Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Odločba: Ne-zaposljivosti in invalidnosti – NEUPORABNO!!!

Odločba: Ne-zaposljivosti in invalidnosti – NEUPORABNO!!!

Napisal bom na kratko:

Že pred kar nekaj časa sem šel čez vse postopke zdravnikov, komisij, URI Soča poklicne rehabilitacije itd… Vmes se je zaradi mojega zdravja vse spremenilo na najslabše glede zdravja in zaposlitve. Tako, da sedaj imam že dalj časa doma odločbo o ne-zaposljivosti invalidnosti…

S tem neuporabnim papirjem sem prešel na ZRZS v skupino ne-zaposljivih. Nato pa na CSD po denarno socialno pomoč in varstven dodatek.

Preko ZPIZa ne morem ničesar uveljavljati, ker nimam dovolj delovne dome in tudi pri izjemah padem skozi (pri starosti). Tako, da mi invalidska pokojnina ne pripada.

Tako, da če bi bil samski (brez družine), bi mi pripadala polna DSP + VD, še kakšna subvencija najemnine itd…

Ker pa imam družino. Partnerka je zaposlena, otrok šolo obvezen, meni ne pripada NIČ! Ker presežemo cenzus za par EUR na mesec. Kakorkoli tega cenzusa ne moreš preseči, ker takoj ko dosežeš cenzus je nula oz. ti doplačajo do cenzusa. Tak, da to ni fiksni prihodek, kot bi bila invalidska pokojnina (magari minimalna).

Tak, da so zdaj naslednje opcije:
– Ali familja razpade, se fiktivno ločimo (to so marsikateri naredili s to odločbo – poznam iz URI soča),
– Ali začnem delat na črno (več zdravniških pregledov nisem naredil), (ne vem kaj in kako bi delal),
– Samozaposlitev odpade glede zdravstvenega stanja,
– Ali se pa fentam – stegnem (pa nebom več nobenemu v breme – ne sebi, ne družini, ne državi)

Zdaj sem pa doma, živijo me drugi, sem na internetu, gledam TV…

Človek bi rad delal, pa ne more. Nobene alternative niso bile mogoče, nič drugega mi niso ponudili, da bi imel za prihodek, delodajalci me niso hoteli imeti niti v proizvodnji, CSD prejemki mi ne pripadajo.

Poznam pa tu ene pijančke. Že več kot 20 let ne delajo. Vse CSD dohodke sprašijo za alkohol in cigarete. Imajo socialno stanovanje. Crkne pralni stroj, gredo na občino po novega…
Mater, doktorji so za nas vse nezaposlene in zaposlene, kateri garajo vsak mesec za miloščino. Lagodno živijo.
Taki pijančki pa so upravičeni?

Varuh enakosti pravi, da je to posredna diskriminacija. Ampak pravi, da glede na postavljena pravila žal ni nič mogoče.
Varuh človekovih pravic pravi, da niso kršene pravice, ker je po pravilih.

V glavnem, ta pravila o denarno socialnih dohodkih so za en DREK. Jaz od tega nimam NIČ!

Če ima kdo kakšno idejo, se priporočam.

LP

Žal ti lahko napišem le, da sem podobno , ali enako, ugotovil veliko pred tabo. V Sloveniji smo 🙂

Bodi natančen. Kaj hočeš?

Ključno vprašanje – zakaj si šel oziroma moral skozi postopek, če pa zveniš, kot da si delovno čisto v redu sposoben?

Marsikaj sem dal skozi in še dajem skozi, ko nobeden zdrav niti ne ve, da je to možno (napišem vam samo, da NI psiha. Bolj detajlirano nebom pisal o zdr. stanju)

Glej, službo izgubiš, pristaneš na ZRZS. Tam in drugje sem se res močno trudil dobit zaposlitev in je nisem. Potem te pa dajo zaradi vseh zdr. težav v program poklicne rehabilitacije (čeprav se tega braniš). Potem čakaš doma da prideš na komisije, URI sočo. Ta postopek je trajal 3 leta.

Tam vidijo, da ni možno prilagoditev, prekvalifikacije, šolanje. Niti tam ne narediš večih zdravniških pregledov za zaposlitev. Delovna učinkovitost na koncu napisana, da je zaradi zdr. težav pod 30%.

Na koncu mi dajo ta papir, s katerim si nimam kaj začet. Kaj si naj sedaj s tem papirjem začnem, če nikjer ne velja? (Pardon, status invalida imam, zastonj se lahko z avtobusom vozim).

Neuporabno.

Žalostno, da morejo invalidne osebe razmišljat o delu na črno, razdoru družine itd…, da dobijo kakšni EUR, da niso samo v breme družini-sorodnikom.

Če bi se zdaj tu naslikal en delodajalec, ki bi vseeno, kljub vsemu, vsem omejitvam… Bi vzel delo. Tak pa…

Vseeno še prosim za kakšen nasvet ali idejo. Bilokaj.

Saj nisem hotel iti čez ta postopek. Moral sem iti čez postopek, drugega mi ni preostalo. Drugače pa izbris iz evidence brezposelnih.

