Najdi forum

Oddam mlade muce

Toni1, ce nisi prijavljen na mojpes.net in mojpes.com, lahko jaz tja kopiram tvoj oglas, ko bos dodal slikice macic.

jao ste napadalni

zase skrbite ce mislm toni da ni poreno cepljenje in da so muce zdrave ga pustite!!

Clovek se pac sam odloci….

=))))) lp ancy

Mislim, da se (glede na situacijo in odnos ljudi do živalc pri nas) ne bi smele kregat na ljudi kot je Toni. Človek se vsaj trudi in bo mucke oddal. Že to je bolj redka praksa pri nas. Itak je potem vse odvisno od njihovih bodočih lastnikov ali jim bojo v prihodnje dajali vsa potrebna zdravila in cepiva in podobno ali sploh nič.

Cepljeni ali ne, razglisteni ali ne, samo da ne bo celega gnezda v nedeljo zvečer (preden gre na dopust) vrgel iz avta ob cesti. Ali potolkel komaj rojene. Folk večinoma naredi tko, tako da…

Toni, upam, da boš mucke oddal v dobre roke in vsaj bodočim lastnikom svetoval naj ustrezno poskrbijo za njihovo zdravje. Poskusi še z oglasom na bolha.com, oglas.com, mojoglasnik.com, oglasi.siol.net, … nalimaj slikce zraven, pa bo!

LP, Zala.

Žverca, Društvo za pomoč živalim Škofja Loka - Kranj 040-21-88-61 www.zverca.si

Lady-fox! Kar na lepe oči ne moreš ugotovit, če je muca zdrava. Potrebno jo je testirat, to velja tudi za gozdarske muce.

Mislim, da se noben ni “jezil” ali kregal TONIJA, postavljena so bila samo osnovna vprašanja in predlogi.

Lady-fox, edina napadalna oseba se mi je zdela Tjasa, ostale s(m)o odgovorile in postavljale vprašanja povsem normalno.

Rozalija, jaz sem včasih, no že kar nekaj časa nazaj razmišljala podobno kot ti. Zdelo se mi je da je že to ogromno, da mladičev ne vržeš v vodo, oziroma jih ne pobiješ, ampak jih oddaš. Nato sem prišla do spoznanja da ni dovolj da jih samo oddaš. To si samo na nek način opereš roke, češ oddal sem jih, živi so, zdaj pa naj bodoči lastnik poskrbi naprej, če pa ne, pa to ni več moja skrb, zdaj so njegovi.
Če sam ne poskrbiš, da gre mačka zdrava, cepljena, sterilizirana/kastrirana v nov dom, je nujno da se z bodočim lastnikom o tem dogovoriš, in da preveriš, če je res on za vse to poskrbel. Normalen bodoči lastnik ne bo to jemal kot neko vmešavanje in se počutil ogroženega, ampak kot nekaj povsem normalnega.

Jaz se na Tonija nič ne jezim, rada bi le, da bi mucki našli dober dom in da se ne bi razmnoževali naprej, ker je muck res veliko preveč.

Lp.

Spoštovane “svetovalke”!

Najprej se tistik ki ste dale res pametne predloge kje naj še objavim oglas in za pomoč pri oglaševanju najlepše zahvaljujem.

