Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina za padec na javni povrsini

Odškodnina za padec na javni povrsini

Leta 2020 sem se spotaknila na poškodovanem delu pločnika,ki ni bil označen.Pri padcu sem utrpela zlom medenice(13 dni bolnice,okrevanje 7 mesecev).Ker pa je pok po nesreči šel naprej na kolk,sem bila aprila 2023 ponovno operirana,imela sem totalno endoprotezo kolka.Ponovno 4 dni bolnice,14 dni zdraviliškega zdravljenja,sem pa se v bolniškem stalezu.Na samem kraju dogodka je bil prisoten očividec,ki je podal izjavo,policijski zapisnik z njihovimi slikami iz kraja dogodka in privat slike iz strani moje družine.Zdaj pa me zanima,ker je zavarovalnica že 2x zavrnila zahtevek,kam se lahko potem  pritožimo če ne uspemo na sodišču.

Lep pozdrav

Spoštovana,

če je zavarovalnica zavrnila vaš odškodninski zahtevek, je potrebno le tega uveljavljati s tožbo pred sodiščem.

Vsekakor je pred tem potrebno natančno pregledati okoliščine, v katerih je prišlo do škodnega dogodka in argumente, s katerimi je zavarovalnica zavrnila vaš zahtevek.

Lep pozdrav

Odvetnik Pavel Zajc
Kersnikova ulica 3
1000 Ljubljana

[email protected]
+38641391064
+38664222888

Odvetnik Pavel Zajc I Kersnikova ulica 3 I 1000 Ljubljana I Kontakt: Telefon: +386 1 433 05 58 Mobitel: +386 41 391 064 E-naslov: [email protected] I WWW: http://www.odvetnik-pavel-zajc.com

Julija 2023 sem pri kolesarjenju padel z kolesom. Zlomil sem si kolk-vrat stegnenice. Vzrok padca ne vem. Hitrost je bila 10 km/h, cesta čista brez ovir.

Očividec me je peljal na urgenco, kjer so ugotovili zlom kolka. Sledila je operacija-osteosinteza kolka.

Pet dni sem bil v bolnici, 14 dni zdravilišča, 8x dodatna terapija v ZD, štiri mesece bergel, skupna bolniška 8,5 mesecev.

Po operaciji je noga daljša za 1.5cm, gibljivost kolka v določenih legah slaba, pri hoji sepam, teči ne morem več, daljših sprehodov ne morem več…

V maju imam pregled pri ortopedu in kontrolni pregled pri kirurgu-operaterju.

Pri zavarovalnici imam polico za nezgodno in invalidsko zav. Dnevne odškodnine nimam.

Zanima me, kakšen je postopek ugotavljanja % invalidnosti. Trajne posledice se že kažejo.

Lep pozdrav!

 

 

 

 

 

 

Spoštovani,

uvedbo postopka za ugotavljanje invalidnosti pri ZPIZ običajno predlaga osebni zdravnik.

Postopek ugotavljanja odstotka invalidnosti za prejem invalidnine iz naslova vašega zavarovanja prične zavarovalnica, kjer imate sklenjeno zavarovanje, na podlagi vašega predloga, ki ga vložite pri navedeni zavarovalnici. V postopku vas bo pregledal njihov zdravnik cenzor, ki bo odstotek invalidnosti tudi določil. Mnenju zdravnika cenzorja vsekakor lahko tudi ugovarjate, če boste razpolagali z ustreznimi strokovnimi dokazili, ki bi njegovo mnenje lahko ovrgla.

Lep pozdrav,

Odvetnik Pavel Zajc

Kersnikova ulica 3

1000 Ljubljana

Gsm: +386 41 391 064

[email protected]

Odvetnik Pavel Zajc I Kersnikova ulica 3 I 1000 Ljubljana I Kontakt: Telefon: +386 1 433 05 58 Mobitel: +386 41 391 064 E-naslov: [email protected] I WWW: http://www.odvetnik-pavel-zajc.com

New Report

Close