Kaj naj napišem drugega, kot da se delam in sam sebi lažem, da sem dobro. Skrivam bolezen. To me še edino drži pokonci in da imam še dokaj dobro psiho. Dam roko v ogenj, da 3/4 ljudi bi že zaključilo s svojim življenjem. Čeprav sem tudi sam že imel takšne prebliske v obdobju nemoči, v preteklih letih. Meni še gre pri psihi dobro samo zaradi spleta okoliščin.

Saj nisem hotel iti čez ta postopek. Moral sem iti čez postopek, drugega mi ni preostalo. Drugače pa izbris iz evidence brezposelnih.

Kaj naj napišem drugega, kot da se delam in sam sebi lažem, da sem dobro. Skrivam bolezen. To me še edino drži pokonci in da imam še dokaj dobro psiho. Dam roko v ogenj, da 3/4 ljudi bi že zaključilo s svojim življenjem. Čeprav sem tudi sam že imel takšne prebliske v obdobju nemoči, v preteklih letih. Meni še gre pri psihi dobro samo zaradi spleta okoliščin.
[/quote]

Verjamem, da ti je težko, ampak delaj vsaj to kar zmoreš. Lahko obiščeš psihiatra, da ti predpiše antidepresive, če se ti zdi potrebno. Če si čisto na dnu, potem požreš svoj ponos in probaš s tabletami, ljudje težko delamo, če smo mrtvi.

Dolžan si pomagati sebi tam, kjer zmoreš.
Ko pomagaš sebi, pomagaš drugim in obratno.

Saj nisem hotel iti čez ta postopek. Moral sem iti čez postopek, drugega mi ni preostalo. Drugače pa izbris iz evidence brezposelnih.

Kaj naj napišem drugega, kot da se delam in sam sebi lažem, da sem dobro. Skrivam bolezen. To me še edino drži pokonci in da imam še dokaj dobro psiho. Dam roko v ogenj, da 3/4 ljudi bi že zaključilo s svojim življenjem. Čeprav sem tudi sam že imel takšne prebliske v obdobju nemoči, v preteklih letih. Meni še gre pri psihi dobro samo zaradi spleta okoliščin.
[/quote]

Za nazaj je lahko bit pameten … ker od zavoda ni posebnih koristi, razen plačanega zavarovanja, bi bilo zate bolje, če bi se dal izbrisati. Poleg tega čakati, da ti bodo oni zrihtali službo … sam bi moral biti aktivnejši.
Oglasi se v invalidskih podjetjih. Tam jim država povrne prispevke in večji del plače za ljudi s statusom (delovnega) invalida in jim je vseeno, koliko ljudi imajo zaposlenih. Če se boš tam izkazal, bi to lahko bila odskočna deska. Ne čakat, da te napoti zavod ali da imajo razpis, sam pokliči, piši, povej, kaj vse znaš in zmoreš …

Pa kaj v glavi imej da je odločba o nezaposljivosti

Odločba o zaposljivosti

 

Samozaposlitev ne odpade glede zdravstvenega stanja ker odpres sp en mesec placas prispevke pol pa ti tece zavarovanje dokler ne dobis dovolj za invalidsko penzijo. Ce mas sp z 0 prihodki dobisc420e socialne na csd jih obvestis da mas manj ko 420e dohodkov na poslivnem racunu in doplacajo razliko. Lp

kako je s tem ko odpiraš s.p glede davkov če pa imaš odločbo o nezaposljivosti pa še to kako je s tem ko imaš minimalne prihodke na primer: denarna socialna pomoč in varstveni dodatek

Odgovor na objavo uporabnika
Any217, 25.04.2022 ob 16:56

Pa kaj v glavi imej da je odločba o nezaposljivosti

Odločba o zaposljivosti

 

Tukaj nimaš prav.  Odločbe izdajajo zato, da opravičjo delovna mesta. Drugače pa ima sogovornik povsem prav.  On je sedaj samo številka najslabše vrste. Naj mi ne zameri .  Namreč  Medicine dela prirejajo ocene tveganja opise delovnih mest in goljufajo z evidenco delovnega časa in tudi kaj je kdo delal v preteklosti. Da je mera polna vidimo, da invalidska podjetja v bistvu perejo denar in nič drugega.  Njim ni v interesu, da zaposlijo invalide zato, da rešijo probleme na tem področju ampak kako pridobiti čimveč denarnih sredstev. Ti ljudje pa delajo popolnoma isto kot so pred invalidnostjo. Če pogledamo ERAR bomo videli, da tista podjetja, katera imajo svoje plačne zdravnike imajo ogromno invalidov. SOčasno pa imajo izredno velike prihodke na tem naslovu. Torej  Se postavlja vprašanje ali tako dobro proizvajajo invalide ali pa goljufajo z financami.

Se pravi, da se ne morem več zaposliti? Kaj, če se kljub temu papirju prijavim na prosto delovno mesto, kje se potem zatakne? Me ne morejo več vključiti v zavarovanje kot delavca? Tudi jaz imam to odločbo, zdaj, leta 2024 pa se je pojavilo primerno prosto delovno mesto zame, to je telefonist.

Hočem, pravzaprav želim zaposlitev, kakršnokoli, ne da životarim in moledujen naveličane in nesposobne svetovalke na Zavodu za zaposlovanje, da bi mi dobile kakršnokoli delo.

Vem, da nisem nek super delavec, ampak noge imam zdrave, roke tudi, pamet pa mi bo opešala, če ne dobim kakšnega dela.

New Report

Close