Najdi forum

Odločila sem se popolnoma odpovedati alkoholu.

Glede na to, da je pitje postalo moja navada, se mi zdi nemogoče, da bi mi uspelo.

Ampak, res si želim!

Sploh mi ni všeč noben alkohol. Poleg tega me naredi popolnoma noro. Občutek imam, da moj organizem-posebno možgani-sploh niso ustvarjeni za alkohol.

 

Okrog mene vsi pijejo. Starša celo življenje pijeta.

Ima kdo prosim izkušnjo, da mi kljub vsemu lahko uspe?

 

 

 

 

 

Pozdravljena Ester830!

Pozdravljam tvojo odločitev, da se boš popolnoma odpovedala alkoholu. Upam, da ti uspeva. V moji družini je moj mož precej let pil, nič ga ni moglo ustaviti. Pil je iz dneva v dan, seveda po službi in med vikendi. Ko sem bila že tako daleč, da se ločim, ga je začelo mučiti tudi zdravje. Odšel je k zdravniku in s tistim dnem je prenehal piti! Sedaj je brez kapljice alkohola že 16 let. Nikoli si nisem mislila, da mu bo uspelo samemu se pozdraviti od alkohola. Nikoli ni bil na zdravljenju v nobeni ustanovi. Še danes sva skupaj, življenje brez alkohola pa je lepše in pa predvsem zdravo!

Srečno, želim ti veliko uspeha!

Iz srca ti hvala, Sta.r za tvoje besede. V tem trenutku mi ogromno pomenijo.

Borim se za svoje bolj dostojno in bolj zdravo življenje. Najprej je bilo obupno težko. Nekaj dni nisem pila, potem me je spet vrglo na tla. V službi si nisem upala preblizu komu, vohala sem, kako smrdim po alkoholu. Nisem šla pijana v službo, ampak pozno zvečer sem nehala piti. Nimam pa več tiste žive presnove, verjetno so jetra utrujena od strupa alkohola in mi ta vonj kar ostaja.

Velikokrat sem pogledala na to stran, če mi je kdo odgovoril. Bila sem neskončno žalostna, da mi ne uspeva.

Potem pa je prišel en dan, kot da bi se v meni nekaj prelomilo. Nesla sem prazno steklenico vina v smeti in rekla sem si, da nesem v smeti zadnjo steklenico alkohola v življenju.

Nekaj dni zatem sem spet šla na to stran pogledat, če je mogoče kdo, ki bi vedel, da je možno nehati piti.

Našla sem tvoj odgovor. In pisala si mi točno tisti dan, ko sem jaz dobila moč, da se odpovem alkoholu.

Hvala ti za dobre želje, za spodbudo in hvala, da si mi povedala svoj primer.

Sedaj preživljam najlepše praznike svojega življenja. Čisto nič ne rabim, srečna sem, da ne pijem, da si tudi ne želim in da prvič v življenju verjamem, da mi lahko uspe popolnoma odpovedati se alkoholu.

Želim ti veliko sreče, draga Sta.r in veliko lepih trenutkov se tvojim možem.

Še vedno vztrajam in ne pijem.

Sem pa spoznala, da je alkohol bil izgovor.

V resnici pa bi se morala bolje spoznati.

Vidim, da sem kar precej uboga.

Hvala vsem, ki mi želite, da bi premagala alkohol.

New Report

Close