Najdi forum

ODVISNOST OD MARIHUANE

Lep pozdrav!

Dragi Frenk, za vaše težave nedvomno NI kriva marihuana, vam marihuana služi za dežurnega krivca za vaše težave. Seveda je za vas najbolje da jo takoj nehate kaditi, spoznali boste da je moj odgovor popolnoma pravilen.

Odgovor Vesni:

Trava nikakor ne povzroča shizofrenije! Lahko pa jo pospeši pri bolnih ljudeh. To je seveda dokazano. Seveda pa ni primerna za psihično bolne, labilne, duševno šibke ljudi in otroke.

LP Tomaž

Sam skadim približno 5g trave v 4 dneh. Kadim že nekaj časa. Sem v krogu ljudi, ki skadijo precej več od mene. In teji ljudje, so komot brez trave (kot tudi jaz), ampak to rata način življenja.
Moj sodelavec kadi takoj ko se zbudi. Eno jutro sva delala skupaj in ni kadil-bil je živčen, zbegan, ni se mu dalo nič-komaj ko je skadil prvo “bombo” je prišu k sebi. Zato za nekatere je boljše če kadijo travo.
Sam sem probal samo kokain, pa mi ni neki ful waw, trava mi je vseeno bolj zanimiva.
Nehat od trave je čisto easy, ker to je vse v glavi. Zakaj recimo ko en teden nisem kadil se nisem tresu, ni blo nobenega problema (edino preveč energije sem imel)? Od trave ne moreš bit fizično odvisen, zgolj psihično, za kar ti lahko komot pomagajo mama, punca, prijatelj/ca,…

Ja ne vem kaj naj vam rečem na ta vsa mnenja bi lahko rekel, da so zelo bogata nekatera tudi preveč strokovna. Kar bi pa jaz povedal je pa to, da jaz sem redni uporabnik marihuane sem pa že bolj ko ne vse droge zeksperimentiral. Samo pa vem da trave pa ne bom dal stran, ker mi tega ni potrebno narediti. Vse ostalo sem pognal stran od sebe. Ampak trava mi je pa zdaj že kot redna potreba. Skoraj ne kadim več cigaretov. Joint zjutraj in joint zvečer pa potem grem spat. Motivacijo za vsako delo ali izobraževanje imam še vedno in pa nimam kaj manjše koncentracije ali kapaciteto spomina. Tak da nekih ogromnih posledic jaz nimam pa tudi že 12 let kadim to travo. Za druge droge sem imel vmes neka določena obdobja samo sem jih zaključil.
Mogoče sem odvisen samo jaz se s tem ne spopadam kot z problemom jaz vem, da s tem sebi kljub temu ne škodim najbolj in tudi da sem boljši, ko kakršenkoli alkoholik.Pravim pa tako : Če pa hoče kdo to svojo kariero z drogami mora pa tudi vsak najprej v glavi sam pri sebi razčistit , če to sam hoče, če si to ne bo razložil sam v sebi mu tudi nebo nobena organizacija pomagala oz. komuna to je tisto kar morate vedeti tudi starši npr.Tudi mene je hotela mama dati v komuni pa ve res bolj ko ne vse o meni. Samo jaz bi prej kot to, da bi šel v ta program moral biti zaposlen v taki organizaciji in potem pomagat tem ljudem kot svetovalec, ki je zelo veliko dal skozi glede teh stvari in seveda imam dosti izkušen in bi bil verjetno pravi zato.
Ti zadnji stavki so bolj za pelikanovo osebje, če mi lahko pomagate pri taki vrsti zaposlitve.

