskih svetovalcev ustrašili, saj bi bili ob velikih zaslužkov. Pri električnem ogrevanju so najmanjše investicije, najmanj vzdrževanja in tudi poraba je veliko nižja kot pri kurilnem olju in plinu. Tudi proti TČ so bili včasih. Ampak na koncu so sprevidli, da si je ljudje tako ali tako večina ne more privoščiti. Jaz pravim, da so hibridni avti, sonče celice, rekuperacije, varčne žarnice en velik nateg in še marski kaj se bi našlo. Žal marski katere stvari ne povedo. Veliko je stvari v ozadju, ki se pa jih marskikdo ne upa spregovoriti. Vedno pozabimo upoštevati koliko energije se porabi pri izdelavi produktov in kasneje pri recikliranju. Življenjska doba produktov pa je žal prekratka, da bi se splačala nabaviti. Sedaj pa pritiskajo na vest ljudi glede ekologije. Malo stvari je zares ekoloških. Veliko več dobrega naredi za naravo brezdomec, kot človek, ki ima pasivno hišo z vsemi dodatki (rekuperacijo, Tč, fotovoltaiko….). Zavedajte se da je MANJ VEČ. Ne rabimo velikih hiš, ne rabimo dragih ogrevalnih sistemov. Čisto so nas z mediji hipnotizirali.

0,56€ na dan je mišljeno samo za en 866w ir panel imam pa inštaliranih cca. 4 kw. In če preračunaš pride okoli 400€ na leto.[/quote]
0.56€ deljeno 5 ur (povprečno glede na vaše trditve 4-6 ur dnevno skozi celo sezono) 0.112€ za kW/h pa ne bo šlo ker preprosti izračuni dokazujejo nasprotno vašim trditvam o ceni med 0.12 in 0,135 € pa še ti dve ceni sta močno nizki za kW/h kot jo plačujemo (cena kW/h pa ima veliko dejavnikov od priključne moči do ponudnika vezave ter še in še vplivov). Ne želim vas vleči za jezik samo želim korektne podatke ker me stvar morda zanima.
imam pa še pomislek o zakonski prepovedi ogrevanja z elektriko, kot sem zasledila na neki spletni strani ponudnika IR Panelov[/quote]

Primer: za 65m2 potrebujemo npr.
Dnevna soba, kuhinja z jedilnico in hodnik (40m2) – 3 x 735w
Kopalnica (4m2) – 1 x 578w
Spalnica (11m2) – 1 x 735w
Otroška soba (10 m2) – 1 x 578w
SKUPAJ: 4096W (4,096KW)
4,096KW x 0,12€/kwh (imam PETROL) x 5 ur/dan x 180 dni na leto = 442,37€ na LETO. Verjetno so se mi paneli za nekaj odstotkov manj vklapljali da je bila poraba 420€ na leto. Večji kot so objekti višji so prihranki, saj lahko nekatere sobe, ki jih ne uporabljamo vsak dan vzdržujemo nižjo temperaturo.

Pozdravljeni,
mislim da je zadeva ušla iz poti in sedaj dokazujemo drug rugemu eno nepomebno malenkost.
treba se je vrniti k začetku in osnovnim razlogom zakaj sploh kaj menjati.
Pri menjavi veljajo naslednji zakoni:
1. zakon amortizacije
Nismo tako bogati da bi menjali sedanjo kurilno napravo za novo – potrebno je kurilno napravo zamortizirat – potem pa lahko govorimo o investiranju in povratku. Vendar se nam mora prvi cikel sploh povrniti – zato smo tudi naredili investicijo v sedanjo kurilno napravo.
2. zakon varčevanja
investicijo 1000 e investirajmo tja kamor se nam najhitreje povrne – recimo v izolacijo podstrešja – kar je čisto dovolj. Ali pa v tresneje oken, vrat, izolacijo zunanjih sten, .. Ali pa v termostatske ventile ali pa v centralniokrmilni sistem.
Vse to je posamezno manj kot 1000 € – in nam prinese vsako od 10 – 30 % prihrankov.
3. zakon kredibilnosti
ne investirajte v nekaj kar i preizkušeno. Kaj če bodo čez pet let ugotovili da recimo IR paneli povzročajo določene bolezni ali okvare telesa? Recimo levkemijo, ali pokanje krvnih žilic. Nisem zdravnik, nisem energetik, nisem trokovnjak za IR – vendar da me nekaj seva še dodatno?
Jaz mojih otrok že ne bom dal sevat. Kakor jih umikam s sonca tako jih bom tudi tu zaščitil. tako kot so dokazali da so mobiteli škodljivi – tako se lahko pokaže kar še ne vemo.
Ogrevanje tal – čez desetletja so dokazali krčne žile – vendar skoraj ene generacija je to počela?!!
Nič novosti – dokler ni preizkušeno!
4. tako kot je že en predhodnik govoril – živimo bolj naravno – torej zmerna poraba energije.
5. zakon: UŽIVAJTE ŽIVLJENJE – investirajte vase in v svojo družino in pustite panela tam kjer so.
Živite danes in se ne ukvarjate z nepotrebnimi skrbmi in se ne izpostavljajte nevarnostim, ki jih drugi hočejo da jih vi naredite.

