Najdi forum

Očitno se moram spremeniti?

Mogoče bo kdo od vas, ki poznate področja custvene inteligence imel kak pameten nasvet na moje probleme:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=95&i=18938&t=18938

Imam občutek, da se moram korenito spremeniti in, da je odgovor v čustveni inteligenci pri mojih problemih?

Meni so rekli, da moram postat razvajena, ne pa pripravljena na vsak kompromis. No, nekaj stvari že znam naresti razvajeno, sedaj pravijo ta isti, da sem postala “beach”. So šli stran, ker nisem več takooooo prijazna, ampak vedno zahtevam nek delež zase. Zdej jih pa razumi, če znaš.

Spostovani,

zaradi lazjega spremljanja pogovorov, sem vase vprasanje prekopiral tudi v nas forum.

Bostjan Trtnik
Sola custvene inteligence
http://www.cdk.si/sci

—————————————————————————————–

Ok ponovno se spet sprašujem “zakaj ravno jaz”.
Poznate mogoče pesem “Reason”, ki se gre o tem, da ko je konec neke zveze fant spozna, kako je prizadel to dekle v bistvu in se odloči, da se bo spremenil na bolje, ker noče več tega narediti nobeni?

No s to pesmijo se lahko resnično povežem.

Namreč ugotovila sem, da imam očitno en čuden vpliv na fante, s katerimi sem bila skupaj. Verjetno je kdo že spremljal “mojo” temo Kako prekiniti začaran krog (o tem, da so prav vsi 4 fantje s katerimi sem bila, me zapustili zaradi druge).

Zdaj pa me matra nekaj drugega, in sicer spoznanje, da so bili trije od teh v zvezi z mano milo rečeno svinje. So mi zbili zaupanje do moških v nulo. Niso se niti pod razno obnašali drugače kot egoistične svinje, ki so me proglasile za samoumevno med drugim tudi. Seveda ko smo se spoznali nisem imela takega vtisa o njih, to se je šele izkazalo sčasoma.

Ampak tisto kar pa najbolj boli je poleg tega, da so vedno odšli k drugim puncam, dejstvo, da so se VSI brez izjeme spremenili za 180 stopinj. Ne duha ne sluha o kaki moški svinji, postali so pravzaprav točno taki, kot bi jih želela imeti jaz. Kot sem najprej dobila vtis o njih, da so v resnici.

Trenutno me res daje to spoznanje glede zadnjega fanta, s katerim sva končala pred 4 meseci (po 4 mesecih zveze), in je zdaj že 4 mesece v resni zvezi z drugo (popolnoma zadovoljen se razume).
Midva pa imava stike še naprej (ne sprašujte zakaj ampak tudi teoretično jih je nemogoče prekiniti, zaradi določenih okoliščin, razen če en ali drug prekine z neko dejavnostjo, kar pa se ne bo zgodilo).
In zato lahko spremljam to transformacijo iz prve roke skoraj. Neverjetno…ker se tudi do mene obnaša popolnoma drugače zadnja 2 meseca. Uglavnem če ga ne doživiš tako spremenjenega, ne verjameš, da je to možno sploh.

Nič čudnega, da se sprašujem zakaj jaz…zakaj se morajo vsi spremeniti potem, ko so z drugo in to tako kmalu po koncu. Zakaj sem bila ravno jaz tista na kateri so očitno spoznali, da se morajo spremeniti v odnosu do ljudi in do življenja. Moja vloga na tem svetu? Ampak v čem je smisel, da sem vedno jaz tista, ki ostane prizadeta, posebi ko gleda te nekdaj svinje, kako prijetne osebe so postale z drugo punco…

Ob prebiranju vase zgodbe se mi je porajalo razmisljanje, da vsak clovek k sebi na nek nezaveden nacin pritegne ljudi, s katerimi se mora nekaj nauciti, nekaj razresiti, si ozavestiti …

Ste na svojo situacijo morda kdaj pogledali v tej luci? Seveda vam ni potrebno, da prenasate vsakrsno ravnanje svojega parnterja – povejte mu, kaj je za vas sprejemljivo in kaj ne. S tem mu postavite mejo, njegova odgovornost pa je, kako se bo odzval.

Menim pa, da je bistveno za razresitev vase situacije, da raziscete, kaj je v vas takega, da priteguje podobne moske v vaso blizino. Zakaj se v odnosu z vami obnasajo tako, kot se, in v odnosu z drugimi tako drugace? (Vprasanje, ce se res spremenijo kot osebnost, morda le v odnosu z drugo zensko samo bolj izrazajo nekatere svoje druge lastnosti.)

Ocitno je to vzorec, ki se pri vas ponavlja z nekim namenom in verjetno bo vztrajal toliko casa, dokler na najdete tega namena, ga ozavestite, predelate. Raziskujte: kaj je v vas takega, da (morda nezavedno) prihajate v stik prav s taksnimi moskimi. Katere svoje lastnosti lahko v teh odnosih razvijate? Kaj se lahko iz tega naucite?