Ne vem kaj vam naj rečem ta mnenja so kar bogata in nekatera celo preveč strokovno mogoče neopredeljena. Jaz sam sem redni uporabnik trave in tudi ostale droge sem že bolj ko ne vse zekseperimentiral. Samo jaz sam pri sebi ne razmišljam, da bi travo dal stran vse ostalo sem sicer dal. Travo pa ne jemljem kot nek problem tudi ostalo nisem jemal tako, ker tisto sem uporabljal občasno in seveda nisem padel notri v odvisnost in mi zdaj mi pač ni več do tistega. Travo pa še vedno rad kadim bolj ko ne vsak dan in mi je to že kot redna potreba.V bistvu zdaj cigarete bolj malo kadim in mam pač navado jutranji in večerni joint. Samo jaz ne jemljem tega kot kak problem, da bi jaz to zdaj mogel se rešiti razen kar je res da denarja pa gre dosti za to ponavljanje v bistvu feelinga ni pa vnaprejšnje koristi glede na to za kar bi lahko ta denar uporabil drugje in si naredil z njim dodatno korist. Sem pa še kljub temu da sem na teh stvareh že 12 let jo torej kadim in za ostalo sem imel neka obdobja nimam zato kaj manj motivacije za delo ali izobraževanje ali spomina. Tudi mene hoče mama dati v neko komuno samo jaz sam nimam niti interesa prenehati z travo. Tako no to mnenje vam hočem povedat: če si sam ne razčistiš v glavi kaj od sam sebe hočeš ti tudi organizacija ali komuna ne moreta pomagat to si zapomnite tudi starši.
Jaz bi prej rajši delal kot svetovalec kot pa zaradi tega kao svojega neproblema šel skozi ta program komune. Mislim da jaz tega ne rabim če pa mi lahko pomagate glede take vrste zaposlitve pa bi vas prosil za kak pameten odgovor oz. sodelovanje tudi pri mojem mnenju.

Ne vem kaj vam naj rečem ta mnenja so kar bogata in nekatera celo preveč strokovno mogoče neopredeljena. Jaz sam sem redni uporabnik trave in tudi ostale droge sem že bolj ko ne vse zekseperimentiral. Samo jaz sam pri sebi ne razmišljam, da bi travo dal stran vse ostalo sem sicer dal. Travo pa ne jemljem kot nek problem tudi ostalo nisem jemal tako, ker tisto sem uporabljal občasno in seveda nisem padel notri v odvisnost in mi zdaj mi pač ni več do tistega. Travo pa še vedno rad kadim bolj ko ne vsak dan in mi je to že kot redna potreba.V bistvu zdaj cigarete bolj malo kadim in mam pač navado jutranji in večerni joint. Samo jaz ne jemljem tega kot kak problem, da bi jaz to zdaj mogel se rešiti razen kar je res da denarja pa gre dosti za to ponavljanje v bistvu feelinga ni pa vnaprejšnje koristi glede na to za kar bi lahko ta denar uporabil drugje in si naredil z njim dodatno korist. Sem pa še kljub temu da sem na teh stvareh že 12 let jo torej kadim in za ostalo sem imel neka obdobja nimam zato kaj manj motivacije za delo ali izobraževanje ali spomina. Tudi mene hoče mama dati v neko komuno samo jaz sam nimam niti interesa prenehati z travo. Tako no to mnenje vam hočem povedat: če si sam ne razčistiš v glavi kaj od sam sebe hočeš ti tudi organizacija ali komuna ne moreta pomagat to si zapomnite tudi starši.
Jaz bi prej rajši delal kot svetovalec kot pa zaradi tega kao svojega neproblema šel skozi ta program komune. Mislim da jaz tega ne rabim če pa mi lahko pomagate glede take vrste zaposlitve pa bi vas prosil za kak pameten odgovor oz. sodelovanje tudi pri mojem mnenju.

sem eden izmed tistih najstnikov ki jih starši ne razumejo zaradi marihuane!

dragi starši: jaz mislim da, je vse odvisno od vsakega posameznika vsak išče nekaj kar ga bo zadovolilo, da bo boljše volje, da odženemo probleme..npr.(čokolada), mimo grede starši ki pišete po forumih koliko vas je ki radi kaj popijete za bolšo voljo in skadite cigaret, da se pomirite! NO ČE STE MED TISTIMI SI TAKOJ NAJDITE POMOČ PRI PSIHOLOGIH, PSIHIJATRIH, NAJBOLJE BO PA KAR V KOMUNI!

