Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Odpoved službe – kako napisati?

Odpoved službe – kako napisati?

Kako naj napišem odpoved v službi? S 1.9. mi poteče pogodba in grem na svoje. Zdajšnji delodajalec pa vseeno potrebuje odpoved, kot neke vrste “zaščito”.

Hvala za vsak namig.
K.

Kakšno zaščito?Potekla ti je pogodba in ne vidim razloga,da pišeš odpoved.

Vem. ampak oni bodo na moje mesto vzeli drugo delavko. In da jim ne bi kdo težil, zakaj meni niso podaljšali pogodbe. Itak jim nihče nič ne more (vsaj tako mislim), ampak smo se tako dogovorili. In zato bi oddala “odpoved”.

Jst sem enostavno napisala:

Moj naslov:
Datum:

Zadeva: Prekinitev del. razmerja

Spodaj podpisana ________________ , rojena__________ , z dnem ________ prekinjam delovno razmerje s (podjetjem)_____________ zaradi menjave sluzbe/prenehanja pogodbe/ipd.
Hvala za razumevanje.

Podpis

Pri meni je slo skoz brez tezav.

Ne piši odpovedi, itak ti poteče pogodba. Oni pa lahko polagajo račun (ne vem komu) s tem, da ti niso podaljšal, ker nisi imela interea ostat.

Nikar se preveč ne sekiraj glede tega. Nikoli ni dobro za seboj zapirati vrata, zato, če te delodajalec prosi, mu ustreži in napiši čisto preprosto. Jaz bi napisala približno takole:

Zadeva: ODPOVED / PROŠNJA ZA PRENEHANJE DELOVNEGA RAZMERJA

Podpisana ………………., stanujoča …………….., rojena …………., zaposlena kot ………………. pri podjetju ………………………., prosim za sporazumno prekinitev delovnega razmerja.
Delovno razmerje bi rada prekinila z dnem …………………., ter se zaradi ………… (npr. socialnih in zdravstvenih težav zaposlila v neposredni bližini svojega doma).

Svoje delo sem rada opravljala, imela s kolektivom dobre odnose, zato upam, da boste moji želji ugodili.

S spoštovanjem,

Pa veliko sreče in mirnih živcev zdaj, ko boš “na svojem” 🙂
Lp,
Z.

Petrca*, hvala!

Ne razumem pa – kaj bi bilo lahko zame slabše, če vseeno napišem odpoved. Zdaj smo pač tako dogovorjeni in ne bi rada bluzila.

Hvala!

Hvala tudi tebi!

In hvala za želje!

K.

OJLA!

Če boš ti dala odpoved, pa kljub temu, da ti poteče pogodba, ne boš imela na zavodu za zaposlovanje nobenih pravic.!!!!

Dobro veš, da dandanes delodajalci delajo kar hočejo, sploh za njihovo dobro.!

Imam izkušnje!! Slabe.Žal.

LP, pa pravilno odločitev ti želim. PIKICA

Saj grem itak takoj na svoje in ne na zavod. Če je to to, potem se ni za bati.

Hvala tudi tebi.
K.

kako naj napišem nesporazumno odpoved??????????????helppppp

New Report

Close