Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Od kod to prepričanje, da je golota nekaj grdega?

Od kod to prepričanje, da je golota nekaj grdega?

>> Meni se zdi, da je to vse duh krščanarske morale
jap, totaln kretenizm na kerga se posmirglam .. karkol ze to pomen 🙂

joj…daj no…če otroku pokažem joško ga spolno zlorabljam al kaj? madona, pol ga itak zlorabljam že od rojstva, ker mu celo joško v usta potisnem, da jo sesa, pri tem pa jo celo gleda in se je dotika…sej nihče, ki je v glavi zdrav otroka ne posiljuje z goloto, ker je to skrajnost, prav tako pa je skrajnost, da otroku prikazuješ goloto kot nekaj česar ne sme niti slučajno videt…ja pa poznam celo take starše, ki svoje otroke prepričujejo, da oni ne seksajo, pa je to spet skrajnost…ne vem zakaj greste v skrajnosti…gre se za neko zdravo mero v odnosih…

DeLili, ja s teboj se strinajm… Tudi jaz jih ne maram, svetohlincev.

Otrokom je nekaj povsem naravnega. Potem je odvisno od vzgoje ali se jim zdi to nekaj za skrivat. Majhen otrok, dojenček se zelo dobro počuti, ko je nag in se začne pritoževati (jokati), ko ga oblečemo.
Pozabljate, da je golota samo golota in nič drugega. Všeč mi je, ker ni bahanja s takšnimi ali drugačnimi kopalkami. Nagci smo si, kar se statusa tiče, enaki-nagi. Vzburjeno odraslo telo je nekaj povsem drugega. Razumem zadrego mladostnikov, ko še niso povsem sprijaznjeni s svojim spremenjenim telesom. Vendar teh zadreg ne bi bilo, če se ne bi golota v naši družbi tabuizirala.
To, kar berem tukaj me spominja na ameriško afero, ko so starši petletne deklice obtožili njenega vrstnika (torej petletnega dečka) spolne zlorabe, ko ji je dvignil krilo. Ali moram razlagati absurdnost dogodka?
Menim tudi, da je izzivaln napravljanje, z globokimi dekolteji, razkritimi popki, kratkimi krilci veliko bolj čudno kot golota. Na fkk je vse tako kot je. Ni vzdignjenih jošk ali pa podloženih ramen. Imaš kar imaš. Na sploh naj povem, da sem presenečena, ker se zgražajo tudi nad starimi telesi. Kot, da se ne bi vsi starali. Naj mi kdo reče, da je obraz ali telo starega človeka grd. Zakaj? Ali zato, ker vam na TV govorijo, da je mladost lepa, da prodajo vse (ne)učinkovite kreme?
Tekstilci se pač želijo pokazati lepši, ker ne razumejo vsega. In težko je razumeti. Tudi razložiti je težko, (še posebno tistim, ki so prepričani v svojo edino resnico) Moraš doživeti in biti odprt. Na TV gotovo ne bodo favorizirali nudistov, ker so slabi potrošniki. Še posebaj proizvajalci kopalk jih ne marajo :-))
Najlažje je naprtiti zlorabo otrok. Ob taki obtožbi si tako šokiran, da je sploh možno goloto uvrščati med zlorabe otrok in to celo spolno zlorabo, ki se vsak starš na smrt boji, da bi se zgodila njegovemu otroku. Vsi želimo svojega otroka obvarovati pred tem. In potem se najde nekdo, ki pravi, da so mamine gole prsi že zloraba, ne pomisli pa, da so gole prsi tudi na “tekstilnih” plažah. O dojenju in polaganju na prsi ne bom govorila, ker ne verjamem, da ima dotična oseba izkušnje s tem. Prsi so sekundarni spolni organ!
Lahko povem, da se otroci na nudistični plaži odlično počutijo in so zelo brezskrbni. Še ko pridejo iz vode, se samo zavijejo v brisačo. Nobene skrbi ni, kako bo preoblekli mokre kopalke, da jih ne bi nihče videl. In nobenega priganjanja ni, da si jih morajo sploh preobleči…
In to je tisto, kar privoščim svojim otrokom. Brezskrbnost. V času “navadnega” življenja je preveč priganjanja in obveznosti. V fkk kampu pa se oblečejo samo takrat, ko je to potrebno, ko jih zebe in vedo sami in pridejo po oblačila.
Toliko o tem. In s tem tudi zaključujem to neplodno debato. Lahko pa vsi svetohlinci še naprej tabuizirajo goloto in razpravljajo, kako nudisti zlorabljajo/mo svoje otroke.

Sorry

Zdaj si pa odkrila toplo vodo: “Razumem zadrego mladostnikov, ko še niso povsem sprijaznjeni s svojim spremenjenim telesom. Vendar teh zadreg ne bi bilo, če se ne bi golota v naši družbi tabuizirala.”

Seveda je tako in pri nas je pač neobičajno in celo kaznivo, če se po cesti sredi poletja sprehajaš gol. Zdaj lahko razpredaš v nedogled, kako nazadnjaška in zapeta družba smo in kako bi morali goloto tudi po cestah sprejeti za nekaj čisto naravnega. Dejstvo pa ostane, da ni tako in ali je to dobro ali slabo, je že stvar druge debate.

Če imaš majhne otroke, počakaj, da zrastejo, pa potem povej, ali je tvoj najstnik še vedno tako navdušen nad nudo plažami, razkazovanjem telesa pred družinskimi člani ipd. Pa čeprav je bil čisto svobodno vzgajan.

kdo pa govori sploh o tem, da se po cesti sprehajamo goli?
mislim kdo se sploh sprehaja gol po cesti?

“Vendar teh zadreg ne bi bilo, če se ne bi golota v naši družbi tabuizirala.”