Se mogoče sprašujete zakaj? ker sta legalizerani drogi veliko bolj nevarni kot pa marihuana! ki je diskriminerana skoraj po celem svetu zaradi Holliwodskih filmov ki so prikazovali kako je marihuana škodljiva, ampak to ni res. Dosti bolj zravo si je zviti Đojnt in ga seveda skaditi, kot pa iti naročiti pivo ali več sej ste ja slovenci:” tole popijemo pa gremo” in tako napoti domov, ker ste rahlo pijani in slabo vidite ste povzročili prometno nesrečo! In spet smrtne žrtve zaradi alkohola! sedaj vam pa zastavim vprašanje. Koliko smrti je bilo v zadnem času zaradi marihuane?ki ni dovoljena in jo lahko kupiš že skoraj od vsakega dvajsetega slovenca!

sedaj vam pa priporočam da sprva pometete pred svojim pragom in rešite sprva svoje probleme in nato otrokove! kajti če ima vaš otrok cil in kadi marihuano zato, da se ima fino in za trenutek odmeditera stran nebo nič narobe! TO PA NE POMENI DA LAHKO KADIJO ĐOJNT ZA ĐOJTOM! AMPAK KEKŠNEGA NA DAN ALI PA NA TEDN S TEM NE BO ŠKODOVAL SEBI.

KAJ NAREDITI V SITUACIJI, DA OTROK PREVEČ ZABREDE: Z OTROKOM SE POGOVORITE KAKO BI REŠILI TO SITUACIJO POKAŽITE MU DA GA IMATE KLJUB TEMU RADI IN DA BOSTE NAREDILI VSE SAMO, DA SE SITUACIJA ZNORMALIZERA!
PREPROSTO ZAČNITE KUPOVATI THC.MOP, COC TESTERJE IN MU JIH DAJAJTE 1 X TEDENSKO TAKO BOSTE VIDELI NA KATERIH DROGAH JE! VERJETNO PA JE DA SE JE SAMO ZGUBIL IN RABI POMOČ STARŠEV DA MU POKAŽEJO PRAVO POT!

nasvet za starše: bodite pozorni kajti če berete ta članek je to vrjetno zelo težko obdobje vašega življenja. s partnerjem si zaupajte in pomagajte na pustite, da vas karkoli zavede!

Pozdravljen Mc.

Prebral sem tvoj prispevek, v katerem vidim držo obrambe, kot , da bi bil pisec napaden, kot, da bi se počutil ogrožen in se mora braniti – mora braniti svojo držo tako, da bo drugemu iskal slabosti in z primerjavami iskal argumente svojega pav.
Prvi stavek doživljam zelo prepričljivega – kratek, jedrnat, odločen… kot, da je v ozadju pisca razočaranje nad starši.
Mc , verjel ali ne , poskušam te razumeti, saj sem prepričan, da si vreden vsaj tega, da te nekdo razume in ti da za vsaj nekaj prav.
ZA VSE KAR SI NAPISAL VERJAMEM, DA V TVOJEM PREPRIČANJU, SPOZNANJU VEČ KOT DRŽI! Dam ti za prav, da si na takšen način, tukaj na tem forumu to tudi napisal.
Priznam, da mi je ostala uganka, kaj je za te dobrega, s tem , ko si to zapisal. Je pri tebi sedaj kaj drugače? Vesel bom tvojega odgovora, saj mi ni vseeno za te, še posebej, ker se zavedam, da si Človek, OSEBA, ki je dragocen v vsej svoji enkratnosti, neponovljivosti.
Upam, da se zavedaš tega, da se zavedaš ljubezni v tebi, ki komaj čaka, da deluje na druge ljudi. Hvala za nasvet, ki si ga zapisal z velikimi črkami, to doživljam kot dejanje ljubezni.
Piši še kaj, tvoji zapisi so dragocenost- so dragoceni, tako kot ti v svoji neponovljivosti, kjer si vreden dobrega.

Želim ti, da bi bil RPZ!

(RPZ – ravno prav zadovoljen)

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

dan dan
tudi sama se soočam s problemom ?odvisnosti? od marihuane in sicer jo konzumira moj 26-letni fant. svoje neodobravanje sem mu predstavila dobri dve leti nazaj (kadi sicer že od 18.leta) vendar nima nikakršnega učinka. kadi tudi do 4x na dan, vsak dan, in moram priznat da me ta njegova pasivnost in apatičnost zelo moti, iz dneva v dan bolj. razmišljam, da bi bilo mogoče dobro, če bi mu navsezadnje pokazala kakšno literaturo, v kateri bi bile mogoče kakšne raziskave o tem koliko ta ?droga? dejansko škoduje organizmu, saj se sam opira in zagovarja ravno to dejstvo, da škodljivi učinki niso nikjer opisani oz. da ni nikjer nobenih pisnih raziskav ki bi govorile proti. sama se obračam na vas s prošnjo…če ima kdorkoli kakšen koristen podatek (link, knjigo) ki bi mi pomagala pri iskanju teh dejstev….bi bila zelo hvaležna.

