Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Odsevanje svetlobe

Odsevanje svetlobe

Pozdravljeni,

stara sem 40 let in se mi zadnje leto pojavljajo vnetja oči z izcedkom, zamegljenim vidom, srbečimi/pekočimi očmi. Ponavadi se zadeva umiri z antibiotikom Azyter in temu nisem posvečala večje pozornosti. Opažam pa tudi, da me svetloba grozno moti, svetlika se še, ko zaprem oči – takrat vidim tudi odsev predmetov še dolgo časa. Vidim tudi kot nekakšno stalno utripanje svetlobnih pik pred obema očesoma. Se mi zdi, da je veliko slabše, če delam za ekranom, med daljšo odsotnostjo z dela pa je bolje. Včasih svetloba moti do te mere, da težko berem črke. Je to kaj nevarnega oziroma ali je povezano z vnetji, čim drugim?

Hvala za odgovor.

Spoštovani, po opisu težav ,ki jih navajate, bi svetoval naslednje: zaradi starosti so se začele težave z vidom na bližino in bodo zelo verjetno potrebna očala za bližinsko delo. Seveda je potreben pred tem natančen oftalmološki pregled obeh oči, da se ugotovijo vzroki za ostale težave, ki jih tudi navajate. Morda je prisotna tudi preobčutljivost na cvetni prah ali druge alergene, lahko so prisotni migrenski ekvivalenti, ki jih tudi opisujete. Svetujem res temeljit očesni pregled pri očesnem zdravniku  in mislim, da bodo težave odpravljene. Lep pozdrav, dr Gorazd Kolar.

*******************************************

New Report

Close