Pa lep dan

Gorazd

Če smem dodati eno repliko na zadnji prispevek. Tale preizkušenost je tudi bolj tako tako, v današnjem svetu. Za temi preizkušanji zaradi pokvarjenosti človeka, ki je največje zlo na svetu, tudi stojijo velike multinacionalke in razni lobiji. Ogromno stvari je en velik nateg kateri deluje v verižni povezavi in svoje naivne podložnike podjarmlja. V tej dobi je vsaj to dobro, da lahko pridemo do raznih informacij. Prej so bili TV in tiskani mediji tisti, ki so narekovali kaj in kako. No sicer še na žalost sedaj večina verjame samo temu kar nam prodajajo razne reklame, ki so v veliki meri narejene in poslane od ljudi ki jim je vseeno za dobrobit drugih. Gre jim samo za zaslužke. Lep stavek je Gorazd napisal na koncu.
“Živite danes in se ne ukvarjate z nepotrebnimi skrbmi in se ne izpostavljajte nevarnostim, ki jih drugi hočejo da jih vi naredite.”
Sam bi dodal, da je še na nas komu bomo verjeli. Osebno vse manj verjamem revolucionarnim raziskavam in nekim zakonom, ki so zgrajeni na osnovi teh raziskav. Malo jih je ki želijo dobro ljudem. Sami si moramo narediti dobro. Res je. Zaščitit se pred premočnim soncem. Vendar ne z nekimi kvazi kremicami in sončnimi očali, ker veliko bolj škodijo kakor sonce samo. Po mojem prepričanju IR žarki niso škodljivi, ker v nasprotnem primeru kar nekaj stvari ne bi moglo funkcionirati. Zato je dobro biti na soncu, samo ne v prevelikih količinah, ker nam bodo škodovali drugi dejavniki. Mogoče sem se malo oddaljil od teme, vendar se na koncu vseeno vse navezuje na IR panele. Največja bedarija kar sem jih kdaj slišal pa je ta zakon, ki omejuje porabo elektrike za ogrevanje kot edini vir. Sicer jih je kar en kup takšnih.

Lep in s soncem obsijan dan še naprej.
Albin

Ogrevanje tal – čez desetletja so dokazali krčne žile – vendar skoraj ene generacija je to počela?!!

Prosim,da ne zavajate.Talno ogrevanje ne povzroča krčnih žil in je trenutno poznano kot najboljše in najcenejše ogrevanje.

Vsa živa bitja in ne živa bitja oddajajo ir sevalno toploto in je najbolj naraven način ogrevanja. V inkubatorjih se uporablja samo ir toplota, saj ima največ koristi na človeško telo. Z IR sevalno toploto v nekaterih državah zdravijo raka. IR savna je najbolj koristna od vseh savn. Lončene peči, krušne peči, kamini oddajajo večji delež ir sevalne toplote. V kasnejšem obdobju so se pojavili konvekcijski sistemi ogrevanja, saj so najbolj v prid naftni in farmacevtski industriji in to je dejstvo.


0.56€ deljeno 5 ur (povprečno glede na vaše trditve 4-6 ur dnevno skozi celo sezono) 0.112€ za kW/h pa ne bo šlo ker preprosti izračuni dokazujejo nasprotno vašim trditvam o ceni med 0.12 in 0,135 € pa še ti dve ceni sta močno nizki za kW/h kot jo plačujemo (cena kW/h pa ima veliko dejavnikov od priključne moči do ponudnika vezave ter še in še vplivov). Ne želim vas vleči za jezik samo želim korektne podatke ker me stvar morda zanima.
imam pa še pomislek o zakonski prepovedi ogrevanja z elektriko, kot sem zasledila na neki spletni strani ponudnika IR Panelov[/quote]