lp

Pozdravljena,

Predstaviti neodobravanje ni ključ do izhoda iz apatičnosti in pasivnosti kamor je fant zapadel tudi s pomočjo marihuane. Literatura, raziskave in analize kaj dosti ne pripomorejo k temu, da bi fant spoznal, da marihuana slabo vpliva na njegovo psihično stanje, kot ste že sami ugotovili zgolj osveščanje o škodljivosti rabe drog ne zadostuje, da bi se človek odločil in našel druge alternative v življenju, ki bi mu vračale energijo ne pa je odvzemale. Predlagam, da se resno spopadete s težavo in fanta postavite pred dejstvo. Dolgoročna rešitev je lahko le konkretna obravnava v eni izmed ustanov, ki se s tovrstnimi težavami ukvarja. Predlagam, da me pokličete na telefonsko številko 01 548 03 63, da se dogovorimo za individualni pogovor.

»Če ljubiš življenje, ne zapravljaj časa«

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Ena izmed “knjig” je vaša življenjska zgodba.
Spoštovana Pely, ne zamerite na moji drznosti. Kaj hočem s tem stavkom povedati?
Predvsem to, da je nastopil čas, ko se je potrebno ustaviti in pogledati tudi na svoje življenje, ne le partnerjevo. Tudi vi ste vredni pozornosti, da se kdo ustavi ob vaši zgodbi. Najprej lahko storito to VI. Dovolite si zaznati svojo dragocenost.
Kolikor sem razumel vaš zapis, ste v tem pre dolgem obdobju marsikaj postorili a odvisnost je še vedno tu. Torej na potezi je še nekdo drug od vaju. Zaznajte, da partnerjeva odvisnost ni vredna tolikšne vaše okupacije. Po mojem mnenju ji posvečate preveč pozornosti, mož pa morda prelaga odgovornost na vas – morda. Kaj menite?
Zgoraj zapisane vrstice vas vabijo k odločnemu, resnemu projektu, kako se odzvati na ta problem, ne kako ga boste vi reševali, ampak kako se boste odzvali. Rešiti ga mora partner, ker je problem njegov. Vi se nanj lahko le odzivate tako, da spozna, bolj zazna, da pa le mora nekja ukreniti.
Danes je čas, da pokličete ustrezno ustanovo in oblikujete načrt, kako naprej.
Veliko uspeha vam želim pri preobrazbi v novega človeka ob vsej tej neprijetnosti.
D.P.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

Sedaj imam 43 let ,kadim ganjo že 20 let in se povsem strinjam z Vesno Pečelin in lahko vam
iz lastnih izkušenj povem veliko ,pomembno za to stvar gre tudi veliko denarja,da ne govorim o tem da se na tržišču v Sloveniji najde vmes tudi takoimenovana špricana trava(dodana kemija za pravo trdo odvisnost in nekontrolirane posledice )in je razlika velika med ganjo ,ki bi jo morebiti sam vzgajal kot pa kupljena brez poznanega izvora.Lansko leto pa me je ob smrti
mojega strica streslo in edino s pomočjo moje sosede energetičarke sem se lahko premaknil
in prenehal vendar samo za (smešno) vendar se ne spomnim ali za 3 ali 6 mesecev .Pišem
vam pa sedaj ko se mi je sedaj zopet ponovila ista stvar(ne kadim več 3 dni).Tako da lahko napišem da je lahko kupljena ganja tudi velik nepredvidljiv strup oziroma tudi trda droga in
s tem se ni za hecat.3 leta sem sam vzgajal ganjo ni bilo problemov razen da je v stanovanju smrdelo po thc-ju,potem pa sem dobil otroka in prenehal sadit tako da sem začel kupovati in naletel večkrat na špricano travo jasno tudi v zaporedju ko te diler dobi v klinč.Jaz pa sem
pretiraval in pretiraval ne vem če je še kdo s tako majhnimi prihodki kupil toliko trave izgubil socialni status inše mnogo drugih problemov.Tako da moj nasvet bi bil da če že potem kadite zmerno 1 x na teden eno đolo lastne domače proizvodnje in bo vse u redu.Tako je kot pri drugih
pomagalih in zdravila tudi vemo da ne jemljemo brez kontrole.Za tak način kajenja pa je potrebno ogromno volje in samokontrole.Indijanci (beri vrač)so so izbirali samo določene ljudi ki so kadili samo ob določenih trenutkih in pogojih (inicijacija ,bitka ,lov,glasba…itd)Tako da v naši sodobni civilizaciji kjer vse lahko kupiš za malo denarja (brez kontrole vrača ,ki je skrivnost tudi skrival in čuval pred celim plemenom)ni prave kontrole kdo in ob kakšnih dogodkih lahko sploh
kadi in seveda se dogaja da sedaj kadijo zadevo(špricano travo)tudi vedno mlajši.Po mojem
prave ganje (tudi te domače svoje proizvodnje )pa ne bi smel kadit nihče vsaj do 25 leta in še to samo ob posebnih ne prepogostih dogodkih in potem lahko tudi ganja pomaga .Seveda naj tukaj še omenim različne oblike skunka pri katerem so vse kemične pi?darije lahko samo še pojačane.
TAKO DA PAZITE SE DILERJEV KER V SLOVENIJI NI KONTROLE NAD KAKOVOSTJO GANJE IN SAMOKONTROLE(ZNANJA) KI JE PORTEBNA DA VSE SKUP LAUFA BREZ POSLEDIC ZA POSAMEZNIKA IN DRUŽBO.

