Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Odpoved iz poslovnega razloga

Odpoved iz poslovnega razloga

Katera odpoved je najmanj škodljiva za delavca. Mobinga tako ne moreš dokazati. Naprej daš samo sporočilo da si nezanesljiv in krivec, da ne opravljaš dela kot je treba. Gledajo ti pod prste in lovijo napake, tako da se ti lahko samo zmeša. Če greš na bolniško si spet nezanesljiv, ker te ni ko te rabijo, kar te 365 dni na leto.
Tako da pravica do bolniške je postala isto kot pravica do dopusta. Če se delodajalec strinja.

Vse “zaposlene” fuk.nit na s.p. in jih izkoriščat dokler ne krepnejo. Tako avtomatično odpadejo vsi problemi s plačevanjem prispevkov, bolniškimi, dopusti, regresi, božičnicami, odpovednimi roki. Takšni “zaposleni” so najboljša delovna sila, nikoli se ne utrudijo, če se znucajo, jih pa zamenjajo. To je logika slovenskih kapitalistov. Če bi lahko, bi vsi to prakticirali. tudi spremembe zakonodaje niso prinesle bistvenih sprememb. Še vedno je na ta način izkoriščanih vedno več ljudi. Izmislili so i neko foro ekonomsko odvisne osebe. Povejte mi enega s.p.jevca, ki je obvestilo o tem poslal svojemu”delodajalcu”.
Inšpektorji – kaj je to?Upam, da si zaslužijo svojo plačo.

O bolniski na sreco odlocajo zdravnik in komisija (ce je daljsa) torej poklicani za presojo in ne delodajalec. Mimogrede, tudi sefi niso imuni na vse, tudi sami zbolijo, se poskodujejo, zamudijo, se zmotijo. Ne pusti se motiti. Clovek s svojimi mislimi sam sebi ustvarja nepotrebni pekel.

O bolniski na sreco odlocajo zdravnik in komisija (ce je daljsa) torej poklicani za presojo in ne delodajalec. Mimogrede, tudi sefi niso imuni na vse, tudi sami zbolijo, se poskodujejo, zamudijo, se zmotijo. Ne pusti se motiti. Clovek s svojimi mislimi sam sebi ustvarja nepotrebni pekel.
[/quote]

To ti misliš. Šefi še kako vplivajo na bolniške, sploh taki brez lajfa, ki živijo samo za službo. Klicarijo zaposlene med bolniškimi, med dopusti, ob vikendih. Ni da ni.
Si sploh ne predstavljam kako mora bit šele s tistimi, ki za take kreteni delajo kot s.p.ji, saj mesec dni niso upravičeni do nobenega nadomestila.

To ti misliš. Šefi še kako vplivajo na bolniške, sploh taki brez lajfa, ki živijo samo za službo. Klicarijo zaposlene med bolniškimi, med dopusti, ob vikendih. Ni da ni.
Si sploh ne predstavljam kako mora bit šele s tistimi, ki za take kreteni delajo kot s.p.ji, saj mesec dni niso upravičeni do nobenega nadomestila.
[/quote]
Ja,to z s.p. je sranje,se strinjam. Kar se pa redno zaposlenih in za ndc klicev med bolnisko tice so pa sami precej neiznajdljivi. Jaz bi jih odvadu s tem da: bi se javil 5ur kasneje (nisem slisal,sem spal..), po potrebi naslednji dan (sem zaspal,imel vrocino,bil tel.na potiho zarad glavobola potem se je ocitno izpraznil..) itd itd. Slej kot prej bi se navelical ker ne bi azurno odgovarjal in bi ugotovil,da me nima smisla klicart v privat casu,ko sem na bolniskem itd. Jaz osebno imam itak vedno telefon potiho in parkrat dnevno preverim klice..ce sem zdrav. Ko sem bolan je pa telefon zadnja stvar,ki me zanima. Najprej je treba pri sebi v glavi postimat.


Ja,to z s.p. je sranje,se strinjam. Kar se pa redno zaposlenih in za ndc klicev med bolnisko tice so pa sami precej neiznajdljivi. Jaz bi jih odvadu s tem da: bi se javil 5ur kasneje (nisem slisal,sem spal..), po potrebi naslednji dan (sem zaspal,imel vrocino,bil tel.na potiho zarad glavobola potem se je ocitno izpraznil..) itd itd. Slej kot prej bi se navelical ker ne bi azurno odgovarjal in bi ugotovil,da me nima smisla klicart v privat casu,ko sem na bolniskem itd. Jaz osebno imam itak vedno telefon potiho in parkrat dnevno preverim klice..ce sem zdrav. Ko sem bolan je pa telefon zadnja stvar,ki me zanima. Najprej je treba pri sebi v glavi postimat.
[/quote]