Primer: za 65m2 potrebujemo npr.
Dnevna soba, kuhinja z jedilnico in hodnik (40m2) – 3 x 735w
Kopalnica (4m2) – 1 x 578w
Spalnica (11m2) – 1 x 735w
Otroška soba (10 m2) – 1 x 578w
SKUPAJ: 4096W (4,096KW)
4,096KW x 0,12€/kwh (imam PETROL) x 5 ur/dan x 180 dni na leto = 442,37€ na LETO. Verjetno so se mi paneli za nekaj odstotkov manj vklapljali da je bila poraba 420€ na leto. Večji kot so objekti višji so prihranki, saj lahko nekatere sobe, ki jih ne uporabljamo vsak dan vzdržujemo nižjo temperaturo.[/quote]

Če tale izračun/ocena drži, bi mene ogrevalna sezona stala približno toliko, kot zdaj, ko ogrevam s trenutno najdražjim energentom UNP (vendar zelo varčno, torej ne na tropskih 25 stopinj, ampak na asketskih 19 do 20, čez noč ugasnjeno).
Tukaj je potem bistvena razlika le pri naložbi v sistem.

Živ bog me ne prepriča, da lahko z IR paneli porabiš manj energije kot z električnimi radiatorji. Verjamem, da je občutek bolj prijeten, ker segreva elemente vendar tudi z normalnim ogrevanjem
24 ur na dan elementi dobijo enako površinsko temperaturo kot pri IR panelih. Glede toplotnih izgub
je pa temperaturna razlika in pa toplotna prevodnost elementov, ki mejijo na zunanji trak. Ko bodo naredili testno hišo pa tudi če pasjo uto in eno ogrevali z Ir paneli drugo pa z toplotno ali kaj drugega
zraven imeli merilec EL. energije, kalorimeter… potem se lahko pogovarjamo do takrat je pa vse rekla kazala in znanstveno ne pije vode

Priporočam vam da opravite test in se sami prepričajte. Mi vam lahko posodimo ir panel in tudi navadni električni radiator in testirajte v primerni velikosti sobe. In vas bo definitivno prepričalo. Zakaj z IR paneli prihranimo pa si poglejte na naši spletni strani http://www.ekosen.si

NOV TEST: 435W IR panel in 1000W konvekcijski oljni elek. radiator
Test je bil narejen 17.2.2013. Zunanja temperatura je bila plus 2 stopinje C.
V kopalnici (4,3m2) s slabšo izolacijo. Najprej smo testirali 1000w konvekcijski oljni elek. radiator.
Za koliko stopinj celzija se je dvignila temperatura v 3 urah:
ZRAK: 3 stopinje C
TLA: 0,4 stopinje C
STENA: 1,8 stopinj C

Test je bil narejen 22.2.2013. Zunanja temperatura je bila minus 3 stopinje C.
Testirali smo še 435w sunlife therapy ir panel. Panel je bil postavljen na nogicah (mobilni panel), kjer ima seveda tudi slabši efekt, kot bi bil montiran na stropu.
Za koliko stopinj C se je dvignila temperatura v 3 urah:
ZRAK: 2.5 stopinj C
TLA: 2.9 stopinj C
STENA: 3.1 stopinj C

Če IR panel izklopimo bo rabil kar nekaj časa, da bi se znižala temperatura sten in tal. Ker pa stene in tla ne sevajo hladno je občutek pri ir panelu za 2-3 stopinje večji.

Torej kljub 56,5% nižji porabi občutimo več toplote, saj so stene in tla toplejša.

lep pozdrav,
Aleš Babič

zakaj pa primerjava 435w panel in 1000 w električni radiator.
Koliko elektrike na dan porabi eden ali drugi pri isti zunanji temperaturi?

Lahko naredimo test. Ampak dve samotojni kocki 2x2x2 metra izolirano z 10cm izolacije, v eno damo el. radiator v drugo pa panel. Termostat na 22 stopinj, škatli postavimo v podstrešje, da bosta v enakih pogojih
brez sonca, el. merilnik, za en teden. Pa, da vidmo rezultate.

V Sloveniji smo opremili že cca. 600 objektov in je 99,5% strank pritrdilo prihranek več kot 55%.
0,5% pa je takšnih, ki so imeli inštalirane premalo moči panelov in zato se predmeti niso morali segreti da bi lahko potem nazaj brezplačno oddajali toploto.