hello.

Mam problemček z prijateljem. Odkar je nehal uporabljati marihuano zelo veliko pije, je tudi agresiven. Z človekom se sploh ne da več menit. in mene zanima kako bi mu lahko pomagal, vem da je najbolše da gre na nekakšno ustanovo ampak to ga itak ne morem prepričat. Zdaj mene zanima kaj bi lahko bili vzroki za te izbruhe, namreč njemu je umr oče in sem začel razmišljati da mogoče pri njemu to sproža agresijo. Ampak še vedno nevem ker se je vseskupaj začelo pri opuščanju trave. Prjatu je brez volje, do ničesa mu ni, ne zna se pogovarjat, nič ga ne zanima in najhuje, priznal mi je da mu do ničesa več ni ko do alkohola.

Zelo je rastresen, spomin ima kot zlata ribica. Filmov sploh ne razume.. Zaskrbljen sem in ni mi vseeno, saj se sam soočam z podobnim problem, sem v fazi opuščanja trave. Ampak mene to ne muči. Čeprav moram priznat da ni enostavno.

Skrbi me saj ima v šoli same negativne ocene, ne uči se. Mogoče ima kdo kakšen predlog?

Pozdravljen Herz!

Marihuana ima dokazano različne stranske učinke, mnogi izmed njih puščajo trajne posledice tudi na človekovem duševnem zdravju. Postane lahko sprožitelj različnih psihoz, shizofrenij, depresij in drugih duševnih bolezni, kar je precej verjetno, da se je zgodilo tudi pri vašem prijatelju. V kombinaciji s težkimi življenjskimi preizkušnjami kot je smrt v družini je za kaj takega še več možnosti. Kakršno koli diagnozo bi še najlažje postavil psihiater.
Zasvojenca je težko prepričati v zdravljenje, če se sam s tem ne strinja in ne vidi smisla. Lahko se ga prisili, da se vključi, vendar je malo verjetnosti, da bo v tem sodeloval oz. bo trajalo veliko časa, da bo spoznal smisel. Enako velja za vašega prijatelja. Menim, da imate malo možnosti, da bi ga prisilili v zdravljenje, kljub temu da dolgotrajno obravnavo vidim kot edino rešitev, ki bi prinesla zadovoljiv rezultat. Predlagam, da pokličete na telefon 051-339-725 ali 01/548-02-85, kjer se lahko z nami pogovorite in vam lahko tako bolj konkretno svetujemo.

Tadeja Janežič, uni.dipl.soc.del.
Zavod Pelikan Karitas
Litijska cesta 24
1000 Ljubljana

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

ne bi rad komurkoli preveč solil pameti, ampak po 9 letih skoraj redne uporabe marihuane, je ta zima prva da sem brez volje in tudi delo sem izgubil zaradi tega, ampak sam dovol dobro poznam razlog da je prvič tako,…. tisti ki se vam zdi da ni volje zaradi trave…. meni je to neumnost, sicer le zato ker imam u glavi dovol da sem u useh teh letih tokrat prvič opazil da mi pri nečem škodi. še to zato ker sem imeu probleme lani tako u službi kot doma in sem biu popoulnoma pasiven prvič u življenju, prejšnja leta pa ko ni bilo zunanjih dejavnikov sem se čez celo poletje in dokler je vreme dopuščalo ukvarjau ali z tekom ai pa z nogometom ali odbojko usak prosti čas,sem pa tudi umes pokadil, pa sem useeno 3 ure neprestano tekal za žogo,….

