Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Odstopanje od recepta: eno-dnevne torične leče

Odstopanje od recepta: eno-dnevne torične leče

Pozdravljeni,

za eno oko sem dobil naslednje parametre:
[code]
CYL AXIS DIA BC
-1.25 10° 14.5 8.6 [recept]
[/code]

Tudi na tem očesu bi rad imel eno-dnevne leče, vendar točno takih ni:
vse najdene leče se razlikujejo po “osi” oz. AXIS (20°, namesto 10°), pri čemer imajo ali večjo ali manjšo “bazno krivino” oz. BC (8.7 ali 8.5, namesto 8.6).

[code]
CYL AXIS DIA BC
-1.25 10° 14.5 8.6 [recept]
-1.25 20° 14.5 8.7 [ClearSight]
-1.25 20° 14.5 8.5 [Acuvue J&J]
[/code]

(1) Kolikšen vpliv bo imela os 20° namesto 10°?
(2) Če točka (1) dovoljuje nošenje takih leč, je bolje vzeti manjši ali večji BC (8.7 ali 8.5)?

Hvala za pomoč,
Andraž

(1) ne bo takšne ostrine, kot bi lahko bila
(2) ker nimam podatka, kakšno BC imajo vaše oči, vam tu ne morem odgovoriti (razlika je sicer minimalna)

Sploh pa to ni vaše delo, ampak delo fitarja (okulista, optometrista, optičnega mojstra), ki vse to preveri, tako da stranka nima s tem nič.

Lp.

Leče bi nosil zgolj za šport (2h/dan) in bi se rad znebil stroškov shranjevalnih tekočin za leče.

(1) bo ostrina “znosna” oz. uporabna (vsaj za zgornji namen)?
(2) moje oči imajo BC = 8.6 (piše na receptu), zato me zanima, ali je bolje vzeti večjo (8.7) ali manjšo (8.5) lečo? Skratka, tudi tu me zanima kakšen učinek bi imela tovrstna razlika (pa seveda tudi moj izmerjen BC ni popolnoma natančen).

1. To se ugotovi z fitanjem (kot sem že rekel, ker ne vemo ali je roženični ali lečni astigmatizem).
2. Podobno kot v prvi točki.

Torej, tako se to ne dela ampak se diagnosticira.

New Report

Close