Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika oči in porod

oči in porod

Spoštovani,
prosim za nasvet. Sem prvič noseča in bojim se, da se mi bo po porodu (napor) vid slabšal. Sem kratkovidna: -2,75. Imam tudi prirojeno sivo mreno, ki pa ne moti vida. V zadnjem času opažam, da se mi je dioptrija malce poslabšala, a verjetno bi se tudi, če ne bi bila noseča( veliko delam za računalnikom). Kratkovidnost je v mojem primeru lahko tudi posledica napačno postavljene dioptrije pri 18 letih. Takrat sem prvič dobila očala za vožnjo, vendar jih ne bi potrebovala. Zelo so me motila in vsaka očala, ki v večji meri ustrezajo moji dioptriji me na motijo pri delu na blizu, zato se začne vid slabšati. Sedaj nosim očala tudi npr. pri kuhanju, ker ne vidim več tako blizu, na daleč pa ne vidim več dobro. Za vožnjo imam “močnejša”, ki pa me motijo pri delu na blizu (npr. pri tem, da bi jih imela skoz gor). Kaj mi predlagate? Pa še to: kakšen porod mi predagate, da bi si oči najbolj zavarovala? Hvala.

Na med.over.net bi potrebovali tudi forum “okulistika”, ker vse preveč dobim vprašanj iz tega področja.

Žal so to tudi vprašanja za vašega okulista, jaz vam pa lahko pomagam glede optičnih pripomočkov.

Lp.

New Report

Close