Moje mnenje je da realno gledani thc na usakega upliva drugače, zato tudi uporabe ne zagovarjam, vem pa da posledice ki jih razlagate na forumu so precej manjše in blage če si človek sam naredi tudi neki zase, za svoje telo in energijo.

Tisti ku živite s tako osebo poskusite ga spravit v naravo, hodit itd … jst se pučutim prow v k… letos zto komaj čakam da se vreme izbolša in da enka zmotam in grem na fuzbal s klapo in uživam in ko pridem domou, najprej pod tuš in potem kak film pol pa si tolk zmartran da sam še sladko zaspiš,…

res pa je FINANČNO nikakor ni + in če nisi previdn lahko hitro zabredeš, tko da ravnajte odgovorno, tisti ki pa vidite da vam ŠKODI prekinite z uporabo. tudi alkohola e prenaša vsako telo dobro, to pa najbrž vsi vemo… lp pa oprostite za nakladanje

Po naključju sem pristala na tem forumu in žal si ne morem pomagat, da ne bi dodala komentarja. Ob nekaterih pametovanjih se mi bruha in res ne morem verjet, da o tej drogi pametujejo ljudje, ki zadeve ne poznajo…

Mamam bi rekla samo to – vaše sinove in hčere bo minilo. tako kot jih je minila igra s punčkami ali igra z legokockami. Nekaj možnosti pa je, da trave nikoli ne bodo opustili, kar pa sploh ni tako velik problem, seveda, če gre za zdrave in avtonomne posameznike, ki imajo v življenju jasne cilje in ambicije in se njihovo življenje ne vrti le okoli pohanja jointov. Če tega nimajo, jim bo trava le še potencirala občutek praznine in brezvezja in manj ko bodo imeli stvari (hobiji, šola, služba, prijatelji) okoli trave, bolj bodo od nje psihično odvisni.

S travo lahko funkcionira le določen vzorec ljudi. Tisti, ki pravijo, da jim marihuana udari na bed (na slabo), žal niso primerni uporabniki, ker ne znajo nadzorovati zadetosti in ne znajo zatreti ali sprejeti učinkov trave, ki včasih lahko delujejo kot psihaža. U bistvu ne izkoristijo učinka, ker jih ta straši. Za take ljudi je alkohol, ki je ego trip, trava pa to žal ni. Ljudje, ki imajo psihične ali čustvene težave tudi niso primerni uporabniki. Srečnim ljudem pa trava ne škoduje. Ljudje velikokrat naredijo to napako, da na travi začnejo razmišljati o resnih problemih in situacijah, ki pa se takrat zdijo mnogo večji, težji in nerešljivi, saj ti trava daje nek kratkotrajen občutek paranoje. Zelo je pomembno v kakšnem psihičnem stanju je človek preden pokonzumira joint. In to “udarlo na bed” je le posledica predhodnjega strahu pred travo, prav tako kronična zaskrbljenost in depresivnost. Človek lahko postane depresiven in len, ker ima slabo vest sam pred seboj, ker ga psihira, da vsak dan pokadi joint. Ker ga skrbi.. In bolj ko ga to žre, bolj si joita želi, bolj si jointa želi, bolj ima slabo vest…in tako nastane začaran krog. Trava ni za utapljanje žalosti. Trava je za zadovoljne ljudi. Drugače je psihouničujoča.

Kar se tiče odvisnosti, je psihična odvisnost kar huda, in težave nastanejo, če uporabnik svoje življenje skoncentrira le na dogajanje okoli kajenja trave. To pomeni, da hodi le še na kraje, kjer se kadi in se druži le še z ljudmi, ki kadijo. Tako čas teče, in človeka povozi in tako pride do t.i. amotivacijskega sindroma, ki je po mojem mnenju največja posledica kajenja marihuane.