Sedaj pa, da ne bo kakšne pomote o skrbi in negovanju mladih muc ali drugih živali.
Prvič pri naši hiši imamo muca ime mu je Jaka “če boste še po njem pljuvale, da boste lahko uporabljale njegovo ime”, naš Jaka je kastriran že od malega tako da pojma kastracija in sterilizacija mi nista popolnoma tuja (cena kastracija muca je znašala 12.500 sit) in seveda je cepljen proti vsem nalezljivim boleznim (cena cepljenja je 7.500 sit). Cene sem navedel, da drage uporabnice foruma ne boste, kar strejljale, kako boste za najdenčke skrbele in kako jih boste ceple pa kastrirale pa vozile na razve preglede (cena pregleda je 4000 sit) sedaj pa malo zračunajte koliko vas bo stala dobrota.
Drugič naš muc Jaka je imel več poškodb zaradi mladostniške razigranosti kot so zlom sprednje noge, napad od večjega psa, zbil nam ga je avto (ne bom opisoval v kakšnem stanju smo ga našli) zaradi tega je dobil leno črevo drugo zprl se mu je mehur pa smo ga skupaj z pomočjo veterinarja pozdravili, za kar se tukaj javno zahvaljujem celotnemu osebju klinike za male živali TOPLICA iz Šoštanja (jo priporočam tudi drugim). Posledice prometne nesreče bo moral revček prenašati celo življenje jesti pasto katera mu pomaga pri odvajanju blata in prav tako bo moral biti celo življenje na dieti in jesti posebno pripravljeno hrano. Poudarjam da nam ni škoda nobenga tolarja, ki smo ga porabili za zdravljenje muca pa čeprav je bila cena krepko preko 100.000 sit (kar je mesečna plača delavca v kakšni tovarni), ker žival za razliko od ljudi zna pokazati, da ti je hvaležna zato kar si storil zanjo. Koliko noči smo prebedeli z njim in ga zdravili tudi njega smo hranil po prometni nesreči z kapalko in žličko. Toliko da boste vedele kaj je skrb za bolno žival.
Tretjič naš muc živi in spi v hiši, ponoči spi na postelji v spalnici pri nogah in sploh ga cartamo tako da si ga iz rok v roke podajamo.
Četrtič z mladički je pri šla k nam sosedova muca s katero se skupaj igrata že od malega. Sosed bi jih že pokončal če bi jih našel saj tako je izjavil. Ni moja dolžnost poskrbeti za mlade muce, lahko bi jih postavil pred sosedov prag pozvonil in rekel, tukaj so, vaši so, poskrbite zanje, ampak se mi zdi nekako humano, etično in higienično, da to naredim ker mi življenje malih muc tudi nekaj pomeni.
Petič poleg muca imamo tudi nemško ovčarko (katera pa je prav tako sterilizirana katero smo prav tako sterilizirali na naše stroške), dobili pa smo jo preko društva proti mučenju živali. S psičko se skupaj igrata gresta na prehod zraven nas in tudi ko je muc zunaj, skupaj spita tako da mi ni treba deliti nekih veleumnih nasvetov o vzgoji živali.
Šestič ne maram in tudi ne prebavljam ljudi, ki se delajo pametne kaj in kako skrbeti za živali, svoje ideje in nasvete kako skrbeti pa so prebrali v kaki knjigi, v živo pa niso nikoli imeli nobene živali in še sedaj mislijo, da so krave vijolične in da mleko nastane v hladilniku.
Do tega daljšega odgovora me je pripravilo to, ko sem prebral kaj, kako in na kakšen način naj skrbim za muce. Oglasile ste se kot kokoške, ki jim vržeš koruzo v kokošnjak, v resnici pa niste vedel celotnega ozadja zgodbe. Drugič se držite koncepta zgodbe v tem primeru posta na kar polemizirate ali dajete replike, še huje delite nasvete za katere vas nisem prosil, ko pa sem, pa tako ni nobena dala pametnega vsaj od vas ki ste se sedaj tukaj oglasile ali pa ga mogoče niste našle v knjigi. Koncept posta je bil, da podarjamo mlade muce, če ni interesenta za njih na temu forumu jih bomo pač iskali še naprej, drugje in srčno upam, da bomo našli ljudi ki bodo z veseljem prevzeli odgovornost za skrb ljubkih malih puhcev, brez postavljanja pogojev vnaprej. Ko sem bral vaše replike sem samo še čakal da bom nekje zasledil da moram še koga peljati na dopust oziroma na kakšno potovanje zato, ker se bo usmilil in vzel muco.
Ne bom več polemiziral z vami ali vam odpisoval na vaše poste, ker vem da jih bo veliko in bodo nekako v tej smeri, da, nisem toleranten, pa da napadam druge ljudi,… itd, zato vas lepo pozdravljam in želim veliko uspehov pri vzgoji in skrbi za živali.

Lep pozdrav,

Toni
Vsaj nastopam na forumu z pravim imenom

Še enkrat vsem ki ste mi svetovale kam naj ponudim oglas oziroma, da bi ga v mojem imenu posredovale naprej se zahvaljujem in so izvzete iz tega posta.

P.S. Tjaša (katera tudi nastopa z pravim imenom) pa je moja punca.

——————————————————————————————–
Sedaj pa tekmujte, katera pljune dlje in v večji količini po meni in Tjaši.
——————————————————————————————–

Sisy, potem si pač par korakov pred mano. Sama bolj stojim za tem, da vsak novi lastnik poskrbi za svojega novega mucka. Že zato, ker je to potem en normalen strošek.

Tudi jaz imam doma sterilizirano in cepljeno mačko, vendar ko sem pred časom našla zavrženih 5 muckov tudi slučajno (razen tablet proti glistam) niso bili deležni prav nobenih pregledov in cepljenj. Šli so v dobre roke, novim lastnikom sem povedala za težave pri oddaji mladih muck, ostalo pa je popolnoma odvisno od njih. Preprosto zato, ker nimam denarja. Sem si pač samo ”oprala roke”. Prav tako kot Toni, vidim.