Ko boste to naredili, verjamem, da boste srecali tudi “pravega” partnerja.

Srecno!

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

Po pravici povedano se zavedam tega, da mora biti očitno na meni nekaj takega, da pritegnem tak tip moškega.

Od teh 4 v mojem življenje je bil le tisti prvi “normalen” in skupaj sva se učila kaj je to zveza sploh med dvema. Predvsem z moje strani je bilo veliko napak, priznam, imela sem ga za samoumevnega in v skladu s tem tudi obnašala. Še dobro, da nisva živela skupaj.

Nato pa kot, da sem doživela tisto kar sem počela njemu direkt nazaj od ostalih 3. Pri nobenem se nisem upala “postaviti zase”, povedati kaj me moti, kaj bi rada. Raje sem zadržala zase, da se je kopičilo v meni nezadovoljstvo a vseeno si nisem upala z besedo na dan. In sem tako jaz njim slej ko prej postala samoumevna. Kot da plačujem za tisto kako sem se obnašala jaz do prvega fanta…

Enostavno ne znam delati z nasprotnim spolom očitno, ugotavljam pa da vsaka izkušnja, ki jo imam, v meni samo še dodatno zbije vso zaupanje v njih in vsakič sproti sklenem, da ne bom nikogar več imela rada, saj preveč boli na koncu. Redko kdo se mi upa približati sploh saj imam okoli sebe zid. A ko se zaljubim pa sem taka, da naredim za njega vse. Je pač tako, da sem bila zares zaljubljena pri mojih 28 letih komaj 4x, od tega imela zvezi kot taki tudi definirani samo z dvema.

Torej vem, da razlog očitno čepi v meni a nikakor ga ne znam najti. Oziroma kako naj se spremenim in na kak nacin.
Da ko se bo spet kdo zanimal zame nekoč nekje (realno gledano mislim, da me čaka spet kar nekaj let samskosti, ker traja, da prebolim razočaranje in bolečino), ne bom planila po njem z vsem kar imam, da bom živela svoje življenje naprej, da ne bom samoumevna več nikomur (sem tudi nekaj kolegicam in še celo sestri kot sem ugotovila). Saj sklenem to vsakič sproti, pa se vsi moji plani sesujejo takoj.

Čisto resno vprašanje, ker sem že obiskala vašo delavnico enkrat, koliko mislite, da bi mi pomagala šola čustvene inteligence? Ali moram vse skupaj storiti sama.

Slaba karma te spremlja zaradi slabega odnosa do prvega fanta? Dvomim, le ti si stalno ponavljaš, da moraš biti kaznovana. V resnici se kaznuješ sama s tem, ko se mučiš stakimi mislimi.

Zakaj si ne privoščimo življenja, kjer bi se razvajali, temveč se obdamo s tepci, ki mislijo le nase? Kaj pa praviš na takega, ki te bo znal razvajati, ki bo imel posluh za ljudi okoli sebe, prijaznega, dobrega, pocukranega, izobraženega, takega, ki ve da so besede močno orodje, ki bo šel ob 23.00 po čips, ker se tebi ne da, ti bo pripravil kopel? Verjamem, da take fante poznaš, vendar se ti zdijo UH. Kajne?

Danes bi znala s takimi kot je bil tvoj prvi fant ravnati izredno spoštljivo. Cenila bi to, kar je bil.
Vendar, dokler ne boš spoštovala sebe, boš dopustila, da se tudi drugi vedejo tako do tebe, kot se vedeš sama. Taki, ki te bodo tretirali kot princesko, pa verjetno v tvojo spalnico ne bi imeli niti dostopa.

Človek v svoji okolici običajno doživlja to, kar on JE. Z drugo besedo ni v stanju videti situacije iz drugega kot iz svojega gledišča.

Sprašujete, koliko bi vam pri soočanju z vašimi izzivi pomagala Šola čustvene inteligence ali morate vse storiti sama.

Verjamem, da vam obiskovanje Šole čustvene inteligence lahko pomaga, to potrjujejo tudi izkušnje naših slušateljev, ki program obiskujejo ali pa so ga že končali. V šoli s pomočjo različnih vaj raziskujete sebe, svoje odnose, odzive, čustva, samopodobo. Dobite tudi osnovno teoretično znanje o psihi človeka, o odnosih, komunikaciji … Prav tako se naučite globisnko sprostitev in kasneje meditacijo, kar vam pomaga, da ste bolj sproščeni in umirjeni, hkrati pa poglobite zavedanje o sebi in so vam različni mehanizmi duševnosti bolj jasni. Tudi skupini pogovori, ki potekajo v šoli, so dragoceni in vam lahko pomagajo.

Seveda pa morate v končni fazi sami narediti korake na poti osebne rasti. Obiskovanje šole vam je pri tem v pomoč, podporo, spodbudo, prav tako druženje s podobno mislečimi ljudmi, vsak pa sam razrešuje svoje izzive. Če pa ob tem imamo dovolj znanja, razumevanja in podporo ljudi, ki nas razumejo, gre seveda lažje.

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

New Report

Close