Sama sem bila uporabnik marihuane 5 let približno vsak dan. V OŠ in SŠ sem bila odličnakinja in tudi fax sem že končala. Ko sem pričela z uporabo, mi je vse v življenju šlo na bolje. Mislim, da bi bila prikrajšana, če ne bi nikoli stopila v stik s to drogo. Včasih sem bila strogo proti, zato po eni strani razumem zagovornike, ki se tako borijo proti tej odvisnosti, medtem ko alkoholizem mirno prenašajo samo zato ker je legalen. Nikoli si ne bi mislila, da bom nekoč zagovarjala uporabo marihuane…Pa jo na nek način bom. Trava lahko človeka odpre, obogati, sprosti, znebi se nekatrih oklepov. tako jasne postanejo nekatere stvari. Ko pričneš z uporabo, se ti v glavi odprejo povsem nova vrata v povsem drugačen način razmišljanja. Tega žal nihče, ki ni bil nikoli uporabnik ne razume. Zmotne predstave so, da se na marihuani samo smeje in govori bedarije.

Menim, da o tej drogi lahko pametuje le tisti, ki ima s tem dejansko izkušnje. In povem vam-trava bo minila, ko boste zamenjali svoje kratkotrajne cilje z dolgotrajnimi. In vsem ‘normalnim’ enkrat ne znese več uporaba (služba, materinstvo, finance, drugi cilji) in jo omejijo ali prekinejo. Noben 080 ne bo pomagal, dokler se človek v svoji glavi za to ne odloči. Svetujem vam samo to – kadite brez slabe vesti, samo kadar ste zadovoljni. Pazite, da ohranjate krog prijateljev, ki niso uporabniki te droge. Poskušajte biti disciplinirani in poskušajte najti čim več dejavnosti, ki niso povezane s travo. Ne boste mogli verjeti, da boste na drogo dobesedno pozabili. Če seveda želite. Če travo dobro prenašate in nimate večjih psihičnih posledic, prosim širite tudi lepo besedo o tej prečudoviti rastlini!

Seveda pa vsaka odvisnost ni dobra..Teh je pa kar precej. In vsak človek je odvisen vsaj od ene…

toliko.

Rastlina je res prečudovita, zato sme obstajati,dejstvo pa je, da je človeštvo ne uporablja le v plemenite, dobre, zdravilne namene, pač pa jo zlorablja, ŠE VEČ, S TEM KO SE ZLORABLJA RASTLINO SE ZLORABLJA ČLOVEKA – ČLOVEŠTVO.
O tem, da se počaka, da človeka pač mine, to kar ste napisali pa sledeče-
Predstavljajte si, da sva midva v parku na sprehodu in vas izza grma napade pes, drži vas za nogo, jaz pa čakam, da ga mine ne glede NA POSLEDICE. Prepričan sem, da zdrav razum (pri katerem ni sedaj niti v preteklosti prisotne travce) ravna povsem drugače.
Hm, vaše izgovore in zagovore žal vidim kot nekaj lahkega kar vas žal ne krasi. Nobene podlage niti pravice nimate trditi, da noben človek nima možnosti brez trave spoznati nekaj drugega drugačnega razmišljanja…
Obstaja več pristopov do sebe samega in do bližnjega, zato…
Prepričan sem, da je v vas ogromno lepega, ki komaj čaka da ga odkrijete in živite v njem- to vam tudi želim.Razvijajte dobro, ki je v vas!

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

pa dajte no sam sem se brez pomoči komune ali teh ustanov odvadil veliko hujših stvari kot je marihuana. vse brezposelne sinčke pošljite delat, če pa ne dobijo dela jim pa doma naložite toliko dela, da ne bodo časa imeli niti pomisliti na špinel. mogoče se vasi otroci zakajajo zaradi dolgčasa, ker pač nimajo kaj drugega početi, sicer pa trava ni problem še vedno jo kadim ampak kadim travo, ki jo pridelam jaz ali pa prijatelji za sebe, tako da vsaj vem kaj kadim. ampak je treba imeti mejo, kar se pa volje do dela… tiče pa trava ali pa brez trave lahko človek izgubi voljo do dela in do drugih stvari, ki so ga prej zanimale ali pa jih je rad počel. upam da bodo vaši otroci našli pravo pot, kajti do določenih spoznanj mora priti vsak sam.
lp

Kak pametujete zaradi trave, da mi je kar slabo. Ko mate sinove na horsu jim dajete podporo in vse dobro, ko pa spoha kak joint al pa 2 na teden pa ga podite v ŠPANIJO(!!).