Kmalu bomo po vsej Sloveniji imeli predavanja na temo IR ogrevanja in med predavanjem se bodo izvajali tudi testi. Povabili bomo seveda tudi uporabnike ir panelov, da lahko povedo svoje izkušnje.
Možno se je pri naših strankah tudi oglasiti in jih vprašati za mnenje in pokažejo vam lahko tudi račune.
Imamo pa seveda tudi možnost vračila panelov med 12 in 24 meseci v kolikor poraba presega za 20% od energetskega izračuna porabe, ki ga stranki predložimo. Če ne bi bili prepričani v ta sistem si tega seveda ne bi upali narediti. Lahko pa vsak najprej testira z eni panelom in če ne bo v 12 mesecih zadovoljen ga lahko tudi vrne in mi mu vrnemo denar.
Večina naših zastopnikov so naprej bili uporabniki IR panelov in ko so videli oglas, da iščemo zastopnike so se nam javili, saj so sami zelo prepričani v ir sistem ogrevanja. Sedaj sodelujemo z 24 zastopniki in 8 montažnimi ekipami. Več 100 smo jih zavrnili saj imamo kar stroge kriterije. Tudi jaz osebno sem po naravi takšen da ne morem prodajati stvari v katere ne verjamem in da niso koristne za ljudi. Preberite mojo knjigo in boste me malce bolje spoznali. V E-obliki vam jo pošljem brezplačno, saj je bila v tiskani verziji že pred 3 leti razprodana. Na tej povezavi prisluhnite Dr. Meierju in vam bo malce bolj jasno o IR ogrevanju http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PrwRLgMlRKE
Ir ogrevanje in konvekcijski način ogrevanja ne moremo enačiti. Ne moremo mešati jabolk in hrušk. Ir tehnologija je popolnoma drugačen koncept.
Bil bi zelo vesel če se bo kdo lotil testa. Pripravite kocko in pošjite na mail, da vam pošljemo panel. Lahko tudi elek. konvekcijski radiator če ga nimate.

lp,
Aleš Babič

Aleš hvala za odgovor!
Me zanima ali INFRARDEČE-IR ogrevanje lahko kakor koli povežemo z infrardečo savno?

Mene pa zanima povezava z infra rdečimi očali za nočno gledanje.

Pozdravljeni,

Princip je popolnoma enak. Pri IR savnah so samo temperature višje. Ploskovne ir savne imajo pri nižji temperaturi že dober efekt. Že med 35 in 39 stopinjami Celzija. Tudi žiljenjska doba le teh je zelo dolga. Večina ploskovnih ir savn so narejeni grelci iz karbona. Tudi večina ir panelov je iz karbona. Nova tehnologija ir panelov je narejena že iz tourmalin kristalov, ki je hrakti naravni ionizator. Najboljše savne so ravno tako iz tourmalinskih kristalov, saj imajo daljše življenjsko dobo in boljši efekt na zdravje.
IR savne nas ogrevajo neposredno in zato jih zdravniki najbolj priporočajo. Prav tako ir paneli. Tud inkubatorji so opremljeni z ir ogravanjem.

lep pozdrav,
Aleš Babič

Mene pa zanima povezava z infra rdečimi očali za nočno gledanje.[/quote]

IR Očala oz. IR kamere zaznavajo toploto. Mi vsi oddajamo IR toploto. Če nas naprimer zaboli koleno in nanjo položimo tople roke potem oblažimo bolečino z ir toploto, ki jo roke oddajajo. To je najbolj naravna toplota. Sonce oddaja ir toploto. Odprti ogenj oddaja večina IR toplote. Lončene, krušne peči oddaja večina IR toplote. Tudi kamini oddajajo ir toploto amak v manjši meri (50/50). Klasični radiatorji oddajajo cca. 10% ir toplote. Ir paneli oddajajo nad 90% ir toplote. Do 10% pa konvekcije.
Več kot je IR toplote večji so prihranki in boljše za naše zdravje in počutje. To lahko vprašate tudi kakšnega zdravnika. Vprašajte v porodnišnici zakaj ne uporabljajo konvekcijsega ogrevanja.

Lp,
Aleš Babič

Pa imajo vaše stranke te panele za osnovno ogrevanje ali kot dodatno ogrevanje?

lepa hvala za odgovor !!
Ni mi jasno npr. pri savni je IR žarnica in je ta svetloba vidna-rdeča, pri IR panelih pa te rdeče svetlobe ni, ali kako??
A to pomeni, če bi jaz v en prostor (majhno sobico) opremil z IR paneli in jo opremil z ležalniki,bi v bistvu lahko naredil infra sauno????

Več kot 85% jih uprablja za glavni način ogrevanja. Nekateri za rezervo še vedno pustijo peč na olje. Ampak so že opazili, da se tudi v hudih mrzlih dneh se splača vkopiti peči na olje. Saj so prihranki v glavni sezoni z IR paneli cca. 35%. V prehodnem obdobju pa celo do 70%.

New Report

Close