Najdi forum

Pozdravljeni

Ravnokar prihajam z obiska pri starših.

Naj povem, da je bil naš odnos (moja družina) in moji starši super. Pred 10. leti  se je je brat odselil in pustil starša sama v hiši ravno v obdobju ko je mama zbolela za rakom. Z možem sva mojima vedno stala ob strani, sva jima pomagala, vsak vikend smo ju obiskali. Imeli smo se luštno… brat ni prestopil praga hiše 8 let. Pred dobrima dvema letoma pa je za rakom zbolel še oče – na najino prigovarjanje se je brat omehčal in začel redno prihajati na obisk…. od takrat naprej pa se moj oče vsak mesec obnaša slabše do mojega moža. Naj povem da ves ta čas jaz skrbim vse kar se tiče pregledov, napotnic, zdravil,… Brat pa hodi le na kavice, in  pogledat kako sta starša…

Danes pa je počilo… Prišli smo na obisk, prinesla sem še stvari iz trgovine… Oče pa napade, naj prinesem kar smo nakradli, po njegovem naj bi vse kradel moj mož…očetove čevlje, bundo, brezrokavnike, hrano….

Mama je obnemela, midva sva poskušala na miren način mu dopovedati, da nisva nikoli nič vzela ali odnesla… Na koncu naju je spodil…

Kako je lahko človek, neozdravljivo  bolan tako nesramen… Z boleznijo se bori že 2 leti in pol, z vsemi sosedi in žlahto je skregan že od prej, zdaj še z mano in mojo družino…

Ostaja mu mama, ki ga mora rihtati, pa marsikdaj nima kančka spoštovanja do nje. Moj brat pa tudi nima lepega mišljenja o njem, ampak zaenkrat še pride na obisk…

Boli, nihče mu nič noče, vsakič smo priskočili na pomoč, danes smo pa tatovi, katerim bo naprtil policijo…

Zvezdica, to je demenca. Te pa dobro razumem, da si prizadeta, ker sem sama isto doživela pri mami, obtoževala me je, da sem ji vzela denar.  Bila je zmedena, v glavi je imela cele filme, izpiskov ni več znala brati. Prvič, ko se je to zgodilo, sem bila tako prizadeta, da ne morem povedati. Na razumski ravni vem, da je to bolezen, čustveno pa zelo boli. Spraševala sem se enako kot ti, kako lahko obtoži mene, ko toliko naredim zanjo. Enako je doživela prijateljica, njo je tašča obtoževala čisto nemogočih stvari. Drugi sin, ki je prišel mamo gledat enkrat na mesec za pet minut, je bil v njenih očeh zlata vreden. Zakaj take obtožbe vedno pokasiramo tisti, ki največ ali vse naredimo zanje, pa ne vem 🙁

se strinjam, da je poleg raka prisotna tudi demenca oz. zameglitev uma. Oče je bil očitno že prej nagnjen k temnim mislim, zato je tudi najbrž brat prekinil stike z njim. Oče umira in s tem se ne more sprijazniti. pojdite do zdravnika in zahtevajte, da obravnavajo tudi ta del njegove bolezni (zdravniki se zelo radi izognejo temu, če je na voljo dovolj ljudi, da za take bolnike skrbijo na račun svojega zdravja) in mu predpišejo zdravila. Mogoče se v tem času tudi malo bolj povežeta z bratom in se iskreno pogovorita o vaših odnosih. Dvomim, da bi nekdo iz “super družine s super odnosi” kar tako prekinil stike za 8 let.

New Report

Close