Kaj pa naj bi to pomenilo? Golota v naši družbi je tabu v javnosti – se pravi na cestah. V naturističnih kampih in nudističnih plažah prav gotovo ni, saj so stalno polni. Prav tako v marsikateri družini golota ni tabu. Pač pa je tabu golota na javnih površinah, kar npr. v določenih plemenih v Afriki (kot je nekdo zgoraj omenjal) ni in se lepo sprehajajo zgoraj in spodaj brez in je to čisto nekaj običajnega in naravnega. Če golota ne bi bila tabu, bi se pač goli sprehajali tudi pri nas, kadar in kjerkoli bi nam zapasalo. Pa ni tako in se ne smemo.

to, da se ne sprehajamo goli po cesti ni tabu, ampak je družbeni dejavnik, da ne govorim o vremenskem dejavniku…ne pretiravat, pa ne mislim na tebe tejči, na splošno, res ne pretiravat…

Družbeni dejavnik je, da je golota na cesti tabu.

tabú -ja m (ȗ) 1. pri nekaterih primitivnih ljudstvih zapoved, prepoved, nanašajoča se na kako dejanje, stik s čim, katere kršitev kaznujejo nadnaravne sile: prekršiti tabu; veljavnost tabujev za toteme / tabu spolnih odnosov med najbližjima sorodnikoma

Torej ni golota kar nasploh tabu, ker ni prepovedana v določenih kontekstih, pač pa je prepovedana na javnih površinah, ki niso predvidene za razkazovanje golega telesa. Kršitev te prepovedi kaznujejo pri nas organi v modrem, ne pa nadnaravne sile, hehe.

Citiram kaj sem napisla zgoraj: “Ajd zgoraj brez je še ok, zdaj imajo vse še tangice, tko da je tud ritka zunaj poleg joškic.” Res tako mislim. Zgoraj brez je pač drugo kot biti nag in ja, ni mi do tega da bi gledala letnike moje stare mame nage na plaži (lahko bi te vprašala zakaj ne hodiš z eno 50 let starejšo od sebe, pa boš itak spet začel filozofirat), zato na nudistično plažo ne hodim, oni naj pa uživajo kot se le da. Nikjer nisem rekla da so stari grdi, men so prav lepi, samo nagih mi pa res ni treba gledat.

Kaj mislite le kakšni bomo čez 20 ali 30 let ???

če je nekdo grd, je pač grd,…in če je grd oblečen, je še grši slečen…ne vem, zakaj bi se mogli delat fine in govorit, da je pa vse lepo, če ni…

kar se pa tiče sramežljivosti, je pa to tvoje pojmovanje mal zgrešeno spider….ni vse tako črno -belo, češ če pa nisi nudist in če nočeš bit slečen pred sorodniki , si pa zahojen moralističen krfščanar…daleč od teg, meni se pač zdi kazanje genitalij svojim sorodnikom bolano in napol incestuozno, prav tako ne vidim nobenega razloga, zakaj bi lahko prav vsak neznance videl moje intimne dele…..tam, kjer je treba, sem pa brez zadržkov, kar za vse te nagce ne bi rekla, ker če si skoz in pred vsemi nag, golota izgubi svoj čar….

Se strinjam s Tejči. Pri nas je bilo isto…pogovarjali smo se o prav vsem, kar sem pač vprašala, od natančnega poteka poroda do orgazma, nihče ni tabuiziral golote, običajno sem bila v kopalnici, ko sta se stara dva namakala v bani in smo klepetali ali kaj podobnega, tudi glede preoblačenja, kdaj pa kdaj gre kdo nag v drugo sobo, nikdar mi nihče ni dal niti najmanjšega občutka, da je golota slaba, pa vendar sem se z začetkom pubertete začela zaklepati v kopalnico, preoblačila sem se po novem v sobi, ob njunem pa sem vestno gledala vstran, ne pa več v njiju in njune spolne organe, prej mi ni bilo čisto nič bolj nenavadno kot njun nos ali usta, potem pa kar naenkrat. Tudi vprašanj o spolnosti od enajstega, dvanajstega leta nisem več zastavljala.
Ostalo je že itak Tejči razjasnila.

Ja pri nas doma je bilo tudi nekako tako kot pri Tejči in sour_cream

********************************************* We all know that cats rule the world!

Ja, tudi jez bi rekla, da ni tega kriva družinska vzgoja. Pri nas golota nikoli ni bila tabu, niti v moji osnovni družini, niti v družini, ki sva jo ustvarila z može. Že od malega sva otroke navajala na goloto, nagi na plaži, se vsi v kopalnici skupaj kopali… Nikoli nisem verjela, da bodo moje pubertetnice začele skrivati svoje telo. Sedaj pa se dogaja ravno to! Starejša hči je stara 14 let in v kopalnici ne želi videti nikogar. Na plažo sva midva z možem naga (seveda na primerni plaži) ona je vedno v kopalkah in se sramuje, da sva midva naga. Sicer je veliko bolj estetsko videti osebo v kopalkah, vendar je pa zelo praktično, poceni in zdravo biti nag. Moje skromno mnenje!
Lep dan

To je normalno, da se otroci nehajo razkazovat pred starši v puberteti in menim, da če starši to vidijo je od njih tudi korektno, da se nehajo kazat otrokom, če jim je pri tem neugodno. Moji so nardili tako, ko so videli, da odraščam in potrebujem več oz. svojo intimo so mi jo dali in oni so tudi nehali skakt okol goli.

********************************************* We all know that cats rule the world!

zto kr niso vsa telesa lepa?? think again when you’re creating a new topic

ti pa dojami, da beseda “grdo” ni mišljeno kot estetika…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close