Ne rečem, da je to 4 jointi na dan, ker to je res preveč, ampak od 3-5 na teden pa je čisto sprejemljivo, nikoli nisem občutil demotivacije za karkoli, samo ne da se ti premikat. Res pa je da to ni primerna droga za delovno mesto, saj res ne boš produktiven 😀

Od ganje si lahko zasvojen, lahko pa tudi nisi. Vse je odvisno kak karakter si. Pred 1 mesecem sem pohal skoraj vsak dan, zdaj pa sem že 1 mesec čist in včasih razmišljam, kdaj ga bom spet prižgal, ampak ne čutim nobene odvisnosti, niti ne potrebe po travi!

Gospod Jereb, me preseneca da enako gledate na uzivalce marihuane kot na uzivalce heroina, kokaina in ostalimi trdimi drogami ki jih uzivajo na razlicne nacine,… Samo to bi povedal,… Lahko vam je prat mozgane takim ovcam, ki na vas gledajo kot na boga, ker ste zakljucili neko solanje,… Koliko let ste kadili marihuano in koliko let ste uzivali trde droge, da tako na veliko razlagate in poucujete o njih ? ….

Ne škodi tobak ali konoplja v resnici škoduje kajenje. Zakaj imajo pa hiše dimnik. Iz nje dobiš krasne kavbojke kajenje pa povzroča raka, ker ga povzroča dim. Tudi rudarji, ki so žvečili tobak niso dobili raka. Ga pa dobijo alkoholiki. Ne pusti se odvisnosti.
Konoplja se je najbrž razvila v srednji Aziji, kjer je bila ena prvih rastlin, ki so jih gojili zaradi vlaken. Za bombaž iz Indije in lan iz Sredozemlja se je prvič zvedelo šele tisoč let kasneje. Konoplja je bila ena od niti, ki je na tej otroški stopnji civilizacije povezovala skupnosti. Ljudje so pred njo že udomačili kulture (in tudi konopljo), ki so jim dajale hrano, toda konoplja jim je ponudila gradivo, ki je bilo kot nalašč za spretnosti, ki so se jih začenjali učiti. Množice so se od konoplje nadejale snovi za vsa svoja oblačila; samo premožni so si lahko privoščili razkošje svile. Konoplja in murva (hrana sviloprejk) sta bili tako pomembni in razširjeni kulturi, da je postalo reklo “dežela murv in konoplje” sinonim za Kitajsko.

Obilica dokazov iz grobov in drugih najdišč širom Kitajske govori o vztrajnem gojenju azijske konoplje vse od prazgodovine. V dvanajst tisoč let starem najdišču iz neolita, ki so ga odkrili v Yuan-Shanu (v sedanjem Tajvanu), so našli ostanke preprostih, peščenih loncev, katerih površino so krasili vzorci konopljenih trakov, poleg njih pa še gravirane, kamnite tolkače, s katerimi so trli konopljo. V pozno neolitskem najdišcu (okoli leta 4000 pr. n. š.) v pokrajini Zheijang so našli dokaze o tkaninah iz konoplje in svile. Ko so izkopavali na najdišču kulture Shang (1400-1100 pr. n.š.) blizu vasi Taixi v pokrajini Hebei, so odkrili ostanke delavnic za tkanje konoplje, nekaj kosov ožgane konopljene tkanine in na trinajst delov raztrgan svitek konopljenega blaga.

V grobiščih Chou pri Hsin-Ts’unu blizu An-Yanga so odkrili več kot tisoč pogrebnih predmetov. Na popisu so se poleg zlata, žada, marmorja, svile, laka in drugih dragocenih snovi znašli tudi izdelki iz konoplje. Krsta, ki je bila v notranjosti, je bila narejena iz lesenih desk, ojačanih s sponami iz konopljenega blaga, ki so jih z lakom pritrdili na krsto. Grob iz časov pozne zahodne dinastije Chou, ki so ga odkrili v pokrajini Shaanxi, je vseboval bronaste posode, orožje, žad, lonce in gosto stkan kos blaga iz konoplje. Na drugih grobiščih dinastije Chou so izkopali bronaste predmete, ki so jih varovali iz svile in konoplje stkani ovoji.

New Report

Close