Ko prideš iz bolniške te pa šef zajebava, šikanira

Ko prideš iz bolniške te pa šef zajebava, šikanira
[/quote]
Pa ga daj se ti. Prijavi nadlegovanje v kadrovsko,direktorju ali lastniku pisno po e-mailu,shrani print pa da vidmo frajerje . In s tem mejlom do dr da ti odpre bolnisko tokrat zaradi anksioznosti zaradi neralnih pritiskov (skianiranja) v sluzbi. Ma ne bit skoz zrtve. Se je treba znat zase postavt. Ko mas pa enkrat to v kartonu pa pade delodajalcu vsaka tozba na sodiscu pa se kazen placa. Ti se seveda zmenis z dr da vpise blagodejne sprehode/izhode v karton zato ti tudi kontrola ne more nic. In se jih ne izuci iz prve se lahko zaradi teh razlogov redno vracas na bolnisko. In ti primeri psihofizicne stiske (ki ti jo povzroca delodajalec) so pac zabelezeni kot trpincenje oz so podlaga za to (ob)tozbo. Pa da vidmo frajerje kok so pametni :). Alo zbudte se mal radniki :). Z vam lahko ravnajo le spostljivo sicer naj rokavice padejo tudi vam. Osnova samospostovanja je zahtevati spostljivo vedenje od vsakega..drugace pa pac ne mecemo biserov med svinje.


Pa ga daj se ti. Prijavi nadlegovanje v kadrovsko,direktorju ali lastniku pisno po e-mailu,shrani print pa da vidmo frajerje . In s tem mejlom do dr da ti odpre bolnisko tokrat zaradi anksioznosti zaradi neralnih pritiskov (skianiranja) v sluzbi. Ma ne bit skoz zrtve. Se je treba znat zase postavt. Ko mas pa enkrat to v kartonu pa pade delodajalcu vsaka tozba na sodiscu pa se kazen placa. Ti se seveda zmenis z dr da vpise blagodejne sprehode/izhode v karton zato ti tudi kontrola ne more nic. In se jih ne izuci iz prve se lahko zaradi teh razlogov redno vracas na bolnisko. In ti primeri psihofizicne stiske (ki ti jo povzroca delodajalec) so pac zabelezeni kot trpincenje oz so podlaga za to (ob)tozbo. Pa da vidmo frajerje kok so pametni :). Alo zbudte se mal radniki :). Z vam lahko ravnajo le spostljivo sicer naj rokavice padejo tudi vam. Osnova samospostovanja je zahtevati spostljivo vedenje od vsakega..drugace pa pac ne mecemo biserov med svinje.
[/quote]
To je vse razumljivo in jasno, ampak v praksi bo zelo malo ljudi to dejansko naredilo, ker se bojijo za službe. Tudi če bi dobili tožbo na sodišču, bi verjetno slej kot prej izgubili službo. In potem s takšno “referenco” težko dobili novo.
Poznam nekaj takih primerov, ko je šef direktor, bog i batina, psihično nestabilna oseba, ki svoje zaposlene šikanira na vse možne načine, ampak ne morejo nič.

ali pripada odpuščenemu delavcu odpravnina pri odpovedi delovnega razmerja iz krivdnih razlogov.

Ne.


Pa ga daj se ti. Prijavi nadlegovanje v kadrovsko,direktorju ali lastniku pisno po e-mailu,shrani print pa da vidmo frajerje . In s tem mejlom do dr da ti odpre bolnisko tokrat zaradi anksioznosti zaradi neralnih pritiskov (skianiranja) v sluzbi. Ma ne bit skoz zrtve. Se je treba znat zase postavt. Ko mas pa enkrat to v kartonu pa pade delodajalcu vsaka tozba na sodiscu pa se kazen placa. Ti se seveda zmenis z dr da vpise blagodejne sprehode/izhode v karton zato ti tudi kontrola ne more nic. In se jih ne izuci iz prve se lahko zaradi teh razlogov redno vracas na bolnisko. In ti primeri psihofizicne stiske (ki ti jo povzroca delodajalec) so pac zabelezeni kot trpincenje oz so podlaga za to (ob)tozbo. Pa da vidmo frajerje kok so pametni :). Alo zbudte se mal radniki :). Z vam lahko ravnajo le spostljivo sicer naj rokavice padejo tudi vam. Osnova samospostovanja je zahtevati spostljivo vedenje od vsakega..drugace pa pac ne mecemo biserov med svinje.
[/quote]
Jaz sem tako edina od ožjih sodelavcev,ki grem na bolniško, potem pa poslušam da sem neodgovorna. Vodstvo pa to podpira drugače bi še koga zaposlilo. Dela je veliko in napake,sicer ne tragične, se dogajalo. Če jaz dam odpoved sem poraženec in ostanem brez vsega. Če me odpustijo oni dobim črno piko v personalno mapo. In kdo me bo hotel zaposliti. Pa obveščanje delodajalcev med sabo.