Večinoma ljudje ne plačujejo sterilizacije in kastracije in cepljenj in pregledov za vse mladiče in za to potem dajo pol plače in da pri tem tudi vaši ”prijazni” nasveti ne bodo kaj dosti pomagali. Dokler bo sterilizacija mačke stala 13.000 sit (za 20 minut dela), pregled na levkozo 8.000 sit in vsak pregled pri veterinarju par jurjev, bodo stvari pač take kot so.

Hotla sem samo povedat, da se spravljate na popolnoma napačne ljudi. Pa ne me linčat zdej, prosim.

LP, Zala.

Žverca, Društvo za pomoč živalim Škofja Loka - Kranj 040-21-88-61 www.zverca.si

Veliko ljudi tako pomaga pri oddaji muck(nikogaršnjih, sosedovih…), pa ni finančnih sredstev za teste in cepljenja, kljub tej pomanjkljivosti pa se potrudijo, da gredo mucki v dobre roke, v to ne dvomim,
na podeželju je na žalost čisto druga slika in če imate gospe iz mesta toliko denarja, da lahko vsem najdenim muckom omogočite našteto,
vas prijazno vabim na Gorenjsko,
trenutno se oddaja okrog 22 “sosedovih” muckov ter štirje lastniški brez kančka možnosti na ta zdravsteni tretma,

mah, kaj pa vem, včasih sem pomoč živalim razumela čisto drugače, ne vem, kaj naj npr. oseba brez lastnega prevoza ter z večno luknjo v denarnici sploh naredi v dobro živali,

naj se naslednjič obrne stran, gre mimo, kot vsi drugi?

Toni, predlagam, da se obrneš tudi na spletno stran .

Polona 2, tvoje mnenje, da imamo gospe iz mesta toliko denarja, da lahko poskrbimo za vse vet. storitve brezdomih muc je absolutno zgrešeno. Če lahko povem samo zase, da imam družino, slabo plačano službo in kronično pomanjkanje denarja. Tako da se fino namučim, marsičemu odpovem, da lahko pomagam kakšnemu brezdomčku. Na našem koncu smo trije, ki smo se nekako organizirali, da si pri teh stvareh finančno pomagamo. Eden izmed teh je skoraj 80. letni gospod, ki kljub svoji častitljivi starosti razume problem brezdomih muc in njihovega prekomernega razmnoževanja, tako da pri vsaki sterilizaciji tudi on primakne nekaj od svoje pokojnine. Potem je tukaj še gospa, ki je malo bolje situirana, nima pa časa, da bi fizično pomagala pri stvari, zato pa lahko malo bolj finančno pomaga. Potem je tukaj še moj del, kjer sama finančno prispevam manj, zato pa jih hranim, lovim, nosim k veterinarju, muce po sterilizaciji okrevajo pri meni. Tako nekako stvari potekajo na našem koncu Ljubljane. Res mačk je toliko preveč, da je nemogoče vsem poiskati dobre domove. Veterinarske storitve so predrage, zato vem, da je nemogoče vse testirat, cepit, sterilizirat predno se oddajo. Ampak, če oddaš nesterilizirane, pa jih novi lastnik tudi ne sterilizira je ves tvoj trud zaman.
Kako potekajo stvari na Gorenjskem tudi tko “približno poznam”, saj poznam gospo iz tega konca, ki že dolga leta pomaga brezdomčkom, in to na svoje stroške. Pa ne gre za kakšno dobro situirano gospo, ampak za gospo z velikim srcem.

lp.,

Ne zamerite mi, Sisy, ves moj gnev je v bistvu letel na eno samo osebo,
včasih pač stvari ne gredo vedno po tem vrstnem redu, se pa vsi po svoje trudimo, lep pozdrav!

a lahko še jaz neki vprašam????

pri kolikih tednih se že lahko mucku da tabletko proti glistam??? seveda v tapravem odmerku

Ma ja, saj vem Polona da si na pravi strani. Samo žalostna sem, ko vidim da se stvari nikamor ne premaknejo. Mogoče bodo ti trije mucki našli dom, ampak njihova mama bo očitno ostala nesterilizirana in čez par mesecev bodo novi mladički.
Bom takoj nehala, da se ne bo spet začela debata in zaključila kar s tvojimi besedami, da se vsi po svoje trudimo.

Lep pozdrav na Gorenjsko in čim manj takih primerov.

Sasheen mogoče bo lahko kdo bolj točno povedal. Jaz lahko povem bolj na približno, ker je že dolgo kar sem imela leglo mladičkov in me malo skleroza daje. Glede na to, da se svetuje pred prvim cepljenjem razglistit mladičke, prvo celjenje pa mislim, da je nekje okrog 8 tednov je nekje ta čas kar primeren, mislim pa da lahko celo prej.

Upam, da se bo oglasil kdo z bolj točnimi informacijami.
Lp.

New Report

Close