Samo izpodbijanje odpovedi na sodiscu.

Se pravi zdaj bo že prepovedano biti bolan? Potem bo pa težko še kak delodajalec hodil okoli brez 9 mm luknje v glavi.

Verjemi, da je marsikdo zaradi takšnih okoliščin dela že čisto obupan. Malo manjka, da bo kdo res začel posegat tudi po takšnih drastičnih (ne)rešitvah osebne stiske.
Preveč je tega.


Pa pristat na tabletah, povzrocat nezdrave in napete odnose doma, dozivljat izgorelost? Je treba pridelat hudo bolezen? Naucte se prej postaviti mejo in obraniti/ohraniti sebe. Nobenemu ne boste na prvem mestu..lahko ste pa sami sebi. Imejte se radi.


Hja nesposobnost..dobra. Potem zavoda ni a ne. Odpravnine tud ne. Kaj pa ce delavec dokaze nesposobnost delodajalca,da bi ga primerno obremenil? Kaj pa ce delavec dokaze sikaniranje? Morda sovinizem? Kaj pa diskriminacijo (kakrsnokoli! : zaposlenega kot dolocenega spola, stanu,porekla, materinstva, bolezni (!!) ) na del.mestu? Ja pol je pa kr orng jeba ker rating podjetja pade. Pa se kaksna glava zdraven..pa se bi lahko nasteval. Edina opcija je,da pozrete knedl in se zelo dobro pogodite tj tako,da bo delavec zadovoljen in bo prostovoljno sel.
[/quote]

Seveda je zavod in denarno nadomestilo, kakor tudi odpravnina.


Pa ga daj se ti. Prijavi nadlegovanje v kadrovsko,direktorju ali lastniku pisno po e-mailu,shrani print pa da vidmo frajerje . In s tem mejlom do dr da ti odpre bolnisko tokrat zaradi anksioznosti zaradi neralnih pritiskov (skianiranja) v sluzbi. Ma ne bit skoz zrtve. Se je treba znat zase postavt. Ko mas pa enkrat to v kartonu pa pade delodajalcu vsaka tozba na sodiscu pa se kazen placa. Ti se seveda zmenis z dr da vpise blagodejne sprehode/izhode v karton zato ti tudi kontrola ne more nic. In se jih ne izuci iz prve se lahko zaradi teh razlogov redno vracas na bolnisko. In ti primeri psihofizicne stiske (ki ti jo povzroca delodajalec) so pac zabelezeni kot trpincenje oz so podlaga za to (ob)tozbo. Pa da vidmo frajerje kok so pametni :). Alo zbudte se mal radniki :). Z vam lahko ravnajo le spostljivo sicer naj rokavice padejo tudi vam. Osnova samospostovanja je zahtevati spostljivo vedenje od vsakega..drugace pa pac ne mecemo biserov med svinje.
[/quote]

Mogoče bo kdaj Slovencem zrasla hrbtenica…in se bodo začeli drugače obnašat. Za enkrat je večina ovčic z upognjenimi glavami, ki se vedejo tako kot ovce pred ovčarjem. Če bi se znale ovčice organizirat in nekega dne, nekega dne…vstat pokonci in jasno sporočiti, da je dovolj zajebancije bi se tudi delodajalci začeli drugače obnašati.

Bo tako kot v Ameriki, ko bodo nekoga pripeljali do te točke. Bo prišel v službo ali pred službo in nekomu naredil 9 mm luknje.

Bo tako kot v Ameriki, ko bodo nekoga pripeljali do te točke. Bo prišel v službo ali pred službo in nekomu naredil 9 mm luknje.
[/quote]

Predlagam, da si to preberejo izkoriščevalski delodajalci. Po možnosti tudi tisti, ki do onemoglosti izkoriščajo delavce na začasnih pogodbah ali pa jih celo silijo v espeje.
Nekega dne bo komu res počil film in sledila bo nadaljevanka, ne samo film.
Problem niso firme z na stotine zaposlenimi. Večji problem s tem je v manjših kolektivih, kjer se odsotnost vsakega zaposlenega zelo pozna, posledično ti delajo v nemogočih razmerah. Sindikata nimajo, pravice so samo na papirju in redno kršene, šikaniranja se dogajajo vsak dan.

A je možno, da na delovnem sodišču spodbijanje podane nezakonite odpovedi delovnega razmerja (ODR) traja 10 let